Netherlands
Biljartcentrum De Distel
ROOSENDAAL
April 23, 2017

Nk Pool 2017 Senioren 8-Ball

8-Ball
Losers qualification
Loser round 2
Loser round 1
Round 1
Winner round 1
Winners qualification
Last sixteen
Quarter final
Semi final
Final
Sun 14:25Table 1
  
 
65
Ireland
William (Billy) Kelly
 
Poland
Adam Kiernicki
 
Winner to Last sixteen  
Sun 14:56Table 7
  
 
66
Netherlands
Melvin Reese
 
Netherlands
Marcel Streef
 
Winner to Last sixteen  
Sun 14:25Table 10
  
 
67
Netherlands
Arno Hartman
 
Netherlands
Staaf Verharen
 
Winner to Last sixteen  
Sun 14:26Table 6
  
 
68
Netherlands
Joram Hensens
 
Netherlands
Ronald van Adrichem
 
Winner to Last sixteen  
Sun 15:03Table 12
  
 
69
Netherlands
Henk de Ruiter
 
Netherlands
Jimmy Worung
 
Winner to Last sixteen  
Sun 14:52Table 16
  
 
70
Netherlands
Frans van Tatenhove
 
Puerto Rico
Sander Tetelepta
 
Winner to Last sixteen  
Sun 15:13Table 8
  
 
71
Netherlands
Aniel Parbhoe
 
Netherlands
J.P. Rens
 
Winner to Last sixteen  
Sun 15:18Table 2
  
 
72
Netherlands
Xavier Karis
 
Netherlands
Kim Uytenbogaardt
 
Winner to Last sixteen  
Sun 13:17Table 13
  
 
57
Netherlands
Krijn Schuurman
 
Ireland
William (Billy) Kelly
 
 
Sun 13:53Table 11
  
 
58
Netherlands
Mark Blom
 
Netherlands
Melvin Reese
 
 
Sun 13:17Table 1
  
 
59
Netherlands
Jacco Wieringa
 
Netherlands
Arno Hartman
 
 
Sun 13:38Table 16
  
 
60
Netherlands
Maurice Houben
 
Netherlands
Joram Hensens
 
 
Sun 14:03Table 3
  
 
61
Netherlands
Henk de Ruiter
 
Netherlands
Remco Wijnen
 
 
Sun 13:36Table 8
  
 
62
Netherlands
Frans van Tatenhove
 
Netherlands
Rick Wong
 
 
Sun 14:03Table 2
  
 
63
Netherlands
Aniel Parbhoe
 
Netherlands
Jerrel Nanhekhan
 
 
Sun 13:36Table 4
  
 
64
Netherlands
Xavier Karis
 
Netherlands
William Giraldo Orozco
 
 
Sun 12:10Table 1
  
 
33
Netherlands
Michiel van Rijn
 
Netherlands
Krijn Schuurman
 
 
Sun 11:45Table 15
  
 
34
Netherlands
Lennaert Speijker
 
Ireland
William (Billy) Kelly
 
 
Sun 12:27Table 3
  
 
35
Netherlands
Arse de Jong
 
Netherlands
Mark Blom
 
 
Sun 11:43Table 9
  
 
36
Netherlands
Melvin Reese
 
Netherlands
Bas Verwijmeren
 
 
Sun 11:57Table 10
  
 
37
Netherlands
Patrick Eijpe
 
Netherlands
Jacco Wieringa
 
 
Sun 11:56Table 7
  
 
38
Netherlands
Arno Hartman
 
Singapore
Patrick de Vries
 
 
Sun 11:31Table 4
  
 
39
Netherlands
Henk Gessel
 
Netherlands
Maurice Houben
 
 
Sun 12:10Table 8
  
 
40
Netherlands
Joram Hensens
 
Netherlands
Atong Wu
 
 
Sun 12:21Table 13
  
 
41
Netherlands
Henk de Ruiter
 
Netherlands
Crelis Hogchem
 
 
Sun 12:45Table 2
  
 
42
Netherlands
Remco Wijnen
 
Netherlands
Howard Holwijn
 
 
Sun 11:31Table 2
  
 
43
Netherlands
Frans van Tatenhove
 
Netherlands
Richard Barendregt
 
 
Sun 12:25Table 4
  
 
44
Netherlands
Rick Wong
 
Netherlands
Erik "Eagle Eye" Oortwijn
 
 
