Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

September 30 - July 25, 2022

Singles League - October 2020 - Division 2

Blackball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Starts Sep 30, 2020, 12:00 PM (local time)
Format League (10 Participants)
Race to 8
Handicap No handicap
Organizer TamworthPool
Contact Keith Garner (tamworthpool@outlook.com, 07711669045)

Round-robin standings Ranking method

Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Anthony Tedds 2 2 0 0 16 10 6 1 0 0 0.615 4
2 Justin Yuks Yates 1 1 0 0 8 3 5 0 0 0 0.727 2
3 Robert John Sidaway 1 1 0 0 8 5 3 0 0 0 0.615 2
4 Stuart Tedstone 3 1 0 2 17 19 -2 0 0 0 0.472 2
5 Darren Green 2 1 0 1 11 14 -3 0 0 0 0.44 2
6 Lee Brayne 3 1 0 2 19 20 -1 0 0 0 0.487 2
7 John Coton 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
7 Paul Smith 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
7 Matthew Constable 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
10 Jason Maynard 2 0 0 2 8 16 -8 1 0 0 0.333 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 8
1   
John Coton
China
Robert John Sidaway
Aug 31, 2021, 11:00 PM 
2   
England
Paul Smith
England
Matthew Constable
Aug 31, 2021, 11:00 PM 
3   
England
Justin Yuks Yates
England
Stuart Tedstone
Jul 10, 2021, 1:22 PM  Table 4
4   
Greece
Darren Green
Lee Brayne
Oct 8, 2020, 1:44 PM  Table 4
5   
England
Anthony Tedds
England
Jason Maynard
R1
Oct 8, 2020, 4:48 PM  Table 2

Round 2

Race to 8
6   
China
Robert John Sidaway
England
Jason Maynard
Aug 31, 2021, 11:00 PM 
7   
Lee Brayne
England
Anthony Tedds
Sep 8, 2021, 4:19 PM  Table 5
8   
England
Stuart Tedstone
Greece
Darren Green
Aug 6, 2021, 1:51 PM  Table 4
9   
England
Matthew Constable
England
Justin Yuks Yates
Aug 31, 2021, 11:00 PM 
10   
John Coton
England
Paul Smith
Aug 26, 2021, 2:38 PM  Table 2

Round 3

Race to 8
11   
England
Paul Smith
China
Robert John Sidaway
Sep 30, 2021, 11:00 PM 
12   
England
Justin Yuks Yates
John Coton
Sep 30, 2021, 11:00 PM 
13   
Greece
Darren Green
England
Matthew Constable
Sep 30, 2021, 11:00 PM 
14   
England
Anthony Tedds
R1
England
Stuart Tedstone
Sep 22, 2021, 7:52 PM  Table 5
15   
England
Jason Maynard
Lee Brayne
Sep 2, 2021, 7:03 PM  Table 4

Round 4

Race to 8
16   
China
Robert John Sidaway
Lee Brayne
Sep 23, 2021, 5:07 PM  Table 5
17   
England
Stuart Tedstone
England
Jason Maynard
Sep 30, 2021, 11:00 PM 
18   
England
Matthew Constable
England
Anthony Tedds
Sep 30, 2021, 11:00 PM 
19   
John Coton
Greece
Darren Green
Sep 30, 2021, 11:00 PM 
20   
England
Paul Smith
England
Justin Yuks Yates
Sep 30, 2021, 11:00 PM 

Round 5

Race to 8
21   
England
Justin Yuks Yates
China
Robert John Sidaway
Oct 31, 2021, 11:00 PM 
22   
Greece
Darren Green
England
Paul Smith
Oct 31, 2021, 11:00 PM 
23   
England
Anthony Tedds
John Coton
Oct 31, 2021, 11:00 PM 
24   
England
Jason Maynard
England
Matthew Constable
Oct 31, 2021, 11:00 PM 
25   
Lee Brayne
England
Stuart Tedstone
Oct 31, 2021, 11:00 PM 

Round 6

Race to 8
26   
China
Robert John Sidaway
England
Stuart Tedstone
Oct 31, 2021, 11:00 PM 
27   
England
Matthew Constable
Lee Brayne
Oct 31, 2021, 11:00 PM 
28   
John Coton
England
Jason Maynard
Oct 31, 2021, 11:00 PM 
29   
England
Paul Smith
England
Anthony Tedds
Oct 31, 2021, 11:00 PM 
30   
England
Justin Yuks Yates
Greece
Darren Green
Oct 31, 2021, 11:00 PM 

Round 7

Race to 8
31   
Greece
Darren Green
China
Robert John Sidaway
Nov 30, 2021, 11:00 PM 
32   
England
Anthony Tedds
England
Justin Yuks Yates
Nov 30, 2021, 11:00 PM 
33   
England
Jason Maynard
England
Paul Smith
Nov 30, 2021, 11:00 PM 
34   
Lee Brayne
John Coton
Nov 30, 2021, 11:00 PM 
35   
England
Stuart Tedstone
England
Matthew Constable
Nov 30, 2021, 11:00 PM 

Round 8

Race to 8
36   
China
Robert John Sidaway
England
Matthew Constable
Nov 30, 2021, 11:00 PM 
37   
John Coton
England
Stuart Tedstone
Nov 30, 2021, 11:00 PM 
38   
England
Paul Smith
Lee Brayne
Nov 30, 2021, 11:00 PM 
39   
England
Justin Yuks Yates
England
Jason Maynard
Nov 30, 2021, 11:00 PM 
40   
Greece
Darren Green
England
Anthony Tedds
Nov 30, 2021, 11:00 PM 

