Shopping cart

Puchar Niepodległości w Bilard - Kielce 2020

Łukasz Kowalewski z Końskich został zwycięzcą Turnieju Niepodległości w Bilard i właścicielem 50 calowego telewizora.

W finale pokonał on 4-2 zawodnika Nosanu III Kielce Mateusz Ścigę. Na najniższym stopniu podium stanęli Mariusz Gołdyn Z Katowic oraz Maciej Życiński z Nosanu II Kielce. Tryumfator wygrał wszystkie 6 spotkań w których wygrał 24 partie, tracąc zaledwie 10. Zwycięstwo Łaukasza jest małą sensacją, nie upatrywany był bowiem w  gronie faworytów. Patrząc na wyniki można powiedzieć, że faworyci nie wytrzymali presji „nagrody”. Na podium zaledwie jeden zawodnik z TOP 8 rankingu Grand Prix, a zawodnicy z Ekstraklasy również bardzo szybko pożegnali się z zawodami.

Cieszy duża frekwencja i udział zawodników z całej Polski oraz wysoki poziom sportowy zawodów ( liczba uczestników została ograniczona ze ze względu na Covid 19). Zawody otrzymały wsparcie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, a kibice mogli śledzić zmagania dzięki transmisji na tvsportsp.pl

Kolejne emocje już w najbliższy weekend gdzie nasza ośmioosobowa reprezentacja klubu z Kielc będzie walczyć w Mistrzostwach Polski Amatorów.