Netherlands
PlanB
Amsterdam
August 27, 2017

3e ONE POCKET SERIES CHAMPIONSHIP

Onepocket
Losers qualification
Loser round 3
Loser round 2
Loser round 1
Round 1
Winner round 1
Winners qualification
Quarter final
Semi final
Final
Sun 17:12Table 12
  
 
49
Netherlands
Lennaert Speijker
 
Northern Ireland
Chris Alexander
 
Winner to Quarter final  
Sun 17:06Table 8
  
 
50
Netherlands
Jelle Kijlstra
 
Netherlands
Nimesha Niem
 
Winner to Quarter final  
Sun 16:56Table 7
  
 
51
Netherlands
Sanne Krom
 
Netherlands
David van Streepen
 
Winner to Quarter final  
Sun 16:40Table 5
  
 
52
Netherlands
Marc Bijsterbosch
 
Netherlands
Ijsbrand Bergisch
 
Winner to Quarter final  
Sun 15:41
  
 
45
Netherlands
Lennaert Speijker
 
Netherlands
Staaf Verharen
 
 
Sun 15:19Table 9
  
 
46
Netherlands
Michael Verbeek
 
Netherlands
Jelle Kijlstra
 
 
Sun 15:30Table 12
  
 
47
Netherlands
Tim Jonkman
 
Netherlands
Sanne Krom
 
 
Sun 15:44Table 7
  
 
48
Netherlands
Tom Penrose
 
Netherlands
Marc Bijsterbosch
 
 
Sun 14:44Table 1
  
 
33
Netherlands
Lennaert Speijker
 
Belgium
Gino De Ruyter
 
 
Sun 13:51Table 9
  
 
34
Netherlands
Ronald van Adrichem
 
Netherlands
Staaf Verharen
 
 
Sun 14:14
  
 
35
Netherlands
Howard Holwijn
 
Netherlands
Michael Verbeek
 
 
Sun 14:04Table 12
  
 
36
Netherlands
Arthur Mooibroek
 
Netherlands
Jelle Kijlstra
 
 
Sun 14:23Table 6
  
 
37
Netherlands
Tim Jonkman
 
Netherlands
Same Afzali
 
 
Sun 14:55Table 7
  
 
38
Netherlands
Sven Disselkoen
 
Netherlands
Sanne Krom
 
 
Sun 14:27Table 8
  
 
39
Netherlands
Espen Falkenhaug
 
Netherlands
Tom Penrose
 
 
Sun 14:43Table 12
  
 
40
Netherlands
Rolf van As
 
Netherlands
Marc Bijsterbosch
 
 
Sun 13:14Table 3
  
 
25
Netherlands
Lennaert Speijker
 
Netherlands
Laurens Steernberg
 
 
Sun 13:09Table 4
  
 
26
Netherlands
Ronald van Adrichem
 
Netherlands
Eelco van der Heijde
 
 
Sun 12:08Table 5
  
 
27
Netherlands
Howard Holwijn
 
Antarctica
Henk Gessel
 
 
Sun 12:48
  
 
28
Philippines
Charlz P
 
Netherlands
Arthur Mooibroek
 
 
Sun 13:27Table 4
  
 
29
Netherlands
Tim Jonkman
 
Netherlands
Marijn ten Thij
 
 
Sun 13:21Table 5
  
 
30
Netherlands
Sven Disselkoen
 
Wales
Gethin Davies
 
 
Sun 12:48Table 12
  
 
31
Netherlands
George Labigar
 
Netherlands
Espen Falkenhaug
 
 
Sun 13:34Table 1
  
 
32
Netherlands
Rolf van As
 
Netherlands
Govert-Jan Vos
 
 
Sun 11:09Table 1
  
 
1 1
Netherlands
Lennaert Speijker
 
32
United Kingdom
Adam Clarke
 
 
Sun 11:09Table 2
  
 
17 2
Netherlands
Marc Bijsterbosch
 
16
Netherlands
Laurens Steernberg
 
 
Sun 11:09Table 3
  
 
9 3
Netherlands
Nimesha Niem
 
24
Netherlands
Ronald van Adrichem
 
 
Sun 11:11Table 4
  
 
25 4
Netherlands
Eelco van der Heijde
 
8
Netherlands
Tom Penrose
 
 
Sun 11:09Table 5
  
 
5 5
Netherlands
Howard Holwijn
 
28
Netherlands
Sanne Krom
 
 
