Netherlands
Biljartcentrum De Distel
ROOSENDAAL
August 30, 2020

NK Pool 2020 Senioren 14.1

Straightpool
Losers qualification
Loser round 2
Loser round 1
Round 1
Winner round 1
Winners qualification
Last sixteen
Quarter final
Semi final
Final
Sun 14:39Table 2
  
 
65
Netherlands
Richard van Giesen
 
Netherlands
Richard V Velthoven
 
Winner to Last sixteen  
Sun 13:25Table 7
  
 
66
Colombia
William Giraldo
 
Netherlands
Arno Hartman
 
Winner to Last sixteen  
Sun 14:04Table 12
  
 
67
Netherlands
Tjeerd Hoekema
 
Netherlands
Bryan Woo
 
Winner to Last sixteen  
Sun 14:45Table 4
  
 
68
Netherlands
Rene Peeters
 
Netherlands
Paul Verbruggen
 
Winner to Last sixteen  
Sun 15:16Table 1
  
 
69
Netherlands
Ronald van Adrichem
 
Netherlands
Mervin Saib
 
Winner to Last sixteen  
Sun 14:04Table 1
  
 
70
South Korea
Jum Zwijnenburg
 
Poland
Adam Kiernicki
 
Winner to Last sixteen  
Sun 14:05Table 3
  
 
71
Nepal
Richard Eijmberts
 
Puerto Rico
Sander Tetelepta
 
Winner to Last sixteen  
Sun 16:09Table 4
  
 
72
Netherlands
Radjis Ramoutar
 
Netherlands
Xavier Karis
 
Winner to Last sixteen  
Sun 13:25Table 4
  
 
57
Netherlands
Peter de Swart
 
Netherlands
Richard van Giesen
 
 
Sun 12:27Table 13
  
 
58
Colombia
William Giraldo
 
Micronesia
Davith Denes Hiwat
 
 
Sun 12:27Table 14
  
 
59
Netherlands
Tjeerd Hoekema
 
Netherlands
Marco de Moree
 
 
Sun 12:56Table 1
  
 
60
Netherlands
Erik "Eagle Eye" Oortwijn
 
Netherlands
Rene Peeters
 
 
Sun 13:54Table 11
  
 
61
Netherlands
Ronald van Adrichem
 
Netherlands
John Breur
 
 
Sun 12:27Table 15
  
 
62
Antarctica
Henk Gessel
 
South Korea
Jum Zwijnenburg
 
 
Sun 12:27Table 16
  
 
63
Netherlands
Bas Verwijmeren
 
Nepal
Richard Eijmberts
 
 
Sun 14:45Table 7
  
 
64
Samoa
Djay Latuputty
 
Netherlands
Radjis Ramoutar
 
 
Sun 12:24Table 11
  
 
33
Netherlands
Roy Al Ayoubi
 
Netherlands
Peter de Swart
 
 
  
 
34
Walk Over
 
Netherlands
Richard van Giesen
 
 
  
 
35
Walk Over
 
Colombia
William Giraldo
 
 
  
 
36
Walk Over
 
Micronesia
Davith Denes Hiwat
 
 
  
 
37
Walk Over
 
Netherlands
Tjeerd Hoekema
 
 
  
 
38
Walk Over
 
Netherlands
Marco de Moree
 
 
  
 
39
Walk Over
 
Netherlands
Erik "Eagle Eye" Oortwijn
 
 
Sun 12:15Table 10
  
 
40
Netherlands
Ivan Labrović
 
Netherlands
Rene Peeters
 
 
Sun 12:57Table 10
  
 
41
Netherlands
Chris Mollien
 
Netherlands
Ronald van Adrichem
 
 
  
 
42
Walk Over
 
Netherlands
John Breur
 
 
  
 
43
Walk Over
 
Antarctica
Henk Gessel
 
 
  
 
44
Walk Over
 
South Korea
Jum Zwijnenburg
 
 
  
 
45
Walk Over
 
Netherlands
Bas Verwijmeren
 
 
  
