Estonia
Hill Hill Biliard cafe
Tallinn
March 14 - March 16, 2019

DATEL Tallinn Open 2019

9-Ball
Losers qualification
Loser round 2
Loser round 1
Round 1
Winner round 1
Winners qualification
Last thirtytwo
Last sixteen
Quarter final
Semi final
Final
Fri 11:55Table 3
  
 
129
Latvia
Aleksandrs Horsuns
 
Finland
Samu Laine
 
Winner to Last thirtytwo  
Fri 13:02Table 1
  
 
130
Estonia
Gert Jurgenson
 
Greece
Kostas Koukiadakis
 
Winner to Last thirtytwo  
Fri 13:11Table 10
  
 
131
Estonia
Rainer Laar
 
Finland
Jani Uski
 
Winner to Last thirtytwo  
Fri 13:02Table 4
  
 
132
Sweden
Elvis Miglans
 
Sweden
Tommi Harmaala
 
Winner to Last thirtytwo  
Fri 13:02Table 5
  
 
133
Sweden
Adrian Weiss
 
Sweden
Lukas Andersson
 
Winner to Last thirtytwo  
Fri 13:02Table 6
  
 
134
Estonia
Mihkel Rehepapp
 
Estonia
Aleksandr Jermikimov
 
Winner to Last thirtytwo  
Fri 13:17Table 3
  
 
135
Finland
Pekka Sirenius
 
Estonia
Joonas Saska
 
Winner to Last thirtytwo  
Fri 13:02Table 7
  
 
136
Estonia
Eltsin Zabitov
 
Finland
Marko Salonen
 
Winner to Last thirtytwo  
Fri 13:02Table 8
  
 
137
Estonia
Rafig Adigazalov
 
Russia
Andrey Kuzmin
 
Winner to Last thirtytwo  
Fri 13:03Table 9
  
 
138
Sweden
David Larsson
 
Lithuania
Saulius Vaitukaitis
 
Winner to Last thirtytwo  
Fri 13:39Table 11
  
 
139
Estonia
Kristjan Kuusik
 
Greece
Dimitris Loukatos
 
Winner to Last thirtytwo  
Fri 13:11Table 2
  
 
140
Finland
Karo Långström
 
Estonia
Mark Magi
 
Winner to Last thirtytwo  
Fri 14:30Table 1
  
 
141
Estonia
Simo Saarniit
 
Finland
Matti Väyrynen
 
Winner to Last thirtytwo  
Fri 14:30Table 3
  
 
142
Russia
Andrey Utin
 
Estonia
Philip Tšunihhin
 
Winner to Last thirtytwo  
Fri 14:30Table 5
  
 
143
Estonia
Erki Erm
 
Finland
Kimmo Anttinen
 
Winner to Last thirtytwo  
Fri 14:30Table 8
  
 
144
Estonia
Stanislav Saiov
 
Finland
Jere Virtaranta
 
Winner to Last thirtytwo  
Fri 09:59Table 7
  
 
113
Latvia
Aleksandrs Horsuns
 
Finland
Tero Kaivonen
 
 
Fri 09:59Table 8
  
 
114
Estonia
Gert Jurgenson
 
Estonia
Artur Okspuu
 
 
Fri 10:27Table 6
  
 
115
Finland
Kimmo Kamotskin
 
Estonia
Rainer Laar
 
 
Fri 09:59Table 9
  
 
116
Estonia
Nils Luhavee
 
Sweden
Elvis Miglans
 
 
Fri 10:05Table 2
  
 
117
Sweden
Adrian Weiss
 
Finland
Teemu Oksanen
 
 
Fri 10:41Table 10
  
 
118
Russia
Aleksandr Grudinkin
 
Estonia