Sun 11:44Table 6
  
 
45
Netherlands
Aniel Parbhoe
 
Papua New Guinea
Djay Latuputty
 
 
Sun 12:52Table 6
  
 
46
Netherlands
Jerrel Nanhekhan
 
Netherlands
Tako Tak
 
 
Sun 12:53Table 16
  
 
47
Netherlands
Perry Verheijen
 
Netherlands
Xavier Karis
 
 
Sun 11:45Table 14
  
 
48
Netherlands
Roy Al Ayoubi
 
Netherlands
William Giraldo Orozco
 
 
Sun 09:47Table 1
  
 
33 1
Netherlands
William Giraldo Orozco
 
32
Netherlands
Michiel van Rijn
 
 
Sun 09:47Table 2
  
 
17 2
Netherlands
Lennaert Speijker
 
48
Netherlands
Xavier Karis
 
 
Sun 09:47Table 3
  
 
41 3
Netherlands
Tako Tak
 
24
Netherlands
Arse de Jong
 
 
Sun 09:47Table 4
  
 
25 4
Netherlands
Melvin Reese
 
40
Nepal
Richard Eijmberts
 
 
Sun 09:47Table 5
  
 
37 5
Netherlands
Marcel Streef
 
28
Netherlands
Patrick Eijpe
 
 
Sun 09:48Table 6
  
 
21 6
Netherlands
Jesse Thehu
 
44
Netherlands
Arno Hartman
 
 
Sun 09:48Table 7
  
 
45 7
Netherlands
Henk Gessel
 
20
Netherlands
Frans van Eekelen
 
 
Sun 09:48Table 8
  
 
29 8
Netherlands
Crelis Hogchem
 
36
Netherlands
Joram Hensens
 
 
Sun 09:48Table 9
  
 
35 9
Netherlands
Henk de Ruiter
 
30
Netherlands
Kim Uytenbogaardt
 
 
Sun 09:48Table 10
  
 
19 10
Netherlands
Remco Wijnen
 
46
South Africa
Rienus Gennissen
 
 
Sun 09:48Table 11
  
 
43 11
Netherlands
Bart Roozendaal
 
22
Netherlands
Frans van Tatenhove
 
 
Sun 09:48Table 12
  
 
27 12
Netherlands
Rick Wong
 
38
Netherlands
J.P. Rens
 
 
Sun 09:49Table 13
  
 
39 13
Netherlands
Bas Verwijmeren
 
26
Netherlands
Aniel Parbhoe
 
 
Sun 09:49Table 14
  
 
23 14
Puerto Rico
Sander Tetelepta
 
42
Netherlands
Jerrel Nanhekhan
 
 
Sun 09:49Table 15
  
 
47 15
Netherlands
Perry Verheijen
 
18
Netherlands
Jim Telfer
 
 
Sun 09:49Table 16
  
 
31 16
Netherlands
Roy Al Ayoubi
 
34
Netherlands
Krijn Schuurman
 
 
Sun 11:08Table 9
  
 
1 17
Netherlands
Rene Peeters
 
Netherlands
William Giraldo Orozco
 
Loser to #48  
Sun 11:28Table 11
  
 
18
Netherlands
Xavier Karis
 
16
Netherlands
Ronald van Adrichem
 
Loser to #47  
Sun 11:15Table 5
  
 
9 19
Netherlands
Staaf Verharen
 
Netherlands
Tako Tak
 
Loser to #46  
Sun 10:42Table 15
  
 
20
Nepal
Richard Eijmberts
 
8
Papua New Guinea
Djay Latuputty
 
Loser to #45  
Sun 11:15Table 3
  
 
5 21
Netherlands
Erik "Eagle Eye" Oortwijn
 
Netherlands
Marcel Streef
 
Loser to #44  
Sun 10:42Table 4
  
 
22
Netherlands
Jesse Thehu
 
12
Netherlands
Richard Barendregt
 
Loser to #43  
Sun 10:58Table 12
  
 
13 23
Netherlands
Howard Holwijn
 
Netherlands
Frans van Eekelen
 
Loser to #42  
Sun 11:24Table 16
  
 
24
Netherlands
Crelis Hogchem
 
4
Poland
Adam Kiernicki
 
Loser to #41  
Sun 11:08Table 1
  
 
3 25
Netherlands
Atong Wu
 
Netherlands
Kim Uytenbogaardt
 
Loser to #40  
Sun 10:36Table 11
  
 
26
South Africa
Rienus Gennissen
 
14
Netherlands
Maurice Houben
 
