Netherlands
Sportcentrum Ames
DEURNE
June 18, 2016

2016 DCC ® 9-Ball Event Group D

9-Ball
Losers qualification
Loser round 3
Loser round 2
Loser round 1
Round 1
Winner round 1
Winners qualification
Sun 00:00
  
 
97
Germany
Fabian Grube
 
Netherlands
Lars Kuckherm
 
 
Sun 00:00
  
 
98
Belgium
Tom D'haeseleer
 
Belgium
Nicolas Van Parys
 
 
Sun 00:00
  
 
99
Netherlands
Tim Jonkman
 
Germany
Nedim Bacevac
 
 
Sun 00:00
  
 
100
Cyprus
Costas Konnaris
 
Luxembourg
Toni Yoveski
 
 
Sun 00:00
  
 
101
Germany
Thomas Kirsch
 
Belgium
Diana Khodjaeva
 
 
Sun 00:00
  
 
102
Belgium
Timur Khodjaev
 
Germany
Klaudio Kerec
 
 
Sun 00:00
  
 
103
Turkey
Onur Yildirim
 
Germany
Marko Vogel
 
 
Sun 00:00
  
 
104
Germany
Christian Goetemann
 
Poland
Wiktor Zielinski
 
 
Sat 23:00
  
 
89
Germany
Nico Baumanns
 
Germany
Fabian Grube
 
 
Sat 23:00
  
 
90
Luxembourg
Marc Glatz
 
Belgium
Tom D'haeseleer
 
 
Sat 23:00
  
 
91
Netherlands
Tim Jonkman
 
Poland
Arek Pach
 
 
Sat 23:00
  
 
92
Germany
Julian Kortüm
 
Cyprus
Costas Konnaris
 
 
Sat 23:00
  
 
93
Germany
Thomas Kirsch
 
Netherlands
Sydney Florisson
 
 
Sat 23:00
  
 
94
Netherlands
Richard Barendregt junior
 
Belgium
Timur Khodjaev
 
 
Sat 23:00
  
 
95
Turkey
Onur Yildirim
 
Poland
Adam Mscisz
 
 
Sat 23:00
  
 
96
Iran
Alex Streng
 
Germany
Christian Goetemann
 
 
Sat 20:50
  
 
65
Germany
Marius Hamm
 
Germany
Nico Baumanns
 
 
Sat 20:50
  
 
66
United Kingdom
Dave Evans
 
Germany
Fabian Grube
 
 
Sat 20:50
  
 
67
Luxembourg
Marc Glatz
 
Germany
Marcus Strey
 
 
Sat 20:50
  
 
68
Belgium
Tom D'haeseleer
 
Germany
Johannes Geihe
 
 
Sat 20:50
  
 
69
Turkey
Tuncay Yazanel
 
Netherlands
Tim Jonkman
 
 
Sat 20:50
  
 
70
France
Li Leon
 
Poland
Arek Pach
 
 
Sat 20:50
  
 
71
Germany
Julian Kortüm
 
Germany
Peter Lau
 
 
Sat 20:50
  
 
72
Netherlands
Emir Secener
 
Cyprus
Costas Konnaris
 
 
Sat 20:50
  
 
73
Netherlands
Niem Perera
 
Germany
Thomas Kirsch
 
 
Sat 20:50
  
 
74
Germany
Siegfried Hegde
 
Netherlands
Sydney Florisson
 
 
Sat 22:00
  
 
75
Germany
Peter Winkels
 
Netherlands
Richard Barendregt junior
 
 
Sat 22:00
  
 
76
Germany
Markus Messingschlager
 
Belgium
Timur Khodjaev
 
 
Sat 22:00
  
 
77
Turkey
Onur Yildirim
 
Germany
Lloyd Burmeister
 
 
Sat 22:00
  
 
78
Iran
Vural Sayin
 
Poland
Adam Mscisz
 
 
Sat 22:00
  
 
79
United Kingdom
Nigel Webb
 
Iran
Alex Streng
 
 
Sat 22:00
  
 
80
Germany
Mike Tost
 
Germany
Christian Goetemann
 
 
Sat 18:30
  
 
49
Netherlands
Mike Aarts
 
Germany
Marius Hamm
 
 
Sat 18:30
  
 
50
United Kingdom
Dave Evans
 
France
Wu Chun Hao
 
 
Sat 19:40
  
 
51
Luxembourg
Marc Glatz
 
Luxembourg
Rafael Rivera
 
 
Sat 19:40
  
 
52
Germany
Sascha Trautmann
 
