Netherlands
PlanB
Amsterdam
October 20, 2019

Pool Regionale Ranking Noord-Holland  #2 2019/2020

9-Ball
Losers qualification
Loser round 3
Loser round 2
Loser round 1
Round 1
Winner round 1
Winners qualification
Quarter final
Semi final
Final
Sun 16:30Table 1
  
 
49
Netherlands
Joris de Winkel
 
Netherlands
Laurenze Meskers
 
Winner to Quarter final  
Sun 16:05Table 2
  
 
50
Netherlands
Michael Verbeek
 
Netherlands
Paul Spaans
 
Winner to Quarter final  
Sun 16:45Table 2
  
 
51
Netherlands
Sacha Romero
 
Netherlands
Hervis Hamid
 
Winner to Quarter final  
Sun 16:21Table 7
  
 
52
South Africa
Rienus Gennissen
 
Netherlands
Jur Kous
 
Winner to Quarter final  
Sun 15:37Table 1
  
 
45
Netherlands
Joris de Winkel
 
Netherlands
Diana Meijer
 
 
Sun 15:20Table 6
  
 
46
Netherlands
Michael Verbeek
 
Netherlands
Peter de Vries
 
 
Sun 16:04Table 6
  
 
47
Netherlands
Marc Verweij
 
Netherlands
Sacha Romero
 
 
Sun 15:53Table 8
  
 
48
South Africa
Rienus Gennissen
 
Netherlands
Jean Paul Kievit
 
 
  
 
33
Netherlands
Jeroen Hoosemans
 
Netherlands
Joris de Winkel
 
 
Sun 14:45Table 9
  
 
34
Netherlands
Niels Vriesema
 
Netherlands
Diana Meijer
 
 
Sun 14:26Table 4
  
 
35
Netherlands
Chaka Sanichar
 
Netherlands
Michael Verbeek
 
 
Sun 14:15
  
 
36
Netherlands
Joost Vollaard
 
Netherlands
Peter de Vries
 
 
Sun 15:04Table 7
  
 
37
Netherlands
Mirjam Alfons
 
Netherlands
Marc Verweij
 
 
Sun 14:32Table 2
  
 
38
Yong-Gi Choi
 
Netherlands
Sacha Romero
 
 
Sun 14:59Table 6
  
 
39
Netherlands
Yucel Hos
 
South Africa
Rienus Gennissen
 
 
Sun 14:50Table 1
  
 
40
Netherlands
Jean Paul Kievit
 
Bosnia and Herzegovina
Andrej Karamesic
 
 
  
 
25
Walk Over
 
Netherlands
Jeroen Hoosemans
 
 
Sun 12:58Table 8
  
 
26
Netherlands
Mieke Meijer
 
Netherlands
Niels Vriesema
 
 
Sun 13:22Table 9
  
 
27
Netherlands
Radjis Ramoutar
 
Netherlands
Chaka Sanichar
 
 
Sun 13:08Table 6
  
 
28
Netherlands
Pijke Vernout
 
Netherlands
Joost Vollaard
 
 
Sun 13:36Table 2
  
 
29
Netherlands
Mirjam Alfons
 
Netherlands
Brian Paulson
 
 
Sun 13:41Table 6
  
 
30
Netherlands
Maarten Kous
 
Yong-Gi Choi
 
 
Sun 13:59Table 7
  
 
31
Netherlands
Yucel Hos
 
Ukraine
Olesya Bila
 
 
Sun 13:51Table 3
  
 
32
Netherlands
Kevin den Hartigh
 
Netherlands
Jean Paul Kievit
 
 
  
