Norway
Oslo Biljardsenter
Oslo
June 19, 2019

Oslo BK KT 23 2019

9-Ball
Losers qualification
Loser round 3
Loser round 2
Loser round 1
Round 1
Winner round 1
Winners qualification
Quarter final
Semi final
Final
Wed 20:32
  
 
49
Norway
Tore Mo
6
 
Norway
Rune Fevang
 
Winner to Quarter final  
Wed 20:32
  
 
50
Norway
Roger Rasmussen
0
 
Poland
Jozef Kwit
5
 
Winner to Quarter final  
Wed 20:34
  
 
51
Norway
Marius Fredriksen
 
Norway
Erik Gårdelöf
1
 
Winner to Quarter final  
Wed 21:12Table 7
  
 
52
Norway
Jack Nordby
 
Slovenia
Nate Komljenovic
4
 
Winner to Quarter final  
  
 
45
Norway
Tore Mo
6
 
Norway
Christian Wikeby
 
 
Wed 19:28
  
 
46
Norway
Stig Nesvik
6
 
Norway
Roger Rasmussen
0
 
 
Wed 19:28
  
 
47
Norway
Per Hagen
3
 
Norway
Marius Fredriksen
 
 
Wed 20:23Table 4
  
 
48
Norway
Jack Nordby
 
Norway
Simen Jøndal
6
 
 
Wed 19:48Table 6
  
 
33
Norway
Tore Mo
6
 
Greece
Tasos Mertzanis
 
 
  
 
34
Walk Over
 
Norway
Christian Wikeby
 
 
  
 
35
Walk Over
 
Norway
Stig Nesvik
 
 
  
 
36
Walk Over
 
Norway
Roger Rasmussen
 
 
  
 
37
Walk Over
 
Norway
Per Hagen
 
 
  
 
38
Walk Over
 
Norway
Marius Fredriksen
 
 
  
 
39
Walk Over
 
Norway
Jack Nordby
 
 
Wed 19:40
  
 
40
Lithuania
Mindaugas Jomantas
4
 
Norway
Simen Jøndal
6
 
 
  
 
25
Walk Over
 
Norway
Tore Mo
 
 
  
 
26
Walk Over
 
Walk Over
 
 
  
 
27
Walk Over
 
Walk Over
 
 
  
 
28
Walk Over
 
Walk Over
 
 
  
 
29
Walk Over
 
Walk Over
 
 
  
 
30
Walk Over
 
Walk Over
 
 
  
 
31
Walk Over
 
Walk Over
 
 
  
 
32
Lithuania
Mindaugas Jomantas
 
Walk Over
 
 
  
 
1 1
Norway
Henrik Olsson
 
32
Walk Over
 
 
Wed 18:10Table 4
  
 
17 2
Norway
Simen Jøndal
6
 
16
Norway
Tore Mo
6
 
 
  
 
9 3
Poland
Jozef Kwit
 
24
Walk Over
 
 
  
 
25 4
Walk Over
 
8
Norway
Jack Nordby
 
 
  
 
5 5
Norway
Rune Fevang
 
28
Walk Over
 
 
  
 
21 6
Walk Over
 
12
Norway
Marius Fredriksen
 
 
  
 
13 7
Norway
Jan Atle Kofoed
 
20
Walk Over
 
 
  
 
29 8
Walk Over
 
4
Norway
Per Hagen
 
 
  
 
3 9
Netherlands
Ivo Aarts
 
30
Walk Over
 
 
  
 
19 10
Walk Over
 
14
Norway
Roger Rasmussen
 
 
  
 
11 11
Norway
Stig Nesvik
 
22
Walk Over
 
 
  
 
27 12
Walk Over
 
6
Slovenia
Nate Komljenovic
 
 
  
 
7 13
Norway
Emil Andreassen
 
26
Walk Over
 
 
  
 
23 14
Walk Over
 
10
Norway
Christian Wikeby
 
 
Wed 18:10Table 5
  
 
15 15
Lithuania
Mindaugas Jomantas
4
 
18
Greece
Tasos Mertzanis
 
 
  
 
31 16
Walk Over
 
2
Norway
Erik Gårdelöf
 
 
Wed 18:57
  
 
17
Norway
Henrik Olsson
2
 
Norway
Simen Jøndal
6
 
Loser to #40  
Wed 18:13Table 8
  
 
18
Poland
Jozef Kwit
5
 
Norway
Jack Nordby
 
Loser to #39  
Wed 18:13Table 6
  
 
19
Norway
Rune Fevang
 
Norway
Marius Fredriksen
 
Loser to #38  
Wed 18:13Table 12
  
 
20
Norway
Jan Atle Kofoed
 
Norway
Per Hagen
3
 
Loser to #37  
Wed 18:13Table 9
  
 
21
Netherlands
Ivo Aarts
 
Norway
Roger Rasmussen
0
 
Loser to #36  
Wed 18:13Table 7
  
 
22
Norway
Stig Nesvik
6
 
Slovenia
Nate Komljenovic
4
 
Loser to #35  
Wed 18:13Table 10
  
 
23
Norway
Emil Andreassen
6
 
Norway
Christian Wikeby
 
Loser to #34  
Wed 18:57
  
 
24
Greece
Tasos Mertzanis
 
Norway
Erik Gårdelöf
1
 
Loser to #33  
Wed 19:57
  
 
41
Norway
Henrik Olsson
2
 
Poland
Jozef Kwit
5
 
Loser to #50  
Wed 19:27
  
 
42
Norway
Rune Fevang
 
Norway
Jan Atle Kofoed
 
Loser to #49  
Wed 19:27
  
 
43
Netherlands
Ivo Aarts
 
Slovenia
Nate Komljenovic
4
 
Loser to #52  
Wed 20:19
  
 
44
Norway
Emil Andreassen
6
 
Norway
Erik Gårdelöf
1
 
Loser to #51  
Wed 21:40Table 4
  
 
53
Norway
Henrik Olsson
2
 
Norway
Marius Fredriksen
 
 
Wed 21:40Table 5
  
 
54
Norway
Jan Atle Kofoed
 
Norway
Tore Mo
6
 
 
Wed 21:40Table 6
  
 
55
Netherlands
Ivo Aarts
 
Norway
Roger Rasmussen
0
 
 
Wed 21:40Table 7
  
 
56
Norway
Emil Andreassen
6
 
Slovenia
Nate Komljenovic
4
 
 
Wed 23:35
  
 
57
Norway
Henrik Olsson
2
 
Norway
Tore Mo
6
 
 
Wed 22:49
  
 
58
Netherlands
Ivo Aarts
 
Slovenia
Nate Komljenovic
4
 
 
Thu 00:01
  
 
59
Norway
Henrik Olsson
2
 
Netherlands
Ivo Aarts
 
 
Losers qualification
Loser round 3
Loser round 2
Loser round 1
Round 1
Winner round 1
Winners qualification
Quarter final
Semi final
Final