Netherlands
June 19, 2016

2016 DCC ® 9-Ball Event Last 64

9-Ball
Round 1
Round 2
Last sixteen
Quarter final
Semi final
Final
Sun 11:00
  
 
1 1
Scotland
Jayson Shaw
 
64
Netherlands
Lars Kuckherm
 
 
Sun 11:00
  
 
33 2
Belgium
Serge Das
 
32
Belgium
Tom D'haeseleer
 
 
Sun 11:00
  
 
17 3
France
Cohen Stephan
 
48
Netherlands
Tim Jonkman
 
 
Sun 11:00
  
 
49 4
Netherlands
Nick van den Berg
 
16
Luxembourg
Toni Yoveski
 
 
Sun 11:00
  
 
9 5
United Kingdom
Craig Osborne
 
56
Germany
Thomas Kirsch
 
 
Sun 11:00
  
 
41 6
Netherlands
Marc Bijsterbosch
 
24
Germany
Klaudio Kerec
 
 
Sun 11:00
  
 
25 7
Norway
Eirik Riisnæs
 
40
Germany
Marko Vogel
 
 
Sun 11:00
  
 
57 8
Netherlands
Ivo Aarts
 
8
Poland
Wiktor Zielinski
 
 
Sun 09:00
  
 
5 9
Netherlands
Pepijn de Wit
 
60
Netherlands
Michel Drenth
 
 
Sun 09:00
  
 
37 10
Finland
Mika Immonen
 
28
Germany
Kevin Becker
 
 
Sun 09:00
  
 
21 11
Belgium
Thomas Vanbroekhoven
 
44
Netherlands
Marco Teutscher
 
 
Sun 09:00
  
 
53 12
Russia
Evgenii Buslaev
 
12
United Kingdom
Steve Chick
 
 
Sun 09:00
  
 
13 13
Netherlands
Arya Sohrabi
 
52
Germany
Marco Spitzky
 
 
Sun 09:00
  
 
45 14
France
Tony Da Costa
 
20
Greece
Nick Malaj
 
 
Sun 09:00
  
 
29 15
Spain
Ignacio Noel Schmit Romero
 
36
Germany
Jan Wolf
 
 
Sun 11:00
  
 
61 16
United Kingdom
Karl Boyes
 
4
United Kingdom
Chris Parker
 
 
Sun 09:00
  
 
3 17
Germany
Oliver Ortmann
 
62
Netherlands
Jan Van Lierop
 
 
Sun 09:00
  
 
35 18
Germany
Joshua Filler
 
30
Netherlands
Tim De Ruyter
 
 
Sun 09:00
  
 
19 19
Belgium
Cliff Castelein
 
46
Germany
Paul Müller
 
 
Sun 09:00
  
 
51 20
Germany
Ralf Souquet
 
14
France
Alain Da Costa
 
 
Sun 09:00
  
 
11 21
United Kingdom
Ashik Nathwani
 
54
Vietnam
Hoa Nguyen
 
 
Sun 09:00
  
 
43 22
Spain
Albert Casellas
 
22
Netherlands
Sil van Venrooij
 
 
Tue 09:00
  
 
27 23
Germany
Tobias Bongers
 
38
United Kingdom
Mark Gray
 
 
Sun 11:00
  
 
59 24
Germany
Ralf Mrnka
 
6
United Kingdom
Daryl Peach
 
 
Tue 11:00
  
 
7 25
Germany
Mario Stahl
 
58
Spain
Álvaro García Sobrad
 
 
Tue 11:00
  
 
39 26
Greece
Evangelos Vettas
 
26
United Kingdom
Imran Majid
 
 
Tue 09:00
  
 
23 27
Belgium
Mouritz Lauwereyns
 
42
Germany
Sandro Zschunke
 
 
Tue 09:00
  
 
55 28
Belgium
Davy De Lee
 
10
Netherlands
Niels Feijen
 
 
Tue 09:00
  
 
15 29
Belgium
Kamila Khodjaeva
 
50
France
Alex Montpellier
 
 
Tue 09:00
  
 
47 30
Albania
Klentì KaÇi
 
18
Russia
