Spain
Federació Billar Comunitat Valenciana (F.B.C.V.)
Gandia
December 4, 2021

III PRUEBA PRIMERA DIVISION DE LA COMUNIDAD VALENCIANA POOL BOLA 9 21/22

9-Ball
Losers qualification
Round 1
Winners qualification
Last sixteen
Quarter final
Semi final
Final
Sat 13:36Table 1
  
 
17
England
Steve Boyle
 
Netherlands
Li Ting Hu
 
Winner to Last sixteen  
  
 
18
Walk Over
 
Spain
ALEKSANDAR NICOLAEV IVANCHEV
 
Winner to Last sixteen  
Sat 13:34
  
 
19
Argentina
Jose carlos Bustos tempesti
 
Spain
Aitor Alarcon
 
Winner to Last sixteen  
Sat 13:06
  
 
20
England
John Michael Kirtley
 
Spain
Oliver Rodriguez Roa
 
Winner to Last sixteen  
Sat 12:50Table 3
  
 
21
Spain
Victor Cuadrado Pascual
 
Spain
Vicente Rumeu
 
Winner to Last sixteen  
  
 
22
Spain
Pedro Manuel Nieto Diaz
 
Spain
Jose Francisco Sanchez Cegarra
 
Winner to Last sixteen  
  
 
23
Walk Over
 
Spain
Francisco Quintanilla Tebar
 
Winner to Last sixteen  
Sat 12:50Table 4
  
 
24
Spain
Ascensio Lucas Ponte
 
Spain
Angel Rojo
 
Winner to Last sixteen  
Sat 09:57Table 1
  
 
17 1
England
Steve Boyle
 
16
Spain
Angel Rojo
 
 
  
 
9 2
Spain
Francisco Quintanilla Tebar
 
24
Walk Over
 
 
Sat 09:57Table 2
  
 
21 3
Argentina
Jose carlos Bustos tempesti
 
12
Spain
Juan Alfredo Rodriguez Navarro
 
 
Sat 09:57Table 3
  
 
13 4
England
John Michael Kirtley
 
20
England
Ben Lyons
 
 
Sat 09:57Table 4
  
 
19 5
Spain
Victor Cuadrado Pascual
 
14
Spain
Raúl Martín Muela
 
 
Sat 10:39Table 3
  
 
11 6
Spain
Pedro Manuel Nieto Diaz
 
22
Spain
Aitor Alarcon
 
 
  
 
23 7
Walk Over
 
10
Spain
Jesus Gonzalez Marin
 
 
Sat 10:46Table 2
  
 
15 8
Spain
Ascensio Lucas Ponte
 
18
Netherlands
Li Ting Hu
 
 
Sat 11:40Table 3
  
 
1 9
Spain
Javier Miguel López Alos
 
Spain
Angel Rojo
 
Loser to #24  
Sat 10:43Table 4
  
 
10
Spain
Francisco Quintanilla Tebar
 
8
Spain
Nicolás Suárez Estrada
 
Loser to #23  
Sat 12:11Table 1
  
 
5 11
Spain
Jose Francisco Sanchez Cegarra
 
Spain
Juan Alfredo Rodriguez Navarro
 
Loser to #22  
Sat 11:54Table 4
  
 
12
England
Ben Lyons
 
4
Spain
Vicente Rumeu
 
Loser to #21  
Sat 12:00Table 2
  
 
3 13
Spain
Oliver Rodriguez Roa
 
Spain
Raúl Martín Muela
 
Loser to #20  
Sat 12:15Table 1
  
 
14
Spain
Aitor Alarcon
 
6
Spain
Jose Manuel Costa
 
Loser to #19  
Sat 10:58Table 1
  
 
7 15
Spain
ALEKSANDAR NICOLAEV IVANCHEV
 
Spain
Jesus Gonzalez Marin
 
Loser to #18  
Sat 12:47Table 2
  
 
16
Netherlands
Li Ting Hu
 
2
Spain
Diego Pedro Simon Parra
 
Loser to #17  
Sat 16:31
  
 
25
Spain
Javier Miguel López Alos
 
England
Steve Boyle
 
 
Sat 16:48
  
 
26
Spain
Nicolás Suárez Estrada
 
Spain
Victor Cuadrado Pascual
 
 
Sat 15:31
  
 
27
Spain
Juan Alfredo Rodriguez Navarro
 
Spain
ALEKSANDAR NICOLAEV IVANCHEV
 
 
Sat 15:31
  
 
28
England
Ben Lyons
 
Spain
Francisco Quintanilla Tebar
 
 
Sat 17:01
  
 
29
Spain
Raúl Martín Muela
 
Argentina
Jose carlos Bustos tempesti
 
 
Sat 15:31
  
 
30
Spain
Jose Manuel Costa
 
Spain
Oliver Rodriguez Roa
 
 
Sat 17:07
  
 
31
Spain
Jesus Gonzalez Marin
 
Spain
Angel Rojo
 
 
Sat 15:31
  
 
32
Spain
Diego Pedro Simon Parra
 
Spain
Pedro Manuel Nieto Diaz
 
 
Sat 18:16
  
 
33
Spain
Javier Miguel López Alos
 
Spain
Nicolás Suárez Estrada
 
 
Sat 17:49
  
 
34
Spain
Juan Alfredo Rodriguez Navarro
 
England
Ben Lyons
 
 
Sat 18:48
  
 
35
Spain
Raúl Martín Muela
 
Spain
Oliver Rodriguez Roa
 
 
Sat 18:20
  
 
36
Spain
Jesus Gonzalez Marin
 
Spain
Diego Pedro Simon Parra
 
 
Sat 19:24
  
 
37
Spain
Javier Miguel López Alos
 
England
Ben Lyons
 
 
Sat 20:06
  
 
38
Spain
Oliver Rodriguez Roa
 
Spain
Diego Pedro Simon Parra
 
 
Sat 21:02
  
 
39
Spain
Javier Miguel López Alos
 
Spain
Diego Pedro Simon Parra
 
 
Losers qualification
Round 1
Winners qualification
Last sixteen
Quarter final
Semi final
Final