 
1 1
Bosnia and Herzegovina
Andrej Karamesic
 
32
Walk Over
 
 
Sun 12:13Table 2
  
 
17 2
Netherlands
Jeroen Hoosemans
 
16
Netherlands
Paul Spaans
 
 
Sun 12:13Table 3
  
 
9 3
South Africa
Rienus Gennissen
 
24
Netherlands
Mieke Meijer
 
 
Sun 12:13Table 4
  
 
25 4
Netherlands
Niels Vriesema
 
8
Netherlands
Stefan Bakker
 
 
Sun 12:13Table 5
  
 
5 5
Netherlands
Remy Nijssen
 
28
Netherlands
Radjis Ramoutar
 
 
Sun 12:13Table 6
  
 
21 6
Netherlands
Sacha Romero
 
12
Netherlands
Chaka Sanichar
 
 
Sun 12:13Table 7
  
 
13 7
Netherlands
Pijke Vernout
 
20
Netherlands
Marc Verweij
 
 
Sun 12:13Table 8
  
 
29 8
Netherlands
Laurenze Meskers
 
4
Netherlands
Joost Vollaard
 
 
Sun 12:13Table 9
  
 
3 9
Netherlands
Peter de Vries
 
30
Netherlands
Mirjam Alfons
 
 
Sun 12:13
  
 
19 10
Netherlands
Brian Paulson
 
14
Netherlands
Jur Kous
 
 
Sun 12:13Table 1
  
 
11 11
Netherlands
Maarten Kous
 
22
Netherlands
Michael Verbeek
 
 
Sun 12:13Table 12
  
 
27 12
Yong-Gi Choi
 
6
Netherlands
Rahadi Hamid
 
 
Sun 12:52Table 7
  
 
7 13
Netherlands
Diana Meijer
 
26
Netherlands
Yucel Hos
 
 
Sun 12:47Table 4
  
 
23 14
Netherlands
Hervis Hamid
 
10
Ukraine
Olesya Bila
 
 
Sun 12:55Table 3
  
 
15 15
Netherlands
Kevin den Hartigh
 
18
Netherlands
Joris de Winkel
 
 
Sun 13:00Table 1
  
 
31 16
Netherlands
Jan Rempe
 
2
Netherlands
Jean Paul Kievit
 
 
Sun 13:07Table 5
  
 
17
Bosnia and Herzegovina
Andrej Karamesic
 
Netherlands
Paul Spaans
 
Loser to #40  
Sun 13:03Table 2
  
 
18
South Africa
Rienus Gennissen
 
Netherlands
Stefan Bakker
 
Loser to #39  
Sun 13:11Table 12
  
 
19
Netherlands
Remy Nijssen
 
Netherlands
Sacha Romero
 
Loser to #38  
Sun 13:44Table 8
  
 
20
Netherlands
Marc Verweij
 
Netherlands
Laurenze Meskers
 
Loser to #37  
Sun 13:31Table 4
  
 
21
Netherlands
Peter de Vries
 
Netherlands
Jur Kous
 
Loser to #36  
Sun 13:17
  
 
22
Netherlands
Michael Verbeek
 
Netherlands
Rahadi Hamid
 
Loser to #35  
Sun 13:58Table 1
  
 
23
Netherlands
Diana Meijer
 
Netherlands
Hervis Hamid
 
Loser to #34  
Sun 13:56Table 12
  
 
24
Netherlands
Joris de Winkel
 
Netherlands
Jan Rempe
 
Loser to #33  
Sun 15:09Table 3
  
 
41
Netherlands
Paul Spaans
 
Netherlands
Stefan Bakker
 
Loser to #50  
Sun 15:18Table 2
  
 
42
Netherlands
Remy Nijssen
 
Netherlands
Laurenze Meskers
 
Loser to #49  
Sun 15:09Table 8
  
 
43
Netherlands
Jur Kous
 
Netherlands
Rahadi Hamid
 
Loser to #52  
Sun 15:14
  
 
44
Netherlands
Hervis Hamid
 
Netherlands
Jan Rempe
 
Loser to #51  
Sun 17:45Table 1
  
 
53
Netherlands
Stefan Bakker
 
Netherlands
Jur Kous
 
 
Sun 17:45Table 2
  
 
54
Netherlands
Remy Nijssen
 
Netherlands
Michael Verbeek
 
 
Sun 17:45Table 6
  
 
55
Netherlands
Rahadi Hamid
 
Netherlands
Hervis Hamid
 
 
Sun 17:45Table 7
  
 
56
Netherlands
Jan Rempe
 
Netherlands
Joris de Winkel
 
 
Sun 18:44Table 2
  
 
57
Netherlands
Jur Kous
 
Netherlands
Remy Nijssen
 
 
Sun 19:02Table 1
  
 
58
Netherlands
Rahadi Hamid
 
Netherlands
Jan Rempe
 
 
Sun 19:48Table 1
  
 
59
Netherlands
Remy Nijssen
 
Netherlands
Jan Rempe
 
 
Losers qualification
Loser round 3
Loser round 2
Loser round 1
Round 1
Winner round 1
Winners qualification
Quarter final
Semi final
Final