Mihkel Rehepapp
 
 
Fri 11:29Table 2
  
 
119
Estonia
Aleksandra Sinilnikova
 
Finland
Pekka Sirenius
 
 
Fri 11:29Table 1
  
 
120
Estonia
Rommy Pang
 
Estonia
Eltsin Zabitov
 
 
Fri 12:15Table 1
  
 
121
Estonia
Rafig Adigazalov
 
Estonia
Allan Ilves
 
 
Fri 11:29Table 5
  
 
122
Sweden
Johan Wingårdh
 
Sweden
David Larsson
 
 
Fri 11:29Table 7
  
 
123
Finland
Ville Sirenius
 
Estonia
Kristjan Kuusik
 
 
Fri 11:42Table 4
  
 
124
Lithuania
Aleksej Telegin
 
Finland
Karo Långström
 
 
Fri 11:42Table 6
  
 
125
Estonia
Simo Saarniit
 
Finland
Juha Sutinen
 
 
Fri 11:50Table 10
  
 
126
Netherlands
Johan Palé
 
Russia
Andrey Utin
 
 
Fri 11:29Table 11
  
 
127
Finland
Jouka Oksala
 
Estonia
Erki Erm
 
 
Fri 11:29Table 9
  
 
128
Estonia
Marten Merits
 
Estonia
Stanislav Saiov
 
 
Thu 18:59Table 3
  
 
65
Estonia
Mart Liigant
 
Latvia
Aleksandrs Horsuns
 
 
  
 
66
Walk Over
 
Finland
Tero Kaivonen
 
 
Thu 18:59Table 4
  
 
67
Estonia
Gert Jurgenson
 
Finland
Ari Lehtela
 
 
Thu 20:30
  
 
68
Estonia
Oskar Arike
 
Estonia
Artur Okspuu
 
 
Thu 19:17Table 11
  
 
69
Russia
Aleksandr Djachkov
 
Finland
Kimmo Kamotskin
 
 
Thu 18:59Table 6
  
 
70
Finland
Tiia Luostarinen
 
Estonia
Rainer Laar
 
 
Thu 18:59Table 8
  
 
71
Estonia
Nils Luhavee
 
Romania
Dimitrios Ciurar
 
 
Thu 18:59Table 10
  
 
72
Estonia
Agris Stuf
 
Sweden
Elvis Miglans
 
 
Thu 19:00
  
 
73
Cyprus
Lefteris Georgiou
 
Sweden
Adrian Weiss
 
 
  
 
74
Walk Over
 
Finland
Teemu Oksanen
 
 
Thu 17:31Table 9
  
 
75
Estonia
Revo Maimre
 
Russia
Aleksandr Grudinkin
 
 
Thu 17:31Table 8
  
 
76
Estonia
Eduard Otsalainen
 
Estonia
Mihkel Rehepapp
 
 
Thu 17:31Table 7
  
 
77
Estonia
Tonis Tikerpuu
 
Estonia
Aleksandra Sinilnikova
 
 
Thu 17:31Table 2
  
 
78
Finland
Pekka Sirenius
 
Estonia
Gert Maimre
 
 
  
 
79
Walk Over
 
Estonia
Rommy Pang
 
 
Thu 17:47Table 11
  
 
80
Estonia
Maario Hussar
 
Estonia
Eltsin Zabitov
 
 
Thu 17:35Table 5
  
 
81
Estonia
Karl Gnadeberg
 
Estonia
Rafig Adigazalov
 
 
  
 
82
Walk Over
 
Estonia
Allan Ilves
 
 
Thu 17:45Table 10
  
 
83
Estonia
Oleg Bazanov
 
Sweden
Johan Wingårdh
 
 
Thu 17:49Table 3
  
 
84
Estonia
Ants-Kristjan Masing
 
Sweden
David Larsson
 
 
Thu 18:00Table 1
  
 
85
Finland
Ville Sirenius
 
Estonia
Illimar Ventsel
 
 
Thu 19:00
  
 
86
Sweden
Sadyhov Chingiz
 
Estonia
Kristjan Kuusik
 
 
  
