Netherlands
Snookercentrum Boven 't IJ
AMSTERDAM
July 7, 2019

Boven 't IJ B-ranking (10-ball)

10-Ball
Losers qualification
Loser round 3
Loser round 2
Loser round 1
Round 1
Winner round 1
Winners qualification
Quarter final
Semi final
Final
Sun 16:03Table 12
  
 
49
Netherlands
Jerrel Nanhekhan
 
Netherlands
Maan Sadal
 
Winner to Quarter final  
Sun 16:08Table 13
  
 
50
Ukraine
Olesya Bila
 
Netherlands
Karen Van Steenbergen
 
Winner to Quarter final  
Sun 15:49Table 11
  
 
51
Netherlands
Brian Paulson
 
Netherlands
Patrick Berkenpas
 
Winner to Quarter final  
Sun 15:49Table 7
  
 
52
Netherlands
William Gelens
 
Netherlands
Gilliano Smit
 
Winner to Quarter final  
Sun 15:28Table 12
  
 
45
Netherlands
Jerrel Nanhekhan
 
Netherlands
Hylco van Oers
 
 
Sun 15:04Table 9
  
 
46
Ukraine
Olesya Bila
 
Netherlands
Mirjam Alfons
 
 
Sun 14:47Table 8
  
 
47
Netherlands
Brian Paulson
 
Portugal
Antonio Ferreira kaspers
 
 
Sun 15:04Table 11
  
 
48
Netherlands
Patrick Lie-kiauw
 
Netherlands
William Gelens
 
 
Sun 14:04Table 8
  
 
33
Netherlands
Rahadi Hamid
 
Netherlands
Jerrel Nanhekhan
 
 
Sun 14:33Table 5
  
 
34
Netherlands
David Elfferich
 
Netherlands
Hylco van Oers
 
 
Sun 14:17Table 12
  
 
35
Netherlands
Jin Binda
 
Ukraine
Olesya Bila
 
 
Table 11
  
 
36
Netherlands
Alexander Alekberov
 
Netherlands
Mirjam Alfons
 
 
Sun 14:05Table 7
  
 
37
Netherlands
Stephen Reiziger
 
Netherlands
Brian Paulson
 
 
Sun 14:04Table 9
  
 
38
Portugal
Antonio Ferreira kaspers
 
Netherlands
Remco Homan
 
 
Table 10
  
 
39
Netherlands
Rick Telehala
 
Netherlands
Patrick Lie-kiauw
 
 
Sun 14:39Table 9
  
 
40
Ireland
William (Billy) Kelly
 
Netherlands
William Gelens
 
 
  
 
25
Walk Over
 
Netherlands
Rahadi Hamid
 
 
Sun 13:30Table 6
  
 
26
Netherlands
Chaka Sanichar
 
Netherlands
David Elfferich
 
 
  
 
27
Walk Over
 
Netherlands
Jin Binda
 
 
  
 
28
Netherlands
Alexander Alekberov
 
Walk Over
 
 
  
 
29
Walk Over
 
Netherlands
Stephen Reiziger
 
 
Sun 13:13Table 11
  
 
30
Netherlands
Jullian Alfons
 
Portugal
Antonio Ferreira kaspers
 
 
Sun 13:47Table 13
  
 
31
Netherlands
Rick Telehala
 
South Africa
Rienus Gennissen
 
 
  
 
32
Ireland
William (Billy) Kelly
 
Walk Over
 
 
  
 
1 1
Netherlands
William Gelens
 
32
Walk Over
 
 
Sun 12:37Table 13
  
 
17 2
Netherlands
Karen Van Steenbergen
 
16
Netherlands
Rahadi Hamid
 
 
Sun 12:37Table 12
  
 
9 3
Netherlands
Hervis Hamid
 
24
Netherlands
Chaka Sanichar
 
 
Sun 12:37Table 11
  
 
25 4
Netherlands
David Elfferich
 
8
Netherlands
Patrick Lie-kiauw
 
 
  
 
5 5
Netherlands
Jan Rempe
 
28
Walk Over
 
 
Sun 12:37Table 10
  
 
21 6
Netherlands
Remco Homan
 
12
Netherlands
Jin Binda
 
 
Sun 12:37Table 6
  
 
13 7
Netherlands
Alexander Alekberov
 
20
Netherlands
Brian Paulson
 
 
  