 
46
Walk Over
 
Nepal
Richard Eijmberts
 
 
  
 
47
Walk Over
 
Samoa
Djay Latuputty
 
 
Sun 13:27Table 8
  
 
48
Netherlands
Mozes Leeflang
 
Netherlands
Radjis Ramoutar
 
 
Sun 10:24Table 14
  
 
33 1
Netherlands
Paul Verbruggen
 
32
Netherlands
Roy Al Ayoubi
 
 
  
 
17 2
Samoa
Djay Latuputty
 
48
Walk Over
 
 
  
 
41 3
Walk Over
 
24
Nepal
Richard Eijmberts
 
 
  
 
25 4
Netherlands
Tom Penrose
 
40
Walk Over
 
 
  
 
37 5
Walk Over
 
28
Netherlands
Arno Hartman
 
 
  
 
21 6
Netherlands
Mathijs Paaps
 
44
Walk Over
 
 
  
 
45 7
Walk Over
 
20
Netherlands
John Breur
 
 
Sun 10:24Table 15
  
 
29 8
Netherlands
Ivan Labrović
 
36
Netherlands
Ronald van Adrichem
 
 
Sun 10:24Table 12
  
 
35 9
Netherlands
Chris Mollien
 
30
Netherlands
Rene Peeters
 
 
  
 
19 10
Netherlands
Erik "Eagle Eye" Oortwijn
 
46
Walk Over
 
 
  
 
43 11
Walk Over
 
22
Netherlands
Marco de Moree
 
 
  
 
27 12
Puerto Rico
Sander Tetelepta
 
38
Walk Over
 
 
  
 
39 13
Walk Over
 
26
Micronesia
Davith Denes Hiwat
 
 
  
 
23 14
Poland
Adam Kiernicki
 
42
Walk Over
 
 
  
