Netherlands
PlanB
Amsterdam
April 11, 2022

Plan B House Tourney 9-Ball: CLOWN, 5 eu entry

9-Ball
Losers qualification
Loser round 3
Loser round 2
Loser round 1
Round 1
Winner round 1
Winners qualification
Quarter final
Semi final
Final
Mon 22:49Table 3
  
 
49
Netherlands
Jimmy Plan B
 
Netherlands
Max Smit
 
Winner to Quarter final  
Mon 22:34Table 2
  
 
50
Netherlands
Sebastian Henstra
 
Netherlands
Vincent Van Gogh
 
Winner to Quarter final  
Tue 17:51Table 6
  
 
51
Netherlands
Herman Douma
 
Hungary
Othniel Visky
 
Winner to Quarter final  
Tue 17:51Table 7
  
 
52
Italy
Francesco Soncina
 
France
Antoine Maignan
 
Winner to Quarter final  
Mon 22:26Table 1
  
 
45
Netherlands
Blaise Rojosojos
 
Netherlands
Jimmy Plan B
 
 
Mon 22:13Table 1
  
 
46
Netherlands
Sebastian Henstra
 
United States
Eve Hoongrajok
 
 
Mon 22:07Table 3
  
 
47
Moldova
Nikola Edelsztejn
 
Netherlands
Herman Douma
 
 
Mon 22:23
  
 
48
Italy
Francesco Soncina
 
Netherlands
Rein Scheidegger
 
 
Mon 21:12Table 6
  
 
33
Belgium
Mees Dorman
 
Netherlands
Blaise Rojosojos
 
 
Mon 21:35Table 3
  
 
34
Netherlands
Jimmy Plan B
 
Netherlands
jan rotteveel
 
 
Mon 21:32Table 1
  
 
35
Netherlands
Sebastian Henstra
 
Netherlands
Niels Vriesema
 
 
Mon 21:02Table 2
  
 
36
Netherlands
Ray L
 
United States
Eve Hoongrajok
 
 
Mon 21:41Table 7
  
 
37
Netherlands
Albert Raaijmakers
 
Moldova
Nikola Edelsztejn
 
 
Mon 21:02Table 7
  
 
38
Netherlands
Herman Douma
 
Netherlands
Niko Angelov
 
 
Mon 21:44Table 1
  
 
39
Italy
Francesco Soncina
 
Netherlands
Sem Van den berg
 
 
Mon 21:47Table 2
  
 
40
Netherlands
Kaj Jansen
 
Netherlands
Rein Scheidegger
 
 
  
 
25
Walk Over
 
Belgium
Mees Dorman
 
 
Mon 21:06Table 1
  
 
26
Netherlands
Riska de Wit
 
Netherlands
Jimmy Plan B
 
 
Mon 20:37Table 2
  
 
27
Netherlands
Monique Post
 
Netherlands
Sebastian Henstra
 
 
Mon 20:30Table 6
  
 
28
Netherlands
Annet Planb
 
Netherlands
Ray L
 
 
Mon 21:02Table 6
  
 
29
Netherlands
Viggo Snel
 
Netherlands
Albert Raaijmakers
 
 
Mon 20:05
  
 
30
Netherlands
Nino Kool
 
Netherlands
Herman Douma
 
 
Mon 21:08Table 7
  
 
31
Italy
Francesco Soncina
 
Netherlands
Branko Bersma
 
 
Mon 21:31Table 2
  
 
32
Netherlands
Kaj Jansen
 
Hungary
Tamás Adorjáni
 
 
  
