Netherlands
PlanB
Amsterdam
September 19, 2019

PLAN B AMSTERDAM // HOUSE TOURNEY 9-BALL PRO 10EU P.P.

9-Ball
Losers qualification
Loser round 3
Loser round 2
Loser round 1
Round 1
Winner round 1
Winners qualification
Quarter final
Semi final
Final
Thu 22:14Table 6
  
 
49
Netherlands
Monique Post
 
Netherlands
David van Streepen
 
Winner to Quarter final  
Thu 22:23Table 3
  
 
50
Netherlands
Damir Zorcic
 
Netherlands
Diana Meijer
 
Winner to Quarter final  
Thu 22:42Table 6
  
 
51
Netherlands
Maarten Kous
 
Netherlands
Sten van Schaik
 
Winner to Quarter final  
Thu 22:28Table 5
  
 
52
Netherlands
Michael Verbeek
 
Netherlands
Jur Kous
 
Winner to Quarter final  
Thu 21:53Table 6
  
 
45
Slovakia
Matus Poruban
 
Netherlands
Monique Post
 
 
Thu 21:59Table 2
  
 
46
Netherlands
Damir Zorcic
 
Netherlands
Casper Verstegen
 
 
Thu 21:54Table 5
  
 
47
Netherlands
Jeroen Hoosemans
 
Netherlands
Maarten Kous
 
 
Thu 21:56Table 3
  
 
48
Netherlands
Aytel Soliano
 
Netherlands
Michael Verbeek
 
 
Thu 21:05Table 7
  
 
33
Slovakia
Matus Poruban
 
Italy
Massimiliano Donini
 
 
  
 
34
Walk Over
 
Netherlands
Monique Post
 
 
Thu 21:23Table 6
  
 
35
Netherlands
Damir Zorcic
 
Netherlands
Mieke Meijer
 
 
Thu 20:56Table 5
  
 
36
Netherlands
Casper Verstegen
 
Netherlands
Arny de la Mar
 
 
Thu 21:05Table 3
  
 
37
Netherlands
Randy Wattimena
 
Netherlands
Jeroen Hoosemans
 
 
Thu 21:00Table 6
  
 
38
United States
Teddy Douglas
 
Netherlands
Maarten Kous
 
 
Thu 21:22Table 5
  
 
39
Netherlands
Niels Vriesema
 
Netherlands
Aytel Soliano
 
 
Thu 21:13Table 2
  
 
40
Netherlands
Rahadi Hamid
 
Netherlands
Michael Verbeek
 
 
  
 
25
Walk Over
 
Slovakia
Matus Poruban
 
 
  
 
26
Walk Over
 
Walk Over
 
 
  
 
27
Walk Over
 
Netherlands
Damir Zorcic
 
 
  
 
28
Netherlands
Casper Verstegen
 
Walk Over
 
 
  
 
29
Walk Over
 
Netherlands
Randy Wattimena
 
 
  
 
30
United States
Teddy Douglas
 
Walk Over
 
 
  
 
31
Walk Over
 
Netherlands
Niels Vriesema
 
 
  
 
32
Netherlands
Rahadi Hamid
 
Walk Over
 
 
  
 
1 1
Netherlands
Michael Verbeek
 
32
Walk Over
 
 
Thu 20:01Table 2
  
 
17 2
Netherlands
Aydan Bos
 
16
Slovakia
Matus Poruban
 
 
  
 
9 3
Netherlands
Diana Meijer
 
24
Walk Over
 
 
  
 
25 4
Walk Over
 
8
Netherlands
Aytel Soliano
 
 
  
 
5 5
Netherlands
David van Streepen
 
28
Walk Over
 
 
Thu 19:39Table 2
  
 
21 6
Netherlands
Damir Zorcic
 
12
Netherlands
Maarten Kous
 
 
Thu 19:39Table 3
  
 
13 7
Netherlands
Casper Verstegen
 
20
Iran
Nima Dabiran Zohouri
 
 
  
