Netherlands
June 17, 2016

2016 DCC ® One Pocket Event

Onepocket
Losers qualification
Loser round 3
Loser round 2
Loser round 1
Round 1
Winner round 1
Winners qualification
Last sixteen
Quarter final
Semi final
Final
Fri 16:30
  
 
97
Netherlands
Rani Matti
 
Netherlands
Pepijn de Wit
 
Winner to Last sixteen  
Fri 15:25
  
 
98
United States
Bernard Walker
 
Netherlands
Rico Diks
 
Winner to Last sixteen  
Fri 15:52
  
 
99
United Kingdom
Karl Boyes
 
Spain
Ignacio Noel Schmit Romero
 
Winner to Last sixteen  
Fri 15:42
  
 
100
France
Alex Montpellier
 
Germany
Mario Stahl
 
Winner to Last sixteen  
Fri 16:25
  
 
101
Netherlands
Sil van Venrooij
 
Netherlands
Frank Brouwer
 
Winner to Last sixteen  
Fri 16:25
  
 
102
France
Cohen Stephan
 
Russia
Evgenii Buslaev
 
Winner to Last sixteen  
Fri 16:40
  
 
103
Netherlands
Niels Feijen
 
France
Alain Da Costa
 
Winner to Last sixteen  
Fri 16:45
  
 
104
France
Mathieu Ferreira
 
Netherlands
Tim De Ruyter
 
Winner to Last sixteen  
Fri 15:00
  
 
89
Netherlands
Rani Matti
 
Netherlands
Sanne Krom
 
 
Fri 15:00
  
 
90
United States
Bernard Walker
 
Italy
Massimo Dante
 
 
Fri 15:00
  
 
91
Norway
Eirik Riisnæs
 
United Kingdom
Karl Boyes
 
 
Fri 15:00
  
 
92
France
Alex Montpellier
 
Italy
Angelo Salzano
 
 
Fri 15:00
  
 
93
Netherlands
Sil van Venrooij
 
United Kingdom
Imran Majid
 
 
Fri 15:00
  
 
94
France
Cohen Stephan
 
Netherlands
Rolf van As
 
 
Fri 15:00
  
 
95
Germany
Paul Müller
 
Netherlands
Niels Feijen
 
 
Fri 15:00
  
 
96
France
Mathieu Ferreira
 
Belgium
Thomas Vanbroekhoven
 
 
Fri 13:40
  
 
65
France
Renaud Berenguier
 
Netherlands
Rani Matti
 
 
Fri 13:40
  
 
66
Netherlands
Sanne Krom
 
Germany
Rainer Seemann
 
 
Fri 13:40
  
 
67
United States
Bernard Walker
 
Albania
Klentì KaÇi
 
 
Fri 13:40
  
 
68
Italy
Massimo Dante
 
Germany
Peter Lau
 
 
Fri 13:40
  
 
69
Italy
Massimo Ciaghi
 
Norway
Eirik Riisnæs
 
 
Fri 13:40
  
 
70
United Kingdom
Karl Boyes
 
Netherlands
Kevin Beun
 
 
Fri 13:40
  
 
71
France
Alex Montpellier
 
Germany
Yves Balig
 
 
Fri 13:40
  
 
72
France
Alexandre Eve
 
Italy
Angelo Salzano
 
 
Fri 13:40
  
 
73
Netherlands
Sil van Venrooij
 
United Kingdom
Daryl Peach
 
 
Fri 13:40
  
 
74
United Kingdom
Imran Majid
 
Belgium
Bart Smeyers
 
 
Fri 13:40
  
 
75
Germany
Özkan Bicici
 
France
Cohen Stephan
 
 
Fri 13:40
  
 
76
Netherlands
Rolf van As
 
Netherlands
