Netherlands
Poolcentrum Blaak
ROTTERDAM
November 6 - November 4, 2016

Pool West 3 Regionale Ranking #3

10-Ball
Losers qualification
Loser round 1
Round 1
Winners qualification
Last sixteen
Quarter final
Semi final
Final
Sun 14:34Table 11
  
 
33
Netherlands
Ray Westdijk
 
Netherlands
Dave Lodder
 
Winner to Last sixteen  
Sun 14:57Table 6
  
 
34
Netherlands
Rick Wong
 
Netherlands
Bas Verwijmeren
 
Winner to Last sixteen  
Sun 14:37Table 9
  
 
35
Netherlands
Ka Shing Lui
 
Netherlands
Joram Hensens
 
Winner to Last sixteen  
Sun 14:43Table 1
  
 
36
China
Anthony Cheung
 
Netherlands
Arco Van Der Velden
 
Winner to Last sixteen  
Sun 14:51Table 10
  
 
37
Netherlands
Elise Qiu
 
Netherlands
Erik "Eagle Eye" Oortwijn
 
Winner to Last sixteen  
Sun 14:44Table 12
  
 
38
Hong Kong
Ka Yu Man
 
Netherlands
Key Fey Wong
 
Winner to Last sixteen  
Sun 14:59Table 2
  
 
39
South Korea
Jum Zwijnenburg
 
Netherlands
John Breur
 
Winner to Last sixteen  
Sun 14:03Table 10
  
 
40
Netherlands
Carlos Richards
 
Netherlands
Ho Bang Tang
 
Winner to Last sixteen  
  
 
25
Walk Over
 
Netherlands
Ray Westdijk
 
 
Sun 13:45Table 6
  
 
26
Netherlands
Rick Wong
 
Netherlands
Pepijn Swets
 
 
Sun 13:08Table 5
  
 
27
Philippines
Arnaldo Gonzaga
 
Netherlands
Ka Shing Lui
 
 
Sun 13:15Table 12
  
 
28
China
Anthony Cheung
 
Suriname
Wiresh Laloe
 
 
Sun 13:45Table 2
  
 
29
Netherlands
Elise Qiu
 
Netherlands
Ivan Labrovic
 
 
Sun 14:03Table 12
  
 
30
Hong Kong
Ka Yu Man
 
Netherlands
Jok Tang
 
 
Sun 13:36Table 9
  
 
31
South Korea
Jum Zwijnenburg
 
Netherlands
Jeroen van Loon
 
 
  
 
32
Netherlands
Carlos Richards
 
Walk Over
 
 
  
 
1 1
Netherlands
René van Lier
 
32
Walk Over
 
 
Sun 11:56Table 1
  
 
17 2
Netherlands
Ho Bang Tang
 
16
Netherlands
Ray Westdijk
 
 
Sun 12:45Table 1
  
 
9 3
Netherlands
Hugo Duivenvoorden
 
24
Netherlands
Rick Wong
 
 
Sun 11:56Table 2
  
 
25 4
Netherlands
Pepijn Swets
 
8
Netherlands
John Breur
 
 
Sun 11:56Table 3
  
 
5 5
Philippines
Arnaldo Gonzaga
 
28
Netherlands
Key Fey Wong
 
 
Sun 11:57Table 9
  
 
21 6
Netherlands
Ka Shing Lui
 
12
Netherlands
Jeffrey Brands
 
 
Sun 11:57Table 10
  
 
13 7
Netherlands
Edwin van Remortel
 
20
China
Anthony Cheung
 
 
Sun 11:57Table 11
  
 
29 8
Netherlands
Erik "Eagle Eye" Oortwijn
 
4
Suriname
Wiresh Laloe
 
 
Sun 11:57Table 12
  
 
3 9
Netherlands
Arco Van Der Velden
 
30
Netherlands
Elise Qiu
 
 
Sun 11:57Table 4
  
 
19 10
Netherlands
Ivan Labrovic
 
14
Netherlands
Dennis Mast
 
 
Sun 11:57Table 5
  
 
11 11
Hong Kong
Ka Yu Man
 
22
Netherlands
Crelis Hogchem
 
 
Sun 13:01Table 2
  
 
27 12
Netherlands
Joram Hensens
 
6
Netherlands
Jok Tang
 
 
Sun 11:58Table 6
  
 
7 13
Netherlands
Mirjam Alfons
 
26
South Korea
Jum Zwijnenburg
 
 
Sun 12:51Table 9
  
 
23 14
Netherlands
Bas Verwijmeren
 
10
Netherlands
Jeroen van Loon
 
 
Sun 12:51Table 11
  
 
15 15
Netherlands
Dave Lodder
 
18
Netherlands
Carlos Richards
 
 
  