 
87
Walk Over
 
Lithuania
Aleksej Telegin
 
 
Thu 17:30
  
 
88
Estonia
Joonas Metsva
 
Finland
Karo Långström
 
 
Thu 16:06Table 4
  
 
89
Estonia
Janno Piilbaum
 
Estonia
Simo Saarniit
 
 
Thu 16:06Table 6
  
 
90
Finland
Juha Sutinen
 
Estonia
Marek Janesmae
 
 
Thu 16:06Table 7
  
 
91
Netherlands
Johan Palé
 
Estonia
Sander Kont
 
 
Thu 16:08Table 2
  
 
92
Estonia
Kaupo Saarmann
 
Russia
Andrey Utin
 
 
Thu 16:17Table 5
  
 
93
Estonia
Henry Merilaid
 
Finland
Jouka Oksala
 
 
Thu 16:39Table 9
  
 
94
Estonia
Erki Erm
 
Latvia
Kristofers Darbi
 
 
  
 
95
Walk Over
 
Estonia
Marten Merits
 
 
Thu 16:06Table 1
  
 
96
Estonia
Gert Gnadeberg
 
Estonia
Stanislav Saiov
 
 
Thu 08:49Table 1
  
 
65 1
Estonia
Stanislav Saiov
 
64
Estonia
Mart Liigant
 
 
  
 
33 2
Estonia
Marten Merits
 
96
Walk Over
 
 
Thu 08:50Table 2
  
 
81 3
Estonia
Gert Jurgenson
 
48
Estonia
Joonas Saska
 
 
Thu 08:50Table 3
  
 
49 4
Finland
Jouka Oksala
 
80
Estonia
Oskar Arike
 
 
Thu 08:50Table 11
  
 
73 5
Russia
Aleksandr Djachkov
 
56
Russia
Andrey Utin
 
 
Thu 08:50Table 5
  
 
41 6
Finland
Tiia Luostarinen
 
88
Estonia
Sander Kont
 
 
Thu 08:50Table 6
  
 
89 7
Sweden
Lukas Andersson
 
40
Estonia
Nils Luhavee
 
 
Thu 08:50Table 7
  
 
57 8
Estonia
Simo Saarniit
 
72
Estonia
Agris Stuf
 
 
Thu 08:50Table 8
  
 
69 9
Cyprus
Lefteris Georgiou
 
60
Finland
Karo Långström
 
 
  
 
37 10
Lithuania
Aleksej Telegin
 
92
Walk Over
 
 
Thu 08:50Table 9
  
 
85 11
Estonia
Revo Maimre
 
44
Greece
Damianos Giallourakis
 
 
Thu 08:50Table 10
  
 
53 12
Estonia
Eduard Otsalainen
 
76
Estonia
Illimar Ventsel
 
 
Thu 08:50Table 4
  
 
77 13
Estonia
Tonis Tikerpuu
 
52
Sweden
David Larsson
 
 
Thu 10:05Table 2
  
 
45 14
Sweden
Johan Wingårdh
 
84
Finland
Pekka Sirenius
 
 
  
 
93 15
Walk Over
 
36
Estonia
Allan Ilves
 
 
Thu 10:05Table 3
  
 
61 16
Estonia
Maario Hussar
 
68
Estonia
Rafig Adigazalov
 
 
Thu 10:05Table 4
  
 
67 17
Estonia
Karl Gnadeberg
 
62
Estonia
Eltsin Zabitov
 
 
  
 
35 18
Estonia
Rommy Pang
 
94
Walk Over
 
 
Thu 10:05Table 6
  
 
83 19
Estonia
Oleg Bazanov
 
46
Estonia
Gert Maimre
 
 
Thu 10:05Table 8
  
 
51 20
Estonia
Ants-Kristjan Masing
 
78
Estonia
Aleksandra Sinilnikova
 
 
Thu 10:05Table 9
  
 
75 21
Finland
Ville Sirenius
 
54
Estonia
Mihkel Rehepapp
 
 
Thu 10:05Table 10
  
 
43 22
Sweden
Sadyhov Chingiz
 
86
Estonia
Philip Tšunihhin
 
 
  
