Norway
Oslo Biljardklubb
Oslo
August 30, 2023

Oslo BK Klubbturnering Høstserie 2/14

8-Ball
Losers qualification
Loser round 2
Loser round 1
Round 1
Winner round 1
Winners qualification
Quarter final
Semi final
Final
Wed 20:53Table 5
  
 
33
Norway
Christian Wikeby
410
 
Norway
Stig Nesvik
356
 
Winner to Quarter final  
Wed 21:37Table 4
  
 
34
Norway
Jack Nordby
384
 
Norway
Andris Viksnins
281
 
Winner to Quarter final  
Wed 21:45Table 2
  
 
35
Norway
Jan Thomassen
508
 
Norway
Daniel Lorentzen-Styr
512
 
Winner to Quarter final  
Wed 21:24Table 1
  
 
36
Norway
Odd Magnus Eidstø
372
 
Norway
Ola Magnus Johnsen
354
 
Winner to Quarter final  
Wed 19:52Table 2
  
 
25
Norway
Christian Wikeby
410
 
Albania
Levi Pavdeja
469
 
 
Wed 20:49Table 4
  
 
26
Norway
Jack Nordby
384
 
Norway
Tor-Arne Slorafoss
217
 
 
Wed 21:04Table 3
  
 
27
Norway
Jan Thomassen
508
 
Norway
Astrid E. Pedersen
220
 
 
Wed 20:44Table 1
  
 
28
Norway
Odd Magnus Eidstø
372
 
Greece
Pergantis Zalachas
221
 
 
Wed 19:15Table 2
  
 
17
Norway
Jacob Sæther
220
 
Norway
Christian Wikeby
410
 
 
  
 
18
Walk Over
 
Albania
Levi Pavdeja
 
 
Wed 19:39Table 9
  
 
19
Norway
Iselin Masternes
214
 
Norway
Jack Nordby
384
 
 
Wed 19:54Table 4
  
 
20
Norway
Tor-Arne Slorafoss
217
 
Norway
Ida Amundsen Holtet
200
 
 
Wed 19:53Table 3
  
 
21
Norway
Jan Atle Kofoed
422
 
Norway
Jan Thomassen
508
 
 
Wed 19:52Table 6
  
 
22
Norway
Leif Norvald Nilsen
248
 
Norway
Astrid E. Pedersen
220
 
 
  
 
23
Walk Over
 
Norway
Odd Magnus Eidstø
 
 
Wed 19:48Table 1
  
 
24
Greece
Pergantis Zalachas
221
 
Norway
Stig Ringebo
366
 
 
Wed 18:01Table 1
  
 
17 1
Norway
Paweł Zalewski
490
 
16
Norway
Jacob Sæther
220
 
 
  
 
9 2
Norway
Odd Magnus Eidstø
 
24
Walk Over
 
 
Wed 18:01Table 2
  
 
21 3
Norway
Astrid E. Pedersen
220
 
12
Norway
Iselin Masternes
214
 
 
Wed 18:01Table 3
  
 
13 4
Norway
Jan Thomassen
508
 
20
Norway
Tor-Arne Slorafoss
217
 
 
Wed 18:02Table 4
  
 
19 5
Norway
Ola Magnus Johnsen
354
 
14
Norway
Jan Atle Kofoed
422
 
 
Wed 18:02Table 5
  
 
11 6
Norway
Jack Nordby
384
 
22
Norway
Leif Norvald Nilsen
248
 
 
  
 
23 7
Walk Over
 
10
Albania
Levi Pavdeja
 
 
Wed 18:02Table 6
  
 
15 8
Norway
Christian Wikeby
410
 
18
Greece
Pergantis Zalachas
221
 
 
Wed 18:54Table 1
  
 
1 9
Norway
Stig Ringebo
366
 
Norway
Paweł Zalewski
490
 
Loser to #24  
Wed 18:02Table 8
  
 
10
Norway
Odd Magnus Eidstø
372
 
8
Norway
Andris Viksnins
281
 
Loser to #23  
Wed 19:09Table 6
  
 
5 11
Norway
Stig Nesvik
356
 
Norway
Astrid E. Pedersen
220
 
Loser to #22  
Wed 18:44Table 3
  
 
12
Norway
Jan Thomassen
508
 
4
Poland
Patryk Statkiewicz
529
 
Loser to #21  
Wed 19:20Table 4
  
 
3 13
Norway
Ida Amundsen Holtet
200
 
Norway
Ola Magnus Johnsen
354
 
Loser to #20  
Wed 19:10Table 5
  
 
14
Norway
Jack Nordby
384
 
6
Norway
Pål Daud Fillipsveen
434
 
Loser to #19  
Wed 18:02Table 9
  
 
7 15
Norway
Daniel Lorentzen-Styr
512
 
Albania
Levi Pavdeja
469
 
Loser to #18  
Wed 18:47Table 8
  
 
16
Norway
Christian Wikeby
410
 
2
Norway
Ibra Nordland
452
 
Loser to #17  
Wed 19:49Table 5
  
 
29
Norway
Paweł Zalewski
490
 
Norway
Andris Viksnins
281
 
Loser to #34  
Wed 19:53Table 10
  
 
30
Norway
Stig Nesvik
356
 
Poland
Patryk Statkiewicz
529
 
Loser to #33  
Wed 20:17Table 8
  
 
31
Norway
Ola Magnus Johnsen
354
 
Norway
Pål Daud Fillipsveen
434
 
Loser to #36  
Wed 19:15Table 8
  
 
32
Norway
Daniel Lorentzen-Styr
512
 
Norway
Ibra Nordland
452
 
Loser to #35  
Wed 22:17Table 1
  
 
37
Norway
Paweł Zalewski
490
 
Norway
Christian Wikeby
410
 
 
Wed 22:17Table 2
  
 
38
Poland
Patryk Statkiewicz
529
 
Norway
Jan Thomassen
508
 
 
Wed 22:16Table 3
  
 
39
Norway
Pål Daud Fillipsveen
434
 
Norway
Andris Viksnins
281
 
 
Wed 22:16Table 4
  
 
40
Norway
Ibra Nordland
452
 
Norway
Odd Magnus Eidstø
372
 
 
Wed 23:00Table 1
  
 
41
Norway
Paweł Zalewski
490
 
Poland
Patryk Statkiewicz
529
 
 
Wed 22:51Table 3
  
 
42
Norway
Andris Viksnins
281
 
Norway
Ibra Nordland
452
 
 
Wed 23:33Table 1
  
 
43
Poland
Patryk Statkiewicz
529
 
Norway
Ibra Nordland
452
 
 
Losers qualification
Loser round 2
Loser round 1
Round 1
Winner round 1
Winners qualification
Quarter final
Semi final
Final