Belgium
Tom D'haeseleer
 
 
Sat 19:40
  
 
53
Belgium
Joeri van den Broeck
 
Turkey
Tuncay Yazanel
 
 
Sat 19:40
  
 
54
France
Li Leon
 
Germany
Angela Uebing
 
 
Sat 19:40
  
 
55
Germany
Julian Kortüm
 
Norfolk Island
Mark Sneep
 
 
Sat 19:40
  
 
56
Netherlands
Emir Secener
 
Germany
Christophe Nussbaumer
 
 
Sat 19:40
  
 
57
Germany
Michael Cromen
 
Netherlands
Niem Perera
 
 
Sat 19:40
  
 
58
Germany
Siegfried Hegde
 
Cambodia
Peou Visal
 
 
Sat 19:40
  
 
59
Germany
Peter Winkels
 
Belgium
Xavier Bury
 
 
Sat 19:40
  
 
60
Wales
Paul Morgan
 
Germany
Markus Messingschlager
 
 
Sat 20:50
  
 
61
Turkey
Onur Yildirim
 
Germany
Christian Drees
 
 
Sat 20:50
  
 
62
Iran
Vural Sayin
 
Czech Republic
Tomas Roth
 
 
Sat 20:50
  
 
63
United Kingdom
Nigel Webb
 
United Kingdom
Fi Radomski
 
 
Sat 20:50
  
 
64
Germany
Mike Tost
 
England
Andy Mistry
 
 
Sat 15:03
  
 
1 1
Germany
Mario Stahl
 
64
Netherlands
Mike Aarts
 
 
Sat 15:03
  
 
33 2
Germany
Christian Goetemann
 
32
Germany
Marius Hamm
 
 
Sat 15:03
  
 
17 3
Iran
Alex Streng
 
48
United Kingdom
Dave Evans
 
 
Sat 15:03
  
 
49 4
Luxembourg
Toni Yoveski
 
16
France
Wu Chun Hao
 
 
Sat 15:03
  
 
9 5
Luxembourg
Marc Glatz
 
56
Greece
Evangelos Vettas
 
 
Sat 15:03
  
 
41 6
Poland
Adam Mscisz
 
24
Luxembourg
Rafael Rivera
 
 
Sat 15:03
  
 
25 7
Germany
Sascha Trautmann
 
40
Germany
Lloyd Burmeister
 
 
Sat 15:03
  
 
57 8
Germany
Nedim Bacevac
 
8
Belgium
Tom D'haeseleer
 
 
Sat 15:14
  
 
5 9
Belgium
Nicolas Van Parys
 
60
Belgium
Joeri van den Broeck
 
 
Sat 15:25
  
 
37 10
Belgium
Timur Khodjaev
 
28
Turkey
Tuncay Yazanel
 
 
Sat 16:10
  
 
21 11
France
Li Leon
 
44
Belgium
Mouritz Lauwereyns
 
 
Sat 16:10
  
 
53 12
Netherlands
Richard Barendregt junior
 
12
Germany
Angela Uebing
 
 
Sat 16:10
  
 
13 13
Germany
Julian Kortüm
 
52
Netherlands
Sydney Florisson
 
 
Sat 16:10
  
 
45 14
Belgium
Davy De Lee
 
20
Norfolk Island
Mark Sneep
 
 
Sat 16:10
  
 
29 15
Netherlands
Lars Kuckherm
 
36
Netherlands
Emir Secener
 
 
Sat 16:10
  
 
61 16
Germany
Christophe Nussbaumer
 
4
Germany
Thomas Kirsch
 
 
Sat 16:10
  
 
3 17
Germany
Michael Cromen
 
62
Poland
Wiktor Zielinski
 
 
Sat 16:10
  
 
35 18
Cyprus
Costas Konnaris
 
30
Netherlands
Niem Perera
 
 
Sat 16:10
  
 
19 19
Belgium
Kamila Khodjaeva
 
46
Germany
Siegfried Hegde
 
 
Sat 16:10
  
 
51 20
Cambodia
Peou Visal
 
14
Germany
Peter Lau
 
 
Sat 16:10
  
 
11 21
Germany
Marko Vogel
 
54
Germany
Peter Winkels
 
 
Sat 16:10
  
 
43 22
Belgium
Xavier Bury
 
22
Poland
Arek Pach
 
 
Sat 17:20
  
 
27 23
Wales
Paul Morgan
 
38
Netherlands
Tim Jonkman
 
 
Sat 17:20
  
 
59 24
Albania
Klentì KaÇi
 
6
Germany
Markus Messingschlager
 
 