 
91 23
Walk Over
 
38
Finland
Matti Väyrynen
 
 
Thu 10:11Table 5
  
 
59 24
Sweden
Adrian Weiss
 
70
Estonia
Joonas Metsva
 
 
Thu 10:14Table 1
  
 
71 25
Estonia
Janno Piilbaum
 
58
Sweden
Elvis Miglans
 
 
Thu 10:22Table 10
  
 
39 26
Romania
Dimitrios Ciurar
 
90
Finland
Juha Sutinen
 
 
Thu 10:33Table 11
  
 
87 27
Netherlands
Johan Palé
 
42
Greece
Dimitris Loukatos
 
 
Thu 11:30Table 4
  
 
55 28
Finland
Kimmo Kamotskin
 
74
Estonia
Kaupo Saarmann
 
 
Thu 11:30Table 5
  
 
79 29
Estonia
Henry Merilaid
 
50
Estonia
Artur Okspuu
 
 
Thu 11:30Table 7
  
 
47 30
Estonia
Erki Erm
 
82
Lithuania
Saulius Vaitukaitis
 
 
  
 
95 31
Walk Over
 
34
Finland
Tero Kaivonen
 
 
Thu 11:30Table 8
  
 
63 32
Estonia
Gert Gnadeberg
 
66
Latvia
Aleksandrs Horsuns
 
 
Thu 12:08Table 11
  
 
1 33
Greece
Alex Kazakis
 
Estonia
Stanislav Saiov
 
Loser to #96  
Thu 11:30Table 9
  
 
34
Estonia
Marten Merits
 
32
Finland
Marko Salonen
 
Loser to #95  
Thu 12:06Table 10
  
 
17 35
Latvia
Kristofers Darbi
 
Estonia
Joonas Saska
 
Loser to #94  
Thu 11:33Table 3
  
 
36
Finland
Jouka Oksala
 
16
Finland
Kim Laaksonen
 
Loser to #93  
Thu 11:30Table 2
  
 
9 37
Poland
Radoslaw Babica
 
Russia
Andrey Utin
 
Loser to #92  
Thu 11:48Table 1
  
 
38
Estonia
Sander Kont
 
24
Estonia
Aleksandr Jermikimov
 
Loser to #91  
Thu 11:50Table 6
  
 
25 39
Estonia
Marek Janesmae
 
Sweden
Lukas Andersson
 
Loser to #90  
Thu 13:01Table 1
  
 
40
Estonia
Simo Saarniit
 
8
Russia
Ruslan Chinahov
 
Loser to #89  
Thu 13:02Table 5
  
 
5 41
Estonia
Denis Grabe
 
Finland
Karo Långström
 
Loser to #88  
Thu 13:02Table 6
  
 
42
Lithuania
Aleksej Telegin
 
28
Sweden
Tommi Harmaala
 
Loser to #87  
Thu 13:02Table 8
  
 
21 43
Estonia
Kristjan Kuusik
 
Greece
Damianos Giallourakis
 
Loser to #86  
Thu 13:02Table 10
  
 
44
Estonia
Illimar Ventsel
 
12
Finland
Jani Uski
 
Loser to #85  
Thu 13:02Table 4
  
 
13 45
United Kingdom
Imran Majid
 
Sweden
David Larsson
 
Loser to #84  
Thu 13:17Table 3
  
 
46
Sweden
Johan Wingårdh
 
20
Greece
Kostas Koukiadakis
 
Loser to #83  
Thu 13:20Table 7
  
 
29 47
Finland
Samu Laine
 
Estonia
Allan Ilves
 
Loser to #82  
Thu 13:29Table 9
  
 
48
Estonia
Rafig Adigazalov
 
4
Russia
Fedor Gorst
 
Loser to #81  
Thu 13:16Table 11
  
 
3 49
Scotland
Jayson Shaw
 
Estonia
Eltsin Zabitov
 
Loser to #80  
Thu 13:22Table 2
  
 
50
Estonia
Rommy Pang
 
30
Finland
Jere Virtaranta
 
Loser to #79  
Thu 14:29Table 2
  
 
19 51
Finland
Kimmo Anttinen
 
Estonia
Gert Maimre
 
Loser to #78  
Thu 14:29Table 4
  
 
52
Estonia
Aleksandra Sinilnikova
 
14
Lithuania