Sun 11:09Table 6
  
 
21 6
Antarctica
Henk Gessel
 
12
Germany
Thomas Kirsch
 
 
Sun 11:09Table 7
  
 
13 7
Northern Ireland
Chris Alexander
 
20
Philippines
Charlz P
 
 
Sun 11:09Table 9
  
 
29 8
Netherlands
Same Afzali
 
4
Netherlands
Arthur Mooibroek
 
 
Sun 11:11
  
 
3 9
Netherlands
Tim Jonkman
 
30
Netherlands
Jelle Kijlstra
 
 
Sun 11:13Table 8
  
 
19 10
Netherlands
Marijn ten Thij
 
14
Netherlands
Ijsbrand Bergisch
 
 
Sun 11:09Table 12
  
 
11 11
Netherlands
Michael Verbeek
 
22
Netherlands
Sven Disselkoen
 
 
Sun 12:22Table 3
  
 
27 12
Wales
Gethin Davies
 
6
Netherlands
Pepijn de Wit
 
 
Sun 11:09
  
 
7 13
Netherlands
Staaf Verharen
 
26
Netherlands
George Labigar
 
 
Sun 11:50Table 6
  
 
23 14
Netherlands
Espen Falkenhaug
 
10
Netherlands
David van Streepen
 
 
Sun 11:38Table 2
  
 
15 15
Netherlands
Ivar Saris
 
18
Netherlands
Rolf van As
 
 
Sun 12:05
  
 
31 16
Belgium
Gino De Ruyter
 
2
Netherlands
Govert-Jan Vos
 
 
Sun 12:53Table 7
  
 
17
United Kingdom
Adam Clarke
 
Netherlands
Marc Bijsterbosch
 
Loser to #40  
Sun 12:32Table 2
  
 
18
Netherlands
Nimesha Niem
 
Netherlands
Tom Penrose
 
Loser to #39  
Sun 12:23Table 9
  
 
19
Netherlands
Sanne Krom
 
Germany
Thomas Kirsch
 
Loser to #38  
Sun 12:48Table 6
  
 
20
Northern Ireland
Chris Alexander
 
Netherlands
Same Afzali
 
Loser to #37  
Sun 12:48Table 1
  
 
21
Netherlands
Jelle Kijlstra
 
Netherlands
Ijsbrand Bergisch
 
Loser to #36  
Sun 13:41Table 8
  
 
22
Netherlands
Michael Verbeek
 
Netherlands
Pepijn de Wit
 
Loser to #35  
Sun 12:48Table 8
  
 
23
Netherlands
Staaf Verharen
 
Netherlands
David van Streepen
 
Loser to #34  
Sun 13:41Table 2
  
 
24
Netherlands
Ivar Saris
 
Belgium
Gino De Ruyter
 
Loser to #33  
Sun 13:55Table 7
  
 
41
United Kingdom
Adam Clarke
 
Netherlands
Nimesha Niem
 
Loser to #50  
Sun 14:52Table 2
  
 
42
Germany
Thomas Kirsch
 
Northern Ireland
Chris Alexander
 
Loser to #49  
Sun 15:03Table 5
  
 
43
Netherlands
Ijsbrand Bergisch
 
Netherlands
Pepijn de Wit
 
Loser to #52  
Sun 15:03Table 6
  
 
44
Netherlands
David van Streepen
 
Netherlands
Ivar Saris
 
Loser to #51  
Sun 18:40Table 12
  
 
53
United Kingdom
Adam Clarke
 
Netherlands
Marc Bijsterbosch
 
 
Sun 18:40Table 9
  
 
54
Germany
Thomas Kirsch
 
Netherlands
Sanne Krom
 
 
Sun 18:40
  
 
55
Netherlands
Pepijn de Wit
 
Netherlands
Nimesha Niem
 
 
Sun 18:40Table 8
  
 
56
Netherlands
Ivar Saris
 
Northern Ireland
Chris Alexander
 
 
Sun 19:50
  
 
57
Netherlands
Marc Bijsterbosch
 
Germany
Thomas Kirsch
 
 
Sun 19:50Table 12
  
 
58
Netherlands
Pepijn de Wit
 
Netherlands
Ivar Saris
 
 
Sun 20:38
  
 
59
Netherlands
Marc Bijsterbosch
 
Netherlands
Ivar Saris
 
 
Losers qualification
Loser round 3
Loser round 2
Loser round 1
Round 1
Winner round 1
Winners qualification
Quarter final
Semi final
Final