Loser to #39  
Sun 10:37Table 10
  
 
11 27
Singapore
Patrick de Vries
 
Netherlands
Bart Roozendaal
 
Loser to #38  
Sun 10:57Table 7
  
 
28
Netherlands
J.P. Rens
 
6
Netherlands
Jacco Wieringa
 
Loser to #37  
Sun 10:46Table 14
  
 
7 29
Netherlands
Mozes Leeflang
 
Netherlands
Bas Verwijmeren
 
Loser to #36  
Sun 10:46Table 13
  
 
30
Puerto Rico
Sander Tetelepta
 
10
Netherlands
Mark Blom
 
Loser to #35  
Sun 10:42Table 6
  
 
15 31
Ireland
William (Billy) Kelly
 
Netherlands
Jim Telfer
 
Loser to #34  
Sun 11:24Table 8
  
 
32
Netherlands
Krijn Schuurman
 
2
Netherlands
Jimmy Worung
 
Loser to #33  
Sun 13:06Table 7
  
 
49
Netherlands
Rene Peeters
 
Netherlands
Ronald van Adrichem
 
Loser to #68  
Sun 13:00Table 11
  
 
50
Netherlands
Staaf Verharen
 
Nepal
Richard Eijmberts
 
Loser to #67  
Sun 13:00Table 14
  
 
51
Netherlands
Marcel Streef
 
Netherlands
Jesse Thehu
 
Loser to #66  
Sun 13:00Table 5
  
 
52
Netherlands
Frans van Eekelen
 
Poland
Adam Kiernicki
 
Loser to #65  
Sun 13:00Table 9
  
 
53
Netherlands
Kim Uytenbogaardt
 
South Africa
Rienus Gennissen
 
Loser to #72  
Sun 13:01Table 15
  
 
54
Netherlands
Bart Roozendaal
 
Netherlands
J.P. Rens
 
Loser to #71  
Sun 13:01Table 12
  
 
55
Netherlands
Mozes Leeflang
 
Puerto Rico
Sander Tetelepta
 
Loser to #70  
Sun 13:06Table 10
  
 
56
Netherlands
Jim Telfer
 
Netherlands
Jimmy Worung
 
Loser to #69  
Sun 16:27Table 1
  
 
73
Netherlands
Rene Peeters
 
Puerto Rico
Sander Tetelepta
 
 
Sun 16:27Table 2
  
 
74
Nepal
Richard Eijmberts
 
Netherlands
Henk de Ruiter
 
 
Sun 16:27Table 3
  
 
75
Netherlands
Jesse Thehu
 
Poland
Adam Kiernicki
 
 
Sun 16:27Table 4
  
 
76
Netherlands
Frans van Eekelen
 
Netherlands
Kim Uytenbogaardt
 
 
Sun 16:29Table 6
  
 
77
South Africa
Rienus Gennissen
 
Netherlands
Melvin Reese
 
 
Sun 16:27Table 8
  
 
78
Netherlands
Bart Roozendaal
 
Netherlands
Arno Hartman
 
 
Sun 16:27Table 10
  
 
79
Netherlands
Mozes Leeflang
 
Netherlands
Ronald van Adrichem
 
 
Sun 16:27Table 12
  
 
80
Netherlands
Jim Telfer
 
Netherlands
Aniel Parbhoe
 
 
Sun 18:02Table 4
  
 
81
Netherlands
Rene Peeters
 
Nepal
Richard Eijmberts
 
 
Sun 18:02Table 12
  
 
82
Netherlands
Jesse Thehu
 
Netherlands
Kim Uytenbogaardt
 
 
Sun 18:02Table 2
  
 
83
South Africa
Rienus Gennissen
 
Netherlands
Bart Roozendaal
 
 
Sun 18:05Table 1
  
 
84
Netherlands
Ronald van Adrichem
 
Netherlands
Jim Telfer
 
 
Sun 20:30Table 2
  
 
85
Netherlands
Rene Peeters
 
Netherlands
Jesse Thehu
 
 
Sun 20:30Table 12
  
 
86
South Africa
Rienus Gennissen
 
Netherlands
Ronald van Adrichem
 
 
Sun 20:58
  
 
87
Netherlands
Jesse Thehu
 
South Africa
Rienus Gennissen
 
 
Losers qualification
Loser round 2
Loser round 1
Round 1
Winner round 1
Winners qualification
Last sixteen
Quarter final
Semi final
Final