Pijus Labutis
 
Loser to #77  
Thu 14:29Table 11
  
 
11 53
Hungary
Olivér Szolnoki
 
Estonia
Mihkel Rehepapp
 
Loser to #76  
Thu 14:29Table 5
  
 
54
Estonia
Philip Tšunihhin
 
22
Russia
Aleksandr Grudinkin
 
Loser to #75  
Thu 14:29Table 6
  
 
27 55
Finland
Teemu Oksanen
 
Finland
Matti Väyrynen
 
Loser to #74  
Thu 14:29Table 10
  
 
56
Sweden
Adrian Weiss
 
6
Finland
Petri Makkonen
 
Loser to #73  
Thu 14:39Table 7
  
 
7 57
Wiktor Zielinski
 
Sweden
Elvis Miglans
 
Loser to #72  
Thu 14:33Table 1
  
 
58
Romania
Dimitrios Ciurar
 
26
Estonia
Mark Magi
 
Loser to #71  
Thu 15:09Table 8
  
 
23 59
Estonia
Rainer Laar
 
Greece
Dimitris Loukatos
 
Loser to #70  
Thu 14:41Table 3
  
 
60
Finland
Kimmo Kamotskin
 
10
United Kingdom
Mark Gray
 
Loser to #69  
Thu 15:24Table 9
  
 
15 61
Finland
Jani Siekkinen
 
Estonia
Artur Okspuu
 
Loser to #68  
Thu 16:06Table 10
  
 
62
Lithuania
Saulius Vaitukaitis
 
18
Finland
Ari Lehtela
 
Loser to #67  
Thu 16:06Table 3
  
 
31 63
Russia
Andrey Kuzmin
 
Finland
Tero Kaivonen
 
Loser to #66  
Thu 16:25Table 11
  
 
64
Latvia
Aleksandrs Horsuns
 
2
Netherlands
Niels Feijen
 
Loser to #65  
Fri 08:35Table 1
  
 
97
Greece
Alex Kazakis
 
Finland
Marko Salonen
 
Loser to #136  
Fri 08:35Table 2
  
 
98
Estonia
Joonas Saska
 
Finland
Kim Laaksonen
 
Loser to #135  
Fri 08:36Table 3
  
 
99
Poland
Radoslaw Babica
 
Estonia
Aleksandr Jermikimov
 
Loser to #134  
Fri 08:36Table 11
  
 
100
Sweden
Lukas Andersson
 
Russia
Ruslan Chinahov
 
Loser to #133  
Fri 08:36Table 4
  
 
101
Estonia
Denis Grabe
 
Sweden
Tommi Harmaala
 
Loser to #132  
Fri 08:36Table 5
  
 
102
Greece
Damianos Giallourakis
 
Finland
Jani Uski
 
Loser to #131  
Fri 08:36Table 6
  
 
103
United Kingdom
Imran Majid
 
Greece
Kostas Koukiadakis
 
Loser to #130  
Fri 08:36Table 7
  
 
104
Finland
Samu Laine
 
Russia
Fedor Gorst
 
Loser to #129  
Fri 08:36Table 8
  
 
105
Scotland
Jayson Shaw
 
Finland
Jere Virtaranta
 
Loser to #144  
Fri 08:36Table 9
  
 
106
Finland
Kimmo Anttinen
 
Lithuania
Pijus Labutis
 
Loser to #143  
Fri 08:36Table 10
  
 
107
Hungary
Olivér Szolnoki
 
Estonia
Philip Tšunihhin
 
Loser to #142  
Fri 09:59Table 1
  
 
108
Finland
Matti Väyrynen
 
Finland
Petri Makkonen
 
Loser to #141  
Fri 09:59Table 11
  
 
109
Wiktor Zielinski
 
Estonia
Mark Magi
 
Loser to #140  
Fri 09:59Table 3
  
 
110
Greece
Dimitris Loukatos
 
United Kingdom
Mark Gray
 
Loser to #139  
Fri 09:59Table 4
  
 
111
Finland
Jani Siekkinen
 
Lithuania
Saulius Vaitukaitis
 
Loser to #138  
Fri 09:59Table 5
  
 
112
Russia
Andrey Kuzmin
 
Netherlands
