Romania
wps idm
București
August 6, - August 10, 2018

2018 8-Ball Classic Championship

8-Ball
Losers qualification
Loser round 2
Loser round 1
Round 1
Winner round 1
Winners qualification
Last sixteen
Quarter final
Semi final
Final
Wed 14:46Table 03
  
 
65
Poland
Wiktor Zielinski
 
United Kingdom
Chris Melling
 
Winner to Last sixteen  
Wed 14:45Table 02
  
 
66
Austria
Albin Ouschan
 
United Kingdom
Imran Majid
 
Winner to Last sixteen  
Wed 15:21Table 05
  
 
67
Bulgaria
Stanimir Ruslanov
 
Romania
Ciprian Gindac
 
Winner to Last sixteen  
Wed 14:50Table 06
  
 
68
Estonia
Denis Grabe
 
Poland
Daniel Maciol
 
Winner to Last sixteen  
Wed 14:45Table 13
  
 
69
Romania
Ioan Ladanyi
 
Poland
Marek Kudlik
 
Winner to Last sixteen  
Wed 15:05Table 11
  
 
70
Poland
Mieszko Fortunski
 
Germany
Thorsten Hohmann
 
Winner to Last sixteen  
Wed 14:40Table 00
  
 
71
Finland
Petri Makkonen
 
Germany
Joshua Filler
 
Winner to Last sixteen  
Wed 14:52Table 12
  
 
72
Albania
Eklent Kaci
 
Romania
Toni Judet
 
Winner to Last sixteen  
Wed 12:06Table 12
  
 
57
Poland
Wiktor Zielinski
 
Netherlands
Niels Feijen
 
 
Wed 12:06Table 09
  
 
58
Austria
Albin Ouschan
 
Serbia
Andreja Klasovic
 
 
Wed 12:07Table 10
  
 
59
Romania
Cristian Surdea
 
Bulgaria
Stanimir Ruslanov
 
 
Wed 12:12Table 14
  
 
60
Bulgaria
Ivaylo Simeonov
 
Estonia
Denis Grabe
 
 
Wed 12:08Table 15
  
 
61
Poland
Konrad Juszczyszyn
 
Romania
Ioan Ladanyi
 
 
Wed 12:09Table 16
  
 
62
Romania
Babken Melkonyan
 
Poland
Mieszko Fortunski
 
 
Wed 12:09Table 11
  
 
63
Finland
Petri Makkonen
 
Germany
Ralf Souquet
 
 
Wed 11:59Table 13
  
 
64
Israel
Dan Afriat
 
Albania
Eklent Kaci
 
 
Tue 22:11Table 11
  
 
33
Albania
Dorjan Maknori
 
Poland
Wiktor Zielinski
 
 
  
 
34
Walk Over
 
Netherlands
Niels Feijen
 
 
Tue 22:11Table 12
  
 
35
Romania
Mario Toader
 
Austria
Albin Ouschan
 
 
Tue 21:55Table 10
  
 
36
Serbia
Andreja Klasovic
 
Romania
Robert Braga
 
 
Tue 21:56Table 06
  
 
37
Albania
Arjan Matrizi
 
Romania
Cristian Surdea
 
 
Tue 21:53Table 04
  
 
38
Romania
Gabi Gosa
 
Bulgaria
Stanimir Ruslanov
 
 
Tue 21:53Table 08
  
 
39
Bulgaria
Ivaylo Simeonov
 
Romania
Raul Maican
 
 
Tue 21:37Table 03
  
 
40
Greece
Dimitris Loukatos
 
Estonia
Denis Grabe
 
 
Tue 21:54Table 09
  
 
41
Albania
Edmond Zaja
 
Poland
Konrad Juszczyszyn
 
 
Tue 21:54Table 02
  
 
42
Romania
Nic Berendea
 
Romania
Ioan Ladanyi
 
 
Tue 21:56Table 07
  
 
43
Romania
Babken Melkonyan
 
Greece
Konstantinos Koukiadakis
 
 
Tue 22:06Table 05
  
 
44
Poland
Mieszko Fortunski
 
Greece
Nick Malaj
 
 
Tue 22:14Table 13
  
 
45
Greece
PANAGIOTIS KSIPOLITEAS
 
Finland
Petri Makkonen
 
 
Tue 22:14Table 14
  
 
46
Germany
Thomas Pöschl
 
Germany
Ralf Souquet
 
 
Tue 22:14Table 15
  
 
47
Israel
Dan Afriat
 
Romania
Zoltan Kersco
 
 
Tue 21:58Table 00
  
 
48
Greece
Thomas Charmantzis
 
Albania
Eklent Kaci
 
 
Tue 11:56Table 03
  
 
33 1
Poland
Daniel Maciol
 
32
Albania
Dorjan Maknori
 
 
  