 
47 15
Walk Over
 
18
Netherlands
Richard van Giesen
 
 
Sun 10:24Table 16
  
 
31 16
Netherlands
Mozes Leeflang
 
34
Netherlands
Mervin Saib
 
 
Sun 11:25Table 7
  
 
1 17
Netherlands
Radjis Ramoutar
 
Netherlands
Paul Verbruggen
 
Loser to #48  
Sun 10:23Table 1
  
 
18
Samoa
Djay Latuputty
 
16
Netherlands
Lennert Duyn
 
Loser to #47  
Sun 10:23Table 2
  
 
9 19
Netherlands
Bryan Woo
 
Nepal
Richard Eijmberts
 
Loser to #46  
Sun 10:23Table 3
  
 
20
Netherlands
Tom Penrose
 
8
Netherlands
Bas Verwijmeren
 
Loser to #45  
Sun 10:23Table 4
  
 
5 21
South Korea
Jum Zwijnenburg
 
Netherlands
Arno Hartman
 
Loser to #44  
Sun 10:23Table 5
  
 
22
Netherlands
Mathijs Paaps
 
12
Antarctica
Henk Gessel
 
Loser to #43  
Sun 10:23Table 6
  
 
13 23
Netherlands
Richard V Velthoven
 
Netherlands
John Breur
 
Loser to #42  
Sun 11:53Table 2
  
 
24
Netherlands
Ronald van Adrichem
 
4
Netherlands
Aad van Delft
 
Loser to #41  
Sun 11:15Table 1
  
 
3 25
Netherlands
Xavier Karis
 
Netherlands
Rene Peeters
 
Loser to #40  
Sun 10:23Table 7
  
 
26
Netherlands
Erik "Eagle Eye" Oortwijn
 
14
Netherlands
Martijn Woonings
 
Loser to #39  
Sun 10:23Table 8
  
 
11 27
South Africa
Rienus Gennissen
 
Netherlands
Marco de Moree
 
Loser to #38  
Sun 10:23Table 9
  
 
28
Puerto Rico
Sander Tetelepta
 
6
Netherlands
Tjeerd Hoekema
 
Loser to #37  
Sun 10:23Table 10
  
 
7 29
Netherlands
Jim Telfer
 
Micronesia
Davith Denes Hiwat
 
Loser to #36  
Sun 10:24Table 11
  
 
30
Poland
Adam Kiernicki
 
10
Colombia
William Giraldo
 
Loser to #35  
Sun 10:24Table 13
  
 
15 31
Netherlands
Jeroen van Spronsen
 
Netherlands
Richard van Giesen
 
Loser to #34  
Sun 11:16Table 12
  
 
32
Netherlands
Mervin Saib
 
2
Netherlands
Peter de Swart
 
Loser to #33  
Sun 13:25Table 2
  
 
49
Netherlands
Paul Verbruggen
 
Netherlands
Lennert Duyn
 
Loser to #68  
Sun 12:15Table 4
  
 
50
Netherlands
Bryan Woo
 
Netherlands
Tom Penrose
 
Loser to #67  
Sun 12:15Table 8
  
 
51
Netherlands
Arno Hartman
 
Netherlands
Mathijs Paaps
 
Loser to #66  
Sun 12:57Table 9
  
 
52
Netherlands
Richard V Velthoven
 
Netherlands
Aad van Delft
 
Loser to #65  
Sun 12:24Table 12
  
 
53
Netherlands
Xavier Karis
 
Netherlands
Martijn Woonings
 
Loser to #72  
Sun 12:23Table 1
  
 
54
South Africa
Rienus Gennissen
 
Puerto Rico
Sander Tetelepta
 
Loser to #71  
Sun 12:15Table 9
  
 
55
Netherlands
Jim Telfer
 
Poland
Adam Kiernicki
 
Loser to #70  
Sun 12:31Table 3
  
 
56
Netherlands
Jeroen van Spronsen
 
Netherlands
Mervin Saib
 
Loser to #69  
Sun 16:35Table 1
  
 
73
Netherlands
Lennert Duyn
 
Netherlands
Rene Peeters
 
 
Sun 17:11Table 4
  
 
74
Netherlands
Tom Penrose
 
Netherlands
Xavier Karis
 
 
Sun 16:35Table 2
  
 
75
Netherlands
Mathijs Paaps
 
Netherlands
Bryan Woo
 
 
Sun 16:35Table 3
  
 
76
Netherlands
Aad van Delft
 
Netherlands
Ronald van Adrichem
 
 
Sun 16:35Table 7
  
 
77
Netherlands
Martijn Woonings
 
Nepal
Richard Eijmberts
 
 
Sun 16:35Table 12
  
 
78
South Africa
Rienus Gennissen
 
Poland
Adam Kiernicki
 
 
Sun 16:35Table 11
  
 
79
Netherlands
Jim Telfer
 
Netherlands
Arno Hartman
 
 
Sun 16:35Table 9
  
 
80
Netherlands
Jeroen van Spronsen
 
Netherlands
Richard van Giesen
 
 
Sun 18:55Table 12
  
 
81
Netherlands
Lennert Duyn
 
Netherlands
Xavier Karis
 
 
Sun 18:18Table 1
  
 
82
Netherlands
Bryan Woo
 
Netherlands
Ronald van Adrichem
 
 
Sun 18:53Table 2
  
 
83
Netherlands
Martijn Woonings
 
Poland
Adam Kiernicki
 
 
Sun 18:04Table 12
  
 
84
Netherlands
Jim Telfer
 
Netherlands
Jeroen van Spronsen
 
 
Sun 20:38Table 2
  
 
85
Netherlands
Lennert Duyn
 
Netherlands
Bryan Woo
 
 
Sun 20:32Table 12
  
 
86
Poland
Adam Kiernicki
 
Netherlands
Jim Telfer
 
 
Sun 22:07Table 12
  
 
87
Netherlands
Bryan Woo
 
Netherlands
Jim Telfer
 
 
Losers qualification
Loser round 2
Loser round 1
Round 1
Winner round 1
Winners qualification
Last sixteen
Quarter final
Semi final
Final