Fedor Gorst
 
 
Tue 11:00
  
 
31 31
Germany
Patrick Einsle
 
34
Russia
Ruslan Chinakhov
 
 
Tue 09:00
  
 
63 32
Germany
Thomas Lüttich
 
2
Greece
Nikos Ekonomopoulos
 
 
Sun 13:00
  
 
33
Scotland
Jayson Shaw
 
Belgium
Serge Das
 
 
Sun 13:00
  
 
34
France
Cohen Stephan
 
Netherlands
Nick van den Berg
 
 
Sun 13:00
  
 
35
United Kingdom
Craig Osborne
 
Netherlands
Marc Bijsterbosch
 
 
Sun 13:00
  
 
36
Germany
Marko Vogel
 
Netherlands
Ivo Aarts
 
 
Sun 11:00
  
 
37
Netherlands
Pepijn de Wit
 
Finland
Mika Immonen
 
 
Sun 11:00
  
 
38
Belgium
Thomas Vanbroekhoven
 
Russia
Evgenii Buslaev
 
 
Sun 11:00
  
 
39
Germany
Marco Spitzky
 
Greece
Nick Malaj
 
 
Sun 13:00
  
 
40
Spain
Ignacio Noel Schmit Romero
 
United Kingdom
Karl Boyes
 
 
Sun 13:00
  
 
41
Netherlands
Jan Van Lierop
 
Germany
Joshua Filler
 
 
Sun 13:00
  
 
42
Belgium
Cliff Castelein
 
Germany
Ralf Souquet
 
 
Sun 13:00
  
 
43
Vietnam
Hoa Nguyen
 
Spain
Albert Casellas
 
 
Sun 13:00
  
 
44
United Kingdom
Mark Gray
 
United Kingdom
Daryl Peach
 
 
Sun 13:00
  
 
45
Germany
Mario Stahl
 
United Kingdom
Imran Majid
 
 
Sun 13:00
  
 
46
Germany
Sandro Zschunke
 
Netherlands
Niels Feijen
 
 
Sun 13:00
  
 
47
France
Alex Montpellier
 
Russia
Fedor Gorst
 
 
Sun 13:00
  
 
48
Russia
Ruslan Chinakhov
 
Greece
Nikos Ekonomopoulos
 
 
Sun 15:30
  
 
49
Scotland
Jayson Shaw
 
Netherlands
Nick van den Berg
 
 
Sun 15:30
  
 
50
United Kingdom
Craig Osborne
 
Netherlands
Ivo Aarts
 
 
Sun 15:30
  
 
51
Finland
Mika Immonen
 
Russia
Evgenii Buslaev
 
 
Sun 15:30
  
 
52
Greece
Nick Malaj
 
United Kingdom
Karl Boyes
 
 
Sun 15:30
  
 
53
Germany
Joshua Filler
 
Germany
Ralf Souquet
 
 
Sun 15:30
  
 
54
Spain
Albert Casellas
 
United Kingdom
Mark Gray
 
 
Sun 15:30
  
 
55
United Kingdom
Imran Majid
 
Netherlands
Niels Feijen
 
 
Sun 15:30
  
 
56
Russia
Fedor Gorst
 
Russia
Ruslan Chinakhov
 
 
Sun 18:00
  
 
57
Scotland
Jayson Shaw
 
Netherlands
Ivo Aarts
 
 
Sun 18:00
  
 
58
Finland
Mika Immonen
 
United Kingdom
Karl Boyes
 
 
Sun 18:00
  
 
59
Germany
Ralf Souquet
 
United Kingdom
Mark Gray
 
 
Sun 18:00
  
 
60
Netherlands
Niels Feijen
 
Russia
Fedor Gorst
 
 
Sun 20:15
  
 
61
Scotland
Jayson Shaw
 
United Kingdom
Karl Boyes
 
 
Sun 20:15
  
 
62
United Kingdom
Mark Gray
 
Netherlands
Niels Feijen
 
 
Sun 22:00
  
 
63
Scotland
Jayson Shaw
 
Netherlands
Niels Feijen
 
 
Round 1
Round 2
Last sixteen
Quarter final
Semi final
Final