 
17 2
Romania
Zoltan Kersco
 
48
Walk Over
 
 
Tue 11:56Table 04
  
 
41 3
Romania
Mario Toader
 
24
Poland
Wojciech Szewczyk
 
 
Tue 11:56Table 05
  
 
25 4
Romania
Ciprian Gindac
 
40
Serbia
Andreja Klasovic
 
 
Tue 11:56Table 00
  
 
37 5
Albania
Arjan Matrizi
 
28
Greece
Nick Malaj
 
 
Tue 11:56Table 06
  
 
21 6
Romania
Gabi Gosa
 
44
Greece
Konstantinos Koukiadakis
 
 
Tue 11:56Table 07
  
 
45 7
Bulgaria
Ivaylo Simeonov
 
20
Romania
Ioan Ladanyi
 
 
Tue 11:56Table 02
  
 
29 8
Greece
Dimitris Loukatos
 
36
Poland
Konrad Juszczyszyn
 
 
Tue 14:13Table 02
  
 
35 9
Romania
Toni Judet
 
30
Albania
Edmond Zaja
 
 
Tue 14:14Table 07
  
 
19 10
Romania
Nic Berendea
 
46
Romania
Raul Maican
 
 
Tue 14:16Table 04
  
 
43 11
Romania
Babken Melkonyan
 
22
Bulgaria
Stanimir Ruslanov
 
 
Tue 14:51Table 05
  
 
27 12
Romania
Cristian Surdea
 
38
Poland
Mieszko Fortunski
 
 
Tue 14:16Table 06
  
 
39 13
Romania
Robert Braga
 
26
Greece
PANAGIOTIS KSIPOLITEAS
 
 
Tue 14:16Table 00
  
 
23 14
Germany
Thomas Pöschl
 
42
Austria
Albin Ouschan
 
 
Tue 14:16Table 08
  
 
47 15
Poland
Marek Kudlik
 
18
Israel
Dan Afriat
 
 
Tue 14:16Table 03
  
 
31 16
Greece
Thomas Charmantzis
 
34
Poland
Wiktor Zielinski
 
 
Tue 16:49Table 02
  
 
1 17
Albania
Eklent Kaci
 
Poland
Daniel Maciol
 
Loser to #48  
Tue 17:17Table 05
  
 
18
Romania
Zoltan Kersco
 
16
Netherlands
Marc Bijsterbosch
 
Loser to #47  
Tue 16:49Table 03
  
 
9 19
Germany
Ralf Souquet
 
Poland
Wojciech Szewczyk
 
Loser to #46  
Tue 16:51Table 06
  
 
20
Romania
Ciprian Gindac
 
8
Finland
Petri Makkonen
 
Loser to #45  
Tue 17:08Table 09
  
 
5 21
Russia
Ruslan Chinahov
 
Greece
Nick Malaj
 
Loser to #44  
Tue 17:12Table 08
  
 
22
Greece
Konstantinos Koukiadakis
 
12
United Kingdom
Imran Majid
 
Loser to #43  
Tue 17:20Table 04
  
 
13 23
Russia
Fedor Gorst
 
Romania
Ioan Ladanyi
 
Loser to #42  
Tue 16:46Table 00
  
 
24
Poland
Konrad Juszczyszyn
 
4
United Kingdom
Chris Melling
 
Loser to #41  
Tue 19:38Table 03
  
 
3 25
Estonia
Denis Grabe
 
Romania
Toni Judet
 
Loser to #40  
Tue 19:26Table 08
  
 
26
Romania
Raul Maican
 
14
Austria
Mario He
 
Loser to #39  
Tue 20:13Table 04
  
 
11 27
Germany
Joshua Filler
 
Bulgaria
Stanimir Ruslanov
 
Loser to #38  
Tue 19:26Table 02
  
 
28
Romania
Cristian Surdea
 
6
United Kingdom
Darren Appleton
 
Loser to #37  
Tue 19:55Table 06
  
 
7 29