Niels Feijen
 
Loser to #137  
Fri 16:51Table 1
  
 
145
Greece
Alex Kazakis
 
Latvia
Aleksandrs Horsuns
 
 
Fri 16:51Table 2
  
 
146
Finland
Kim Laaksonen
 
Sweden
Adrian Weiss
 
 
Fri 16:51Table 3
  
 
147
Poland
Radoslaw Babica
 
Greece
Kostas Koukiadakis
 
 
Fri 16:51Table 4
  
 
148
Russia
Ruslan Chinahov
 
Greece
Dimitris Loukatos
 
 
Fri 16:52Table 11
  
 
149
Estonia
Denis Grabe
 
Estonia
Mark Magi
 
 
Fri 16:51Table 5
  
 
150
Greece
Damianos Giallourakis
 
Estonia
Rainer Laar
 
 
Fri 16:52Table 6
  
 
151
United Kingdom
Imran Majid
 
Estonia
Eltsin Zabitov
 
 
Fri 16:52Table 7
  
 
152
Russia
Fedor Gorst
 
Estonia
Simo Saarniit
 
 
Fri 16:52Table 8
  
 
153
Scotland
Jayson Shaw
 
Estonia
Joonas Saska
 
 
Fri 16:52Table 9
  
 
154
Lithuania
Pijus Labutis
 
Sweden
David Larsson
 
 
Fri 16:52Table 10
  
 
155
Hungary
Olivér Szolnoki
 
Estonia
Erki Erm
 
 
Fri 18:07Table 6
  
 
156
Finland
Petri Makkonen
 
Estonia
Rafig Adigazalov
 
 
Fri 18:07Table 7
  
 
157
Wiktor Zielinski
 
Finland
Jere Virtaranta
 
 
Fri 18:07Table 8
  
 
158
United Kingdom
Mark Gray
 
Russia
Andrey Utin
 
 
Fri 18:08Table 5
  
 
159
Finland
Jani Siekkinen
 
Sweden
Tommi Harmaala
 
 
Fri 18:07Table 11
  
 
160
Netherlands
Niels Feijen
 
Estonia
Mihkel Rehepapp
 
 
Sat 08:29Table 2
  
 
161
Greece
Alex Kazakis
 
Finland
Kim Laaksonen
 
 
Sat 08:29Table 3
  
 
162
Poland
Radoslaw Babica
 
Russia
Ruslan Chinahov
 
 
Sat 08:29Table 4
  
 
163
Estonia
Mark Magi
 
Greece
Damianos Giallourakis
 
 
Sat 08:29Table 11
  
 
164
United Kingdom
Imran Majid
 
Russia
Fedor Gorst
 
 
Sat 08:29Table 5
  
 
165
Scotland
Jayson Shaw
 
Lithuania
Pijus Labutis
 
 
Sat 08:29Table 6
  
 
166
Estonia
Erki Erm
 
Finland
Petri Makkonen
 
 
Sat 08:29Table 7
  
 
167
Finland
Jere Virtaranta
 
United Kingdom
Mark Gray
 
 
Sat 08:29Table 8
  
 
168
Finland
Jani Siekkinen
 
Estonia
Mihkel Rehepapp
 
 
Sat 10:38Table 7
  
 
169
Greece
Alex Kazakis
 
Poland
Radoslaw Babica
 
 
Sat 10:38Table 6
  
 
170
Greece
Damianos Giallourakis
 
United Kingdom
Imran Majid
 
 
Sat 10:39Table 11
  
 
171
Scotland
Jayson Shaw
 
Finland
Petri Makkonen
 
 
Sat 10:39Table 5
  
 
172
United Kingdom
Mark Gray
 
Finland
Jani Siekkinen
 
 
Sat 12:57Table 11
  
 
173
Greece
Alex Kazakis
 
Greece
Damianos Giallourakis
 
 
Sat 14:43Table 11
  
 
174
Finland
Petri Makkonen
 
United Kingdom
Mark Gray
 
 
Sat 16:20Table 11
  
 
175
Greece
Alex Kazakis
 
Finland
Petri Makkonen
 
 
Losers qualification
Loser round 2
Loser round 1
Round 1
Winner round 1
Winners qualification
Last thirtytwo
Last sixteen
Quarter final
Semi final
Final