 
31 16
Walk Over
 
2
Netherlands
Siegried Janga
 
 
Sun 13:03Table 4
  
 
17
Netherlands
René van Lier
 
Netherlands
Ho Bang Tang
 
Loser to #40  
Sun 14:15Table 3
  
 
18
Netherlands
Hugo Duivenvoorden
 
Netherlands
John Breur
 
Loser to #39  
Sun 13:05Table 3
  
 
19
Netherlands
Key Fey Wong
 
Netherlands
Jeffrey Brands
 
Loser to #38  
Sun 13:15Table 10
  
 
20
Netherlands
Edwin van Remortel
 
Netherlands
Erik "Eagle Eye" Oortwijn
 
Loser to #37  
Sun 13:42Table 1
  
 
21
Netherlands
Arco Van Der Velden
 
Netherlands
Dennis Mast
 
Loser to #36  
Sun 13:52Table 4
  
 
22
Netherlands
Crelis Hogchem
 
Netherlands
Joram Hensens
 
Loser to #35  
Sun 13:51Table 5
  
 
23
Netherlands
Mirjam Alfons
 
Netherlands
Bas Verwijmeren
 
Loser to #34  
Sun 13:34Table 11
  
 
24
Netherlands
Dave Lodder
 
Netherlands
Siegried Janga
 
Loser to #33  
Sun 15:45Table 1
  
 
41
Netherlands
René van Lier
 
Netherlands
Key Fey Wong
 
 
Sun 15:45Table 9
  
 
42
Netherlands
Hugo Duivenvoorden
 
Netherlands
Bas Verwijmeren
 
 
Sun 15:45Table 10
  
 
43
Netherlands
Jeffrey Brands
 
Netherlands
Ka Shing Lui
 
 
Sun 15:45Table 12
  
 
44
Netherlands
Edwin van Remortel
 
Netherlands
Elise Qiu
 
 
Sun 15:45Table 12
  
 
45
Netherlands
Dennis Mast
 
Netherlands
Ho Bang Tang
 
 
Sun 15:45Table 3
  
 
46
Netherlands
Crelis Hogchem
 
Netherlands
Ray Westdijk
 
 
Sun 15:45Table 9
  
 
47
Netherlands
Mirjam Alfons
 
China
Anthony Cheung
 
 
Sun 15:49Table 2
  
 
48
Netherlands
Siegried Janga
 
Netherlands
John Breur
 
 
Sun 17:15Table 10
  
 
49
Netherlands
Key Fey Wong
 
Netherlands
Hugo Duivenvoorden
 
 
Sun 17:16Table 9
  
 
50
Netherlands
Ka Shing Lui
 
Netherlands
Edwin van Remortel
 
 
Sun 17:15Table 12
  
 
51
Netherlands
Dennis Mast
 
Netherlands
Crelis Hogchem
 
 
Sun 17:15Table 11
  
 
52
Netherlands
Mirjam Alfons
 
Netherlands
John Breur
 
 
Sun 18:41Table 12
  
 
53
Netherlands
Hugo Duivenvoorden
 
Netherlands
Edwin van Remortel
 
 
Sun 18:38Table 11
  
 
54
Netherlands
Crelis Hogchem
 
Netherlands
John Breur
 
 
Sun 19:24Table 12
  
 
55
Netherlands
Hugo Duivenvoorden
 
Netherlands
Crelis Hogchem
 
 
Losers qualification
Loser round 1
Round 1
Winners qualification
Last sixteen
Quarter final
Semi final
Final