Arya Sohrabi
 
 
Fri 13:40
  
 
77
Germany
Paul Müller
 
Wales
Gethin Davies
 
 
Fri 13:40
  
 
78
United Kingdom
Tom Staveley
 
Netherlands
Niels Feijen
 
 
Fri 13:40
  
 
79
Netherlands
Ivo Aarts
 
France
Mathieu Ferreira
 
 
Fri 13:40
  
 
80
Belgium
Thomas Vanbroekhoven
 
Netherlands
Espen Falkenhaug
 
 
Fri 11:00
  
 
49
France
Renaud Berenguier
 
Poland
Bartek Skoniecki
 
 
Fri 12:20
  
 
50
Netherlands
Sanne Krom
 
Netherlands
Marko Nielsen
 
 
Fri 12:20
  
 
51
United States
Bernard Walker
 
Germany
Nico Baumanns
 
 
Fri 12:20
  
 
52
Germany
Lennart Wegner
 
Italy
Massimo Dante
 
 
Fri 12:20
  
 
53
United Kingdom
Dave Evans
 
Italy
Massimo Ciaghi
 
 
Fri 12:20
  
 
54
Germany
Sandro Zschunke
 
United Kingdom
Karl Boyes
 
 
Fri 12:20
  
 
55
France
Alex Montpellier
 
United Kingdom
Steve Chick
 
 
Fri 12:20
  
 
56
Netherlands
Alan Terng
 
France
Alexandre Eve
 
 
Fri 12:20
  
 
57
Germany
Konstantin Kadow
 
Netherlands
Sil van Venrooij
 
 
Fri 12:20
  
 
58
United Kingdom
Ashik Nathwani
 
United Kingdom
Imran Majid
 
 
Fri 12:20
  
 
59
United Kingdom
Fi Radomski
 
Germany
Özkan Bicici
 
 
Fri 12:20
  
 
60
Netherlands
Rolf van As
 
Germany
Thomas Kirsch
 
 
Fri 12:20
  
 
61
Netherlands
Niem Perera
 
Germany
Paul Müller
 
 
Fri 12:20
  
 
62
United Kingdom
Tom Staveley
 
Italy
Andrea Fedrizzi
 
 
Fri 12:20
  
 
63
Netherlands
Ivo Aarts
 
Czech Republic
Jan Mrnak
 
 
Fri 12:20
  
 
64
Belgium
Thomas Vanbroekhoven
 
Netherlands
Steven Verharen
 
 
Fri 09:30
  
 
1 1
France
Renaud Berenguier
 
64
Netherlands
Espen Falkenhaug
 
 
Fri 09:30
  
 
33 2
Poland
Bartek Skoniecki
 
32
Finland
Mika Immonen
 
 
Fri 09:30
  
 
17 3
Germany
Mario Stahl
 
48
Netherlands
Sanne Krom
 
 
Fri 09:30
  
 
49 4
France
Mathieu Ferreira
 
16
Netherlands
Marko Nielsen
 
 
Fri 09:30
  
 
9 5
United States
Bernard Walker
 
56
Spain
Ignacio Noel Schmit Romero
 
 
Fri 09:30
  
 
41 6
Netherlands
Niels Feijen
 
24
Germany
Nico Baumanns
 
 
Fri 09:30
  
 
25 7
Wales
Gethin Davies
 
40
Germany
Lennart Wegner
 
 
Fri 09:30
  
 
57 8
Germany
Ruben Winkler
 
8
Italy
Massimo Dante
 
 
Fri 09:30
  
 
5 9
Scotland
Jayson Shaw
 
60
United Kingdom
Dave Evans
 
 
Fri 09:30
  
 
37 10
Netherlands
Arya Sohrabi
 
28
Italy
Massimo Ciaghi
 
 
Fri 09:30
  
 
21 11
Germany
Sandro Zschunke
 
44
France
Cohen Stephan
 
 
Fri 09:30
  
 
53 12
United Kingdom
Karl Boyes
 
12
Netherlands
Rico Diks
 
 