 
29 8
Walk Over
 
4
Netherlands
Maan Sadal
 
 
  
 
3 9
Netherlands
Mirjam Alfons
 
30
Walk Over
 
 
Sun 12:37Table 9
  
 
19 10
Netherlands
Gilliano Smit
 
14
Netherlands
Stephen Reiziger
 
 
Sun 12:37
  
 
11 11
Netherlands
Jullian Alfons
 
22
Ukraine
Olesya Bila
 
 
Sun 12:37Table 7
  
 
27 12
Portugal
Antonio Ferreira kaspers
 
6
Azerbaijan
Ramin Ismayilov
 
 
Sun 12:57Table 8
  
 
7 13
Netherlands
Hylco van Oers
 
26
Netherlands
Rick Telehala
 
 
Sun 12:37Table 5
  
 
23 14
Netherlands
Jan van Lierop
 
10
South Africa
Rienus Gennissen
 
 
Sun 12:37Table 1
  
 
15 15
Ireland
William (Billy) Kelly
 
18
Netherlands
Jerrel Nanhekhan
 
 
  
 
31 16
Walk Over
 
2
Netherlands
Patrick Berkenpas
 
 
Sun 13:43Table 5
  
 
17
Netherlands
William Gelens
 
Netherlands
Karen Van Steenbergen
 
Loser to #40  
Sun 13:31Table 12
  
 
18
Netherlands
Hervis Hamid
 
Netherlands
Patrick Lie-kiauw
 
Loser to #39  
Sun 13:29Table 10
  
 
19
Netherlands
Jan Rempe
 
Netherlands
Remco Homan
 
Loser to #38  
Sun 13:14Table 7
  
 
20
Netherlands
Brian Paulson
 
Netherlands
Maan Sadal
 
Loser to #37  
Sun 13:04Table 5
  
 
21
Netherlands
Mirjam Alfons
 
Netherlands
Gilliano Smit
 
Loser to #36  
Sun 13:12Table 1
  
 
22
Ukraine
Olesya Bila
 
Azerbaijan
Ramin Ismayilov
 
Loser to #35  
Sun 13:37Table 8
  
 
23
Netherlands
Hylco van Oers
 
Netherlands
Jan van Lierop
 
Loser to #34  
Sun 13:37Table 9
  
 
24
Netherlands
Jerrel Nanhekhan
 
Netherlands
Patrick Berkenpas
 
Loser to #33  
Sun 14:47Table 7
  
 
41
Netherlands
Karen Van Steenbergen
 
Netherlands
Hervis Hamid
 
Loser to #50  
Sun 14:23Table 13
  
 
42
Netherlands
Jan Rempe
 
Netherlands
Maan Sadal
 
Loser to #49  
Sun 15:08Table 10
  
 
43
Netherlands
Gilliano Smit
 
Azerbaijan
Ramin Ismayilov
 
Loser to #52  
Sun 14:23Table 6
  
 
44
Netherlands
Jan van Lierop
 
Netherlands
Patrick Berkenpas
 
Loser to #51  
Sun 17:09Table 13
  
 
53
Netherlands
Hervis Hamid
 
Ukraine
Olesya Bila
 
 
Sun 17:09Table 12
  
 
54
Netherlands
Jan Rempe
 
Netherlands
Gilliano Smit
 
 
Sun 17:09Table 11
  
 
55
Azerbaijan
Ramin Ismayilov
 
Netherlands
Jerrel Nanhekhan
 
 
Sun 17:09Table 10
  
 
56
Netherlands
Jan van Lierop
 
Netherlands
Brian Paulson
 
 
Sun 18:29Table 13
  
 
57
Netherlands
Hervis Hamid
 
Netherlands
Gilliano Smit
 
 
Sun 18:29Table 12
  
 
58
Netherlands
Jerrel Nanhekhan
 
Netherlands
Jan van Lierop
 
 
Sun 20:21Table 13
  
 
59
Netherlands
Gilliano Smit
 
Netherlands
Jan van Lierop
 
 
Losers qualification
Loser round 3
Loser round 2
Loser round 1
Round 1
Winner round 1
Winners qualification
Quarter final
Semi final
Final