Sat 17:20
  
 
7 25
Turkey
Onur Yildirim
 
58
Germany
Klaudio Kerec
 
 
Sat 17:20
  
 
39 26
Germany
Christian Drees
 
26
Germany
Johannes Geihe
 
 
Sat 17:20
  
 
23 27
Iran
Vural Sayin
 
42
Germany
Patrick Einsle
 
 
Sat 17:20
  
 
55 28
Germany
Marcus Strey
 
10
Czech Republic
Tomas Roth
 
 
Sat 17:20
  
 
15 29
United Kingdom
Nigel Webb
 
50
Germany
Thomas Lüttich
 
 
Sat 17:20
  
 
47 30
United Kingdom
Fi Radomski
 
18
Germany
Fabian Grube
 
 
Sat 17:20
  
 
31 31
Germany
Mike Tost
 
34
Belgium
Diana Khodjaeva
 
 
Sat 17:20
  
 
63 32
England
Andy Mistry
 
2
Germany
Nico Baumanns
 
 
Sat 17:20
  
 
33
Germany
Mario Stahl
 
Germany
Christian Goetemann
 
Loser to #80  
Sat 17:20
  
 
34
Iran
Alex Streng
 
Luxembourg
Toni Yoveski
 
Loser to #79  
Sat 18:30
  
 
35
Greece
Evangelos Vettas
 
Poland
Adam Mscisz
 
Loser to #78  
Sat 18:30
  
 
36
Germany
Lloyd Burmeister
 
Germany
Nedim Bacevac
 
Loser to #77  
Sat 18:30
  
 
37
Belgium
Nicolas Van Parys
 
Belgium
Timur Khodjaev
 
Loser to #76  
Sat 18:30
  
 
38
Belgium
Mouritz Lauwereyns
 
Netherlands
Richard Barendregt junior
 
Loser to #75  
Sat 18:30
  
 
39
Netherlands
Sydney Florisson
 
Belgium
Davy De Lee
 
Loser to #74  
Sat 18:30
  
 
40
Netherlands
Lars Kuckherm
 
Germany
Thomas Kirsch
 
Loser to #73  
Sat 18:30
  
 
41
Poland
Wiktor Zielinski
 
Cyprus
Costas Konnaris
 
Loser to #72  
Sat 18:30
  
 
42
Belgium
Kamila Khodjaeva
 
Germany
Peter Lau
 
Loser to #71  
Sat 18:30
  
 
43
Germany
Marko Vogel
 
Poland
Arek Pach
 
Loser to #70  
Sat 18:30
  
 
44
Netherlands
Tim Jonkman
 
Albania
Klentì KaÇi
 
Loser to #69  
Sat 19:40
  
 
45
Germany
Klaudio Kerec
 
Germany
Johannes Geihe
 
Loser to #68  
Sat 19:40
  
 
46
Germany
Patrick Einsle
 
Germany
Marcus Strey
 
Loser to #67  
Sat 19:40
  
 
47
Germany
Thomas Lüttich
 
Germany
Fabian Grube
 
Loser to #66  
Sat 19:40
  
 
48
Belgium
Diana Khodjaeva
 
Germany
Nico Baumanns
 
Loser to #65  
Sat 22:00
  
 
81
Germany
Mario Stahl
 
Luxembourg
Toni Yoveski
 
Loser to #100  
Sat 22:00
  
 
82
Greece
Evangelos Vettas
 
Germany
Nedim Bacevac
 
Loser to #99  
Sat 22:00
  
 
83
Belgium
Nicolas Van Parys
 
Belgium
Mouritz Lauwereyns
 
Loser to #98  
Sat 22:00
  
 
84
Belgium
Davy De Lee
 
Netherlands
Lars Kuckherm
 
Loser to #97  
Sat 22:00
  
 
85
Poland
Wiktor Zielinski
 
Belgium
Kamila Khodjaeva
 
Loser to #104  
Sat 22:00
  
 
86
Germany
Marko Vogel
 
Albania
Klentì KaÇi
 
Loser to #103  
Sat 22:00
  
 
87
Germany
Klaudio Kerec
 
Germany
Patrick Einsle
 
Loser to #102  
Sat 22:00
  
 
88
Germany
Thomas Lüttich
 
Belgium
Diana Khodjaeva
 
Loser to #101  
Losers qualification
Loser round 3
Loser round 2
Loser round 1
Round 1
Winner round 1
Winners qualification