Norway
Oslo Biljardklubb
Oslo
May 10, 2023

Oslo BK Klubbturnering Vårserie 16/16

10-Ball
Losers qualification
Loser round 3
Loser round 2
Loser round 1
Round 1
Winner round 1
Winners qualification
Quarter final
Semi final
Final
Wed 21:47Table 6
  
 
49
Norway
Thomas Fjæran
543
 
Norway
Astrid E. Pedersen
187
 
Winner to Quarter final  
Wed 20:56Table 3
  
 
50
Poland
Patryk Statkiewicz
520
 
Norway
Daniel Lorentzen-Styr
506
 
Winner to Quarter final  
  
 
51
Albania
Levi Pavdeja
466
 
Norway
Ole Kristian Rudshavn
659
 
Winner to Quarter final  
Wed 21:11Table 8
  
 
52
Poland
Paweł Zalewski
490
 
United Kingdom
Mark McGauley
591
 
Winner to Quarter final  
Wed 20:53Table 6
  
 
45
Norway
Thomas Fjæran
543
 
Lithuania
Mindaugas Jomantas
336
 
 
Wed 20:22Table 7
  
 
46
Poland
Patryk Statkiewicz
520
 
Norway
Tomas Gryczon
231
 
 
Wed 20:34Table 2
  
 
47
Norway
Alexander Baranji
360
 
Albania
Levi Pavdeja
466
 
 
Wed 20:21Table 9
  
 
48
Norway
Roy Steffensen
434
 
Poland
Paweł Zalewski
490
 
 
Wed 19:38Table 9
  
 
33
Norway
Stig Nesvik
362
 
Norway
Thomas Fjæran
543
 
 
Wed 19:51Table 6
  
 
34
Italy
Paolo Speciale
341
 
Lithuania
Mindaugas Jomantas
336
 
 
Wed 19:30Table 7
  
 
35
Norway
Ola Magnus Johnsen
354
 
Poland
Patryk Statkiewicz
520
 
 
Wed 19:25Table 6
  
 
36
Norway
Tor-Arne Slorafoss
223
 
Norway
Tomas Gryczon
231
 
 
Wed 19:36Table 3
  
 
37
Norway
Alexander Baranji
360
 
Norway
Ida Amundsen Holtet
200
 
 
Wed 19:46Table 10
  
 
38
Norway
Anders Selland
325
 
Albania
Levi Pavdeja
466
 
 
Wed 19:33Table 4
  
 
39
Norway
Roy Steffensen
434
 
Norway
Ali Andre Chihab Netland
225
 
 
Wed 19:21Table 1
  
 
40
Poland
Paweł Zalewski
490
 
Hungary
Bernadette Bodó
189
 
 
  
 
25
Walk Over
 
Norway
Stig Nesvik
 
 
Wed 19:04Table 11
  
 
26
Norway
Romain Rolland
216
 
Italy
Paolo Speciale
341
 
 
  
 
27
Walk Over
 
Norway
Ola Magnus Johnsen
 
 
  
 
28
Norway
Tor-Arne Slorafoss
 
Walk Over
 
 
  
 
29
Walk Over
 
Norway
Alexander Baranji
 
 
Wed 18:57Table 4
  
 
30
Norway
Riaz Ali
286
 
Norway
Anders Selland
325
 
 
Wed 18:57Table 5
  
 
31
South Korea
(Eivind) Yoo Yong Jae (Johansen)
148
 
Norway
Roy Steffensen
434
 
 
  
 
32
Poland
Paweł Zalewski
 
Walk Over
 
 
  
 
1 1
Sweden
Henrik Olsson
 
32
Walk Over
 
 
Wed 18:09Table 1
  
 
17 2
Norway
Stig Nesvik
362
 
16
Hungary
Bernadette Bodó
189
 
 
Wed 18:09Table 2
  
 
9 3
Norway
Ali Andre Chihab Netland
225
 
24
Norway
Romain Rolland
216
 
 
Wed 18:09Table 3
  
 
25 4
Italy
Paolo Speciale
341
 
8
Norway
Daniel Lorentzen-Styr
506
 
 
  
 
5 5
Norway
Jan Thomassen
 
28
Walk Over
 
 
Wed 18:09Table 4
  
 
21 6
Norway
Ola Magnus Johnsen
354
 
12
Albania
Levi Pavdeja
466
 
 
Wed 18:10Table 5
  
 
13 7
Norway
Ida Amundsen Holtet
200
 
20
Norway
Tor-Arne Slorafoss
223
 
 
  