 
29 8
Walk Over
 
4
Netherlands
Jeroen Hoosemans
 
 
  
 
3 9
Netherlands
Jur Kous
 
30
Walk Over
 
 
Thu 19:39Table 5
  
 
19 10
Netherlands
Randy Wattimena
 
14
Netherlands
Arny de la Mar
 
 
Thu 19:39Table 6
  
 
11 11
Netherlands
Mieke Meijer
 
22
United States
Teddy Douglas
 
 
  
 
27 12
Walk Over
 
6
Netherlands
Floris Willaert
 
 
  
 
7 13
Netherlands
Monique Post
 
26
Walk Over
 
 
Thu 19:44Table 7
  
 
23 14
Netherlands
Niels Vriesema
 
10
Netherlands
Sten van Schaik
 
 
Thu 19:59Table 3
  
 
15 15
Netherlands
Gilliano Smit
 
18
Netherlands
Rahadi Hamid
 
 
  
 
31 16
Walk Over
 
2
Italy
Massimiliano Donini
 
 
Thu 20:26Table 5
  
 
17
Netherlands
Michael Verbeek
 
Netherlands
Aydan Bos
 
Loser to #40  
Thu 20:18Table 6
  
 
18
Netherlands
Diana Meijer
 
Netherlands
Aytel Soliano
 
Loser to #39  
Thu 20:07Table 5
  
 
19
Netherlands
David van Streepen
 
Netherlands
Maarten Kous
 
Loser to #38  
Thu 20:09Table 7
  
 
20
Iran
Nima Dabiran Zohouri
 
Netherlands
Jeroen Hoosemans
 
Loser to #37  
Thu 20:22Table 2
  
 
21
Netherlands
Jur Kous
 
Netherlands
Arny de la Mar
 
Loser to #36  
Thu 20:41Table 7
  
 
22
Netherlands
Mieke Meijer
 
Netherlands
Floris Willaert
 
Loser to #35  
Thu 20:40Table 2
  
 
23
Netherlands
Monique Post
 
Netherlands
Sten van Schaik
 
Loser to #34  
Thu 20:31Table 3
  
 
24
Netherlands
Gilliano Smit
 
Italy
Massimiliano Donini
 
Loser to #33  
Thu 21:53Table 2
  
 
41
Netherlands
Aydan Bos
 
Netherlands
Diana Meijer
 
Loser to #50  
Thu 21:25Table 3
  
 
42
Netherlands
David van Streepen
 
Iran
Nima Dabiran Zohouri
 
Loser to #49  
Thu 21:31Table 7
  
 
43
Netherlands
Jur Kous
 
Netherlands
Floris Willaert
 
Loser to #52  
Thu 22:13Table 2
  
 
44
Netherlands
Sten van Schaik
 
Netherlands
Gilliano Smit
 
Loser to #51  
Thu 23:00Table 1
  
 
53
Netherlands
Aydan Bos
 
Netherlands
Damir Zorcic
 
 
Thu 23:00Table 2
  
 
54
Iran
Nima Dabiran Zohouri
 
Netherlands
Jur Kous
 
 
Thu 23:00Table 3
  
 
55
Netherlands
Floris Willaert
 
Netherlands
David van Streepen
 
 
Thu 23:00Table 6
  
 
56
Netherlands
Gilliano Smit
 
Netherlands
Maarten Kous
 
 
Thu 23:55Table 2
  
 
57
Netherlands
Damir Zorcic
 
Netherlands
Jur Kous
 
 
Thu 23:55Table 6
  
 
58
Netherlands
David van Streepen
 
Netherlands
Gilliano Smit
 
 
Fri 00:51
  
 
59
Netherlands
Jur Kous
 
Netherlands
Gilliano Smit
 
 
Losers qualification
Loser round 3
Loser round 2
Loser round 1
Round 1
Winner round 1
Winners qualification
Quarter final
Semi final
Final