 
1 1
Netherlands
Michel van der Bilt
 
32
Walk Over
 
 
Mon 19:13Table 2
  
 
17 2
Netherlands
Rein Scheidegger
 
16
Belgium
Mees Dorman
 
 
Mon 19:13Table 1
  
 
9 3
Netherlands
Sem Van den berg
 
24
Netherlands
Riska de Wit
 
 
Mon 19:13Table 3
  
 
25 4
Netherlands
Vincent Van Gogh
 
8
Netherlands
Jimmy Plan B
 
 
Mon 19:13Table 5
  
 
5 5
Netherlands
Monique Post
 
28
Netherlands
Patrik Puyn
 
 
Mon 19:14Table 6
  
 
21 6
Netherlands
Niko Angelov
 
12
Netherlands
Sebastian Henstra
 
 
Mon 19:15Table 7
  
 
13 7
Moldova
Nikola Edelsztejn
 
20
Netherlands
Annet Planb
 
 
Mon 19:28Table 1
  
 
29 8
Netherlands
Ray L
 
4
Netherlands
Max Smit
 
 
Mon 19:29Table 2
  
 
3 9
Netherlands
Viggo Snel
 
30
France
Antoine Maignan
 
 
Mon 19:32Table 5
  
 
19 10
United States
Eve Hoongrajok
 
14
Netherlands
Albert Raaijmakers
 
 
Mon 19:35Table 3
  
 
11 11
England
Casper Caldecourt
 
22
Netherlands
Nino Kool
 
 
Mon 19:35Table 6
  
 
27 12
Netherlands
Herman Douma
 
6
Netherlands
Niels Vriesema
 
 
Mon 19:44Table 7
  
 
7 13
Hungary
Othniel Visky
 
26
Italy
Francesco Soncina
 
 
Mon 19:44Table 3
  
 
23 14
Netherlands
jan rotteveel
 
10
Netherlands
Branko Bersma
 
 
Mon 19:47Table 2
  
 
15 15
Netherlands
Bas Peters
 
18
Netherlands
Kaj Jansen
 
 
Mon 19:48Table 5
  
 
31 16
Netherlands
Blaise Rojosojos
 
2
Hungary
Tamás Adorjáni
 
 
Mon 19:49Table 6
  
 
17
Netherlands
Michel van der Bilt
 
Netherlands
Rein Scheidegger
 
Loser to #40  
Mon 19:58Table 1
  
 
18
Netherlands
Sem Van den berg
 
Netherlands
Vincent Van Gogh
 
Loser to #39  
Mon 20:15Table 6
  
 
19
Netherlands
Patrik Puyn
 
Netherlands
Niko Angelov
 
Loser to #38  
Mon 20:16Table 7
  
 
20
Moldova
Nikola Edelsztejn
 
Netherlands
Max Smit
 
Loser to #37  
Mon 20:19Table 2
  
 
21
France
Antoine Maignan
 
United States
Eve Hoongrajok
 
Loser to #36  
Mon 20:21Table 1
  
 
22
England
Casper Caldecourt
 
Netherlands
Niels Vriesema
 
Loser to #35  
Mon 21:07Table 3
  
 
23
Hungary
Othniel Visky
 
Netherlands
jan rotteveel
 
Loser to #34  
Mon 20:34Table 3
  
 
24
Netherlands
Bas Peters
 
Netherlands
Blaise Rojosojos
 
Loser to #33  
Mon 21:33Table 6
  
 
41
Netherlands
Michel van der Bilt
 
Netherlands
Vincent Van Gogh
 
Loser to #50  
Mon 22:06Table 2
  
 
42
Netherlands
Patrik Puyn
 
Netherlands
Max Smit
 
Loser to #49  
Mon 22:10Table 3
  
 
43
France
Antoine Maignan
 
England
Casper Caldecourt
 
Loser to #52  
Mon 22:11Table 6
  
 
44
Hungary
Othniel Visky
 
Netherlands
Bas Peters
 
Loser to #51  
Tue 17:51
  
 
53
Netherlands
Michel van der Bilt
 
France
Antoine Maignan
 
 
Tue 17:52
  
 
54
Netherlands
Patrik Puyn
 
Netherlands
Sebastian Henstra
 
 
Tue 17:52
  
 
55
England
Casper Caldecourt
 
Hungary
Othniel Visky
 
 
Tue 17:52
  
 
56
Netherlands
Bas Peters
 
Netherlands
Jimmy Plan B
 
 
Tue 17:52
  
 
57
France
Antoine Maignan
 
Netherlands
Sebastian Henstra
 
 
Tue 17:52
  
 
58
Hungary
Othniel Visky
 
Netherlands
Jimmy Plan B
 
 
Tue 17:52
  
 
59
Netherlands
Sebastian Henstra
 
Netherlands
Jimmy Plan B
 
 
Losers qualification
Loser round 3
Loser round 2
Loser round 1
Round 1
Winner round 1
Winners qualification
Quarter final
Semi final
Final