The Academy - Dianabad
Sofia
May 27, 2023
NFB Championship Division B - Group 1
8-Ball
Losers qualification
Loser round 3
Loser round 2
Loser round 1
Round 1
Winner round 1
Winners qualification
Sat
18:54
Table 6
49
Nikola Kolev
Deyan Atanasov
Sat
19:24
Table 3
50
Mario Kucarov
Yoan Papazov
Sat
18:56
Table 4
51
Stas Yordanov
dimitar velinov
Sat
19:24
Table 5
52
Yavor Nedelchev
Velin Velikov
Sat
17:53
Table 1
45
Georgi Terziyski
Nikola Kolev
Sat
18:16
Table 3
46
Mario Kucarov
Georgi Nikov
Sat
17:37
Table 2
47
Stas Yordanov
Boil Marinov
Sat
18:27
Table 5
48
Georgi Georgiev Y
Yavor Nedelchev
Sat
16:14
Table 1
33
Georgi Terziyski
Tsvetomir Mitov
Sat
16:22
Table 6
34
Aleksandyr Venkov
Nikola Kolev
Sat
16:38
Table 3
35
Mario Kucarov
Tsvetomir Grigorov
Sat
17:03
Table 5
36
Georgi Nikov
Martin Cachev
Sat
14:54
37
Atanas Diamandiev
Stas Yordanov
Sat
16:00
38
Boil Marinov
Borislav Tonkov
Sat
17:13
Table 6
39
Nikola Klinkachev
Georgi Georgiev Y
Sat
17:36
40
Ognyan Kolev
Yavor Nedelchev
25
Walk Over
Georgi Terziyski
Sat
14:33
Table 4
26
Ivaylo Cherkezov
Aleksandyr Venkov
Sat
14:38
Table 5
27
Mario Kucarov
Vasko Avramov
Sat
14:39
Table 2
28
Georgi Nikov
Kristian Popov
29
Walk Over
Atanas Diamandiev
Sat
14:55
Table 1
30
Radostin Gerchev
Boil Marinov
Sat
15:13
Table 6
31
Nikola Klinkachev
Andrei Marinov
32
Ognyan Kolev
Walk Over
1
1
Stanislav MILEV
32
Walk Over
Sat
11:00
Table 1
17
2
Georgi Terziyski
16
Yavor Nedelchev
Sat
11:00
Table 2
9
3
Yoan Papazov
24
Ivaylo Cherkezov
Sat
11:00
Table 3
25
4
Georgi Georgiev Y
8
Aleksandyr Venkov
Sat
11:00
Table 4
5
5
Deyan Atanasov
28
Mario Kucarov
Sat
11:00
Table 5
21
6
Borislav Tonkov
12
Vasko Avramov
Sat
11:00
Table 6
13
7
Antonio Nikolov
20
Georgi Nikov
Sat
11:50
Table 2
29
8
Stas Yordanov
4
Kristian Popov
3
9
Martin Cachev
30
Walk Over
Sat
11:59
Table 1
19
10
Velin Velikov
14
Atanas Diamandiev
Sat
12:06
Table 3
11
11
Deyan Simeonov
22
Radostin Gerchev
Sat
12:32
Table 6
27
12
Tsvetomir Grigorov
6
Boil Marinov
Sat
12:33
Table 4
7
13
dimitar velinov
26
Nikola Klinkachev
Sat
12:39
Table 5
23
14
Nikola Kolev
10
Andrei Marinov
Sat
12:48
Table 2
15
15
Zdravko Georgiev
18
Ognyan Kolev
31
16
Walk Over
2
Tsvetomir Mitov
Sat
13:05
Table 3
17
Stanislav MILEV
Yavor Nedelchev
Loser to #40
Sat
13:08
Table 1
18
Yoan Papazov
Georgi Georgiev Y
Loser to #39
Sat
13:18
Table 4
19
Deyan Atanasov
Borislav Tonkov
Loser to #38
Sat
13:25
Table 5
20
Antonio Nikolov
Stas Yordanov
Loser to #37
Sat
13:18
Table 2
21
Martin Cachev
Velin Velikov
Loser to #36
Sat
14:16
Table 6
22
Deyan Simeonov
Tsvetomir Grigorov
Loser to #35
Sat
13:44
Table 1
23
dimitar velinov
Nikola Kolev
Loser to #34
Sat
14:30
Table 3
24
Zdravko Georgiev
Tsvetomir Mitov
Loser to #33
Sat
15:28
Table 3
41
Stanislav MILEV
Yoan Papazov
Loser to #50
Sat
15:42
Table 4
42
Deyan Atanasov
Antonio Nikolov
Loser to #49
Sat
16:00
Table 5
43
Velin Velikov
Deyan Simeonov
Loser to #52
Sat
16:12
Table 2
44
dimitar velinov
Zdravko Georgiev
Loser to #51
Losers qualification
Loser round 3
Loser round 2
Loser round 1
Round 1
Winner round 1
Winners qualification