 
29 8
Walk Over
 
4
Norway
Astrid E. Pedersen
 
 
  
 
3 9
United Kingdom
Mark McGauley
 
30
Walk Over
 
 
Wed 18:10Table 6
  
 
19 10
Norway
Alexander Baranji
360
 
14
Norway
Tomas Gryczon
231
 
 
Wed 18:10Table 7
  
 
11 11
Norway
Umar Hayat Ali
525
 
22
Norway
Riaz Ali
286
 
 
Wed 18:10Table 8
  
 
27 12
Poland
Patryk Statkiewicz
520
 
6
Norway
Anders Selland
325
 
 
Wed 18:10Table 9
  
 
7 13
South Korea
(Eivind) Yoo Yong Jae (Johansen)
148
 
26
Lithuania
Mindaugas Jomantas
336
 
 
Wed 18:11Table 10
  
 
23 14
Norway
Roy Steffensen
434
 
10
Norway
Isa Malik
275
 
 
Wed 18:11Table 11
  
 
15 15
Norway
Thomas Fjæran
543
 
18
Poland
Paweł Zalewski
490
 
 
  
 
31 16
Walk Over
 
2
Norway
Ole Kristian Rudshavn
 
 
Wed 18:33Table 1
  
 
17
Sweden
Henrik Olsson
594
 
Hungary
Bernadette Bodó
189
 
Loser to #40  
Wed 19:04Table 2
  
 
18
Norway
Ali Andre Chihab Netland
225
 
Norway
Daniel Lorentzen-Styr
506
 
Loser to #39  
Wed 18:53Table 10
  
 
19
Norway
Jan Thomassen
499
 
Albania
Levi Pavdeja
466
 
Loser to #38  
Wed 18:45Table 3
  
 
20
Norway
Ida Amundsen Holtet
200
 
Norway
Astrid E. Pedersen
187
 
Loser to #37  
Wed 18:53Table 6
  
 
21
United Kingdom
Mark McGauley
591
 
Norway
Tomas Gryczon
231
 
Loser to #36  
Wed 18:57Table 7
  
 
22
Norway
Umar Hayat Ali
525
 
Poland
Patryk Statkiewicz
520
 
Loser to #35  
Wed 18:57Table 8
  
 
23
Lithuania
Mindaugas Jomantas
336
 
Norway
Isa Malik
275
 
Loser to #34  
Wed 18:56Table 9
  
 
24
Norway
Thomas Fjæran
543
 
Norway
Ole Kristian Rudshavn
659
 
Loser to #33  
Wed 19:33Table 2
  
 
41
Sweden
Henrik Olsson
594
 
Norway
Daniel Lorentzen-Styr
506
 
Loser to #50  
Wed 19:51Table 8
  
 
42
Norway
Jan Thomassen
499
 
Norway
Astrid E. Pedersen
187
 
Loser to #49  
Wed 19:33Table 5
  
 
43
United Kingdom
Mark McGauley
591
 
Norway
Umar Hayat Ali
525
 
Loser to #52  
Wed 19:52Table 5
  
 
44
Norway
Isa Malik
275
 
Norway
Ole Kristian Rudshavn
659
 
Loser to #51  
Wed 22:03Table 2
  
 
53
Sweden
Henrik Olsson
594
 
United Kingdom
Mark McGauley
591
 
 
Wed 22:03Table 7
  
 
54
Norway
Jan Thomassen
499
 
Norway
Daniel Lorentzen-Styr
506
 
 
Wed 22:03Table 6
  
 
55
Norway
Umar Hayat Ali
525
 
Norway
Astrid E. Pedersen
187
 
 
Wed 22:03Table 10
  
 
56
Norway
Isa Malik
275
 
Albania
Levi Pavdeja
466
 
 
Wed 22:57Table 3
  
 
57
Sweden
Henrik Olsson
594
 
Norway
Jan Thomassen
499
 
 
Wed 22:50Table 2
  
 
58
Norway
Umar Hayat Ali
525
 
Albania
Levi Pavdeja
466
 
 
Wed 23:48Table 3
  
 
59
Norway
Jan Thomassen
499
 
Norway
Umar Hayat Ali
525
 
 
Losers qualification
Loser round 3
Loser round 2
Loser round 1
Round 1
Winner round 1
Winners qualification
Quarter final
Semi final
Final