Fri 09:30
  
 
13 13
Russia
Fedor Gorst
 
52
France
Alex Montpellier
 
 
Fri 09:30
  
 
45 14
Belgium
Bart Smeyers
 
20
United Kingdom
Steve Chick
 
 
Fri 09:30
  
 
29 15
United Kingdom
Daryl Peach
 
36
Netherlands
Alan Terng
 
 
Fri 09:30
  
 
61 16
France
Alexandre Eve
 
4
Netherlands
Pepijn de Wit
 
 
Fri 09:30
  
 
3 17
Italy
Angelo Salzano
 
62
Germany
Konstantin Kadow
 
 
Fri 09:30
  
 
35 18
Netherlands
Tim De Ruyter
 
30
Netherlands
Sil van Venrooij
 
 
Fri 09:30
  
 
19 19
Germany
Yves Balig
 
46
United Kingdom
Ashik Nathwani
 
 
Fri 09:30
  
 
51 20
Russia
Ruslan Chinakhov
 
14
United Kingdom
Imran Majid
 
 
Fri 09:30
  
 
11 21
United Kingdom
Fi Radomski
 
54
Netherlands
Alex Lely
 
 
Fri 09:30
  
 
43 22
Germany
Özkan Bicici
 
22
Netherlands
Kevin Beun
 
 
Fri 11:00
  
 
27 23
Netherlands
Rolf van As
 
38
Norway
Eirik Riisnæs
 
 
Fri 11:00
  
 
59 24
France
Alain Da Costa
 
6
Germany
Thomas Kirsch
 
 
Fri 11:00
  
 
7 25
Netherlands
Niem Perera
 
58
Germany
Peter Lau
 
 
Fri 11:00
  
 
39 26
Netherlands
Marc Bijsterbosch
 
26
Germany
Paul Müller
 
 
Fri 11:00
  
 
23 27
United Kingdom
Tom Staveley
 
42
Russia
Evgenii Buslaev
 
 
Fri 11:00
  
 
55 28
Italy
Andrea Fedrizzi
 
10
Albania
Klentì KaÇi
 
 
Fri 11:00
  
 
15 29
Netherlands
Jelle Kijlstra
 
50
Netherlands
Ivo Aarts
 
 
Fri 11:00
  
 
47 30
Czech Republic
Jan Mrnak
 
18
Germany
Rainer Seemann
 
 
Fri 11:00
  
 
31 31
Netherlands
Rani Matti
 
34
Belgium
Thomas Vanbroekhoven
 
 
Fri 11:00
  
 
63 32
Netherlands
Frank Brouwer
 
2
Netherlands
Steven Verharen
 
 
Fri 11:00
  
 
33
Netherlands
Espen Falkenhaug
 
Finland
Mika Immonen
 
Loser to #80  
Fri 11:00
  
 
34
Germany
Mario Stahl
 
France
Mathieu Ferreira
 
Loser to #79  
Fri 11:00
  
 
35
Spain
Ignacio Noel Schmit Romero
 
Netherlands
Niels Feijen
 
Loser to #78  
Fri 11:00
  
 
36
Wales
Gethin Davies
 
Germany
Ruben Winkler
 
Loser to #77  
Fri 11:00
  
 
37
Scotland
Jayson Shaw
 
Netherlands
Arya Sohrabi
 
Loser to #76  
Fri 11:00
  
 
38
France
Cohen Stephan
 
Netherlands
Rico Diks
 
Loser to #75  
Fri 11:00
  
 
39
Russia
Fedor Gorst
 
Belgium
Bart Smeyers
 
Loser to #74  
Fri 11:00
  
 
40
United Kingdom
Daryl Peach
 
Netherlands
Pepijn de Wit
 
Loser to #73  
Fri 11:00
  
 
41
Italy
Angelo Salzano
 
Netherlands
Tim De Ruyter
 
Loser to #72  
Fri 11:00
  
 
42
Germany
Yves Balig
 
Russia
Ruslan Chinakhov
 
Loser to #71  