Scotland
Jayson Shaw
 
Romania
Robert Braga
 
Loser to #36  
Tue 19:26Table 05
  
 
30
Austria
Albin Ouschan
 
10
Germany
Thorsten Hohmann
 
Loser to #35  
Tue 19:26Table 07
  
 
15 31
Netherlands
Niels Feijen
 
Poland
Marek Kudlik
 
Loser to #34  
Tue 19:26Table 00
  
 
32
Poland
Wiktor Zielinski
 
2
Greece
Alex Kazakis
 
Loser to #33  
Wed 12:02Table 07
  
 
49
Poland
Daniel Maciol
 
Netherlands
Marc Bijsterbosch
 
Loser to #68  
Wed 11:56Table 08
  
 
50
Poland
Wojciech Szewczyk
 
Romania
Ciprian Gindac
 
Loser to #67  
Wed 11:57Table 05
  
 
51
Russia
Ruslan Chinahov
 
United Kingdom
Imran Majid
 
Loser to #66  
Wed 11:59Table 03
  
 
52
Russia
Fedor Gorst
 
United Kingdom
Chris Melling
 
Loser to #65  
Wed 11:55Table 04
  
 
53
Romania
Toni Judet
 
Austria
Mario He
 
Loser to #72  
Wed 11:58Table 02
  
 
54
Germany
Joshua Filler
 
United Kingdom
Darren Appleton
 
Loser to #71  
Wed 12:00Table 00
  
 
55
Scotland
Jayson Shaw
 
Germany
Thorsten Hohmann
 
Loser to #70  
Wed 12:03Table 06
  
 
56
Poland
Marek Kudlik
 
Greece
Alex Kazakis
 
Loser to #69  
Wed 18:30Table 02
  
 
73
Netherlands
Marc Bijsterbosch
 
United Kingdom
Chris Melling
 
 
Wed 18:30Table 01
  
 
74
Poland
Wojciech Szewczyk
 
Austria
Albin Ouschan
 
 
Wed 18:30Table 00
  
 
75
Russia
Ruslan Chinahov
 
Romania
Ioan Ladanyi
 
 
Wed 18:30Table 03
  
 
76
Russia
Fedor Gorst
 
Finland
Petri Makkonen
 
 
Wed 21:47Table 00
  
 
77
Austria
Mario He
 
Albania
Eklent Kaci
 
 
Wed 21:20Table 02
  
 
78
United Kingdom
Darren Appleton
 
Poland
Daniel Maciol
 
 
Wed 21:20Table 03
  
 
79
Scotland
Jayson Shaw
 
Romania
Ciprian Gindac
 
 
Wed 21:21Table 01
  
 
80
Greece
Alex Kazakis
 
Germany
Thorsten Hohmann
 
 
Thu 11:34Table 00
  
 
81
United Kingdom
Chris Melling
 
Poland
Wojciech Szewczyk
 
 
Thu 14:25Table 00
  
 
82
Romania
Ioan Ladanyi
 
Russia
Fedor Gorst
 
 
Thu 18:28Table 00
  
 
83
Albania
Eklent Kaci
 
Poland
Daniel Maciol
 
 
Thu 20:36Table 00
  
 
84
Scotland
Jayson Shaw
 
Germany
Thorsten Hohmann
 
 
Fri 10:47Table 00
  
 
85
United Kingdom
Chris Melling
 
Romania
Ioan Ladanyi
 
 
Fri 13:28Table 00
  
 
86
Albania
Eklent Kaci
 
Scotland
Jayson Shaw
 
 
Fri 17:26Table 00
  
 
87
United Kingdom
Chris Melling
 
Scotland
Jayson Shaw
 
 
Losers qualification
Loser round 2
Loser round 1
Round 1
Winner round 1
Winners qualification
Last sixteen
Quarter final
Semi final
Final