Fri 11:00
  
 
43
Netherlands
Alex Lely
 
Netherlands
Kevin Beun
 
Loser to #70  
Fri 12:20
  
 
44
Norway
Eirik Riisnæs
 
France
Alain Da Costa
 
Loser to #69  
Fri 12:20
  
 
45
Germany
Peter Lau
 
Netherlands
Marc Bijsterbosch
 
Loser to #68  
Fri 12:20
  
 
46
Russia
Evgenii Buslaev
 
Albania
Klentì KaÇi
 
Loser to #67  
Fri 12:20
  
 
47
Netherlands
Jelle Kijlstra
 
Germany
Rainer Seemann
 
Loser to #66  
Fri 12:20
  
 
48
Netherlands
Rani Matti
 
Netherlands
Frank Brouwer
 
Loser to #65  
Fri 13:40
  
 
81
Finland
Mika Immonen
 
Germany
Mario Stahl
 
Loser to #100  
Fri 13:40
  
 
82
Spain
Ignacio Noel Schmit Romero
 
Germany
Ruben Winkler
 
Loser to #99  
Fri 13:40
  
 
83
Scotland
Jayson Shaw
 
Netherlands
Rico Diks
 
Loser to #98  
Fri 13:40
  
 
84
Russia
Fedor Gorst
 
Netherlands
Pepijn de Wit
 
Loser to #97  
Fri 13:40
  
 
85
Netherlands
Tim De Ruyter
 
Russia
Ruslan Chinakhov
 
Loser to #104  
Fri 13:40
  
 
86
Netherlands
Alex Lely
 
France
Alain Da Costa
 
Loser to #103  
Fri 15:00
  
 
87
Netherlands
Marc Bijsterbosch
 
Russia
Evgenii Buslaev
 
Loser to #102  
Fri 15:00
  
 
88
Netherlands
Jelle Kijlstra
 
Netherlands
Frank Brouwer
 
Loser to #101  
Fri 19:33
  
 
105
Finland
Mika Immonen
 
Netherlands
Frank Brouwer
 
 
Fri 18:41
  
 
106
Germany
Ruben Winkler
 
France
Alex Montpellier
 
 
Fri 18:41
  
 
107
Scotland
Jayson Shaw
 
Netherlands
Tim De Ruyter
 
 
Fri 18:41
  
 
108
Russia
Fedor Gorst
 
France
Cohen Stephan
 
 
Fri 18:41
  
 
109
Russia
Ruslan Chinakhov
 
Netherlands
Niels Feijen
 
 
Fri 18:41
  
 
110
Netherlands
Alex Lely
 
Netherlands
Pepijn de Wit
 
 
Fri 18:41
  
 
111
Netherlands
Marc Bijsterbosch
 
Netherlands
Rico Diks
 
 
Fri 18:46
  
 
112
Netherlands
Jelle Kijlstra
 
United Kingdom
Karl Boyes
 
 
Fri 20:30
  
 
113
Finland
Mika Immonen
 
France
Alex Montpellier
 
 
Fri 20:30
  
 
114
Scotland
Jayson Shaw
 
Russia
Fedor Gorst
 
 
Fri 20:30
  
 
115
Netherlands
Niels Feijen
 
Netherlands
Alex Lely
 
 
Fri 20:30
  
 
116
Netherlands
Rico Diks
 
United Kingdom
Karl Boyes
 
 
Fri 23:25
  
 
117
Finland
Mika Immonen
 
Russia
Fedor Gorst
 
 
Fri 23:25
  
 
118
Netherlands
Niels Feijen
 
Netherlands
Rico Diks
 
 
Sat 00:43
  
 
119
Finland
Mika Immonen
 
Netherlands
Niels Feijen
 
 
Losers qualification
Loser round 3
Loser round 2
Loser round 1
Round 1
Winner round 1
Winners qualification
Last sixteen
Quarter final
Semi final
Final