Round 9

Race to 8
41   
England
Anthony Tedds
China
Robert John Sidaway
Dec 31, 2021, 11:00 PM 
42   
England
Jason Maynard
Greece
Darren Green
Dec 31, 2021, 11:00 PM 
43   
Lee Brayne
England
Justin Yuks Yates
Dec 31, 2021, 11:00 PM 
44   
England
Stuart Tedstone
England
Paul Smith
Dec 31, 2021, 11:00 PM 
45   
England
Matthew Constable
John Coton
Dec 31, 2021, 11:00 PM 

Round 10

Race to 8
46   
China
Robert John Sidaway
John Coton
Jan 31, 2022, 11:00 PM 
47   
England
Matthew Constable
England
Paul Smith
Jan 31, 2022, 11:00 PM 
48   
England
Stuart Tedstone
England
Justin Yuks Yates
Jan 31, 2022, 11:00 PM 
49   
Lee Brayne
Greece
Darren Green
Jan 31, 2022, 11:00 PM 
50   
England
Jason Maynard
England
Anthony Tedds
Jan 31, 2022, 11:00 PM 

Round 11

Race to 8
51   
England
Jason Maynard
China
Robert John Sidaway
Jan 31, 2022, 11:00 PM 
52   
England
Anthony Tedds
Lee Brayne
Jan 31, 2022, 11:00 PM 
53   
Greece
Darren Green
England
Stuart Tedstone
Jan 31, 2022, 11:00 PM 
54   
England
Justin Yuks Yates
England
Matthew Constable
Jan 31, 2022, 11:00 PM 
55   
England
Paul Smith
John Coton
Jan 31, 2022, 11:00 PM 

Round 12

Race to 8
56   
China
Robert John Sidaway
England
Paul Smith
Feb 28, 2022, 11:00 PM 
57   
John Coton
England
Justin Yuks Yates
Feb 28, 2022, 11:00 PM 
58   
England
Matthew Constable
Greece
Darren Green
Feb 28, 2022, 11:00 PM 
59   
England
Stuart Tedstone
England
Anthony Tedds
Feb 28, 2022, 11:00 PM 
60   
Lee Brayne
England
Jason Maynard
Feb 28, 2022, 11:00 PM 

Round 13

Race to 8
61   
Lee Brayne
China
Robert John Sidaway
Feb 28, 2022, 11:00 PM 
62   
England
Jason Maynard
England
Stuart Tedstone
Feb 28, 2022, 11:00 PM 
63   
England
Anthony Tedds
England
Matthew Constable
Feb 28, 2022, 11:00 PM 
64   
Greece
Darren Green
John Coton
Feb 28, 2022, 11:00 PM 
65   
England
Justin Yuks Yates
England
Paul Smith
Feb 28, 2022, 11:00 PM 

Round 14

Race to 8
66   
China
Robert John Sidaway
England
Justin Yuks Yates
Mar 31, 2022, 11:00 PM 
67   
England
Paul Smith
Greece
Darren Green
Mar 31, 2022, 11:00 PM 
68   
John Coton
England
Anthony Tedds
Mar 31, 2022, 11:00 PM 
69   
England
Matthew Constable
England
Jason Maynard
Mar 31, 2022, 11:00 PM 
70   
England
Stuart Tedstone
Lee Brayne
Mar 31, 2022, 11:00 PM 

Round 15

Race to 8
71   
England
Stuart Tedstone
China
Robert John Sidaway
Mar 31, 2022, 11:00 PM 
72   
Lee Brayne
England
Matthew Constable
Mar 31, 2022, 11:00 PM 
73   
England
Jason Maynard
John Coton
Mar 31, 2022, 11:00 PM 
74   
England
Anthony Tedds
England
Paul Smith
Mar 31, 2022, 11:00 PM 
75   
Greece
Darren Green
England
Justin Yuks Yates
Mar 31, 2022, 11:00 PM 

Round 16

Race to 8
76   
China
Robert John Sidaway
Greece
Darren Green
Apr 30, 2022, 11:00 PM 
77   
England
Justin Yuks Yates
England
Anthony Tedds
Apr 30, 2022, 11:00 PM 
78   
England
Paul Smith
England
Jason Maynard
Apr 30, 2022, 11:00 PM 
79   
John Coton
Lee Brayne
Apr 30, 2022, 11:00 PM 
80   
England
Matthew Constable
England
Stuart Tedstone
Apr 30, 2022, 11:00 PM 

Round 17

Race to 8
81   
England
Matthew Constable
China
Robert John Sidaway
Apr 30, 2022, 11:00 PM 
82   
England
Stuart Tedstone
John Coton
Apr 30, 2022, 11:00 PM 
83   
Lee Brayne
England
Paul Smith
Apr 30, 2022, 11:00 PM 
84   
England
Jason Maynard
England
Justin Yuks Yates
Apr 30, 2022, 11:00 PM 
85   
England
Anthony Tedds
Greece
Darren Green
Apr 30, 2022, 11:00 PM 

Round 18

Race to 8
86   
China
Robert John Sidaway
England
Anthony Tedds
May 29, 2022, 11:00 PM 
87   
Greece
Darren Green
England
Jason Maynard
May 29, 2022, 11:00 PM 
88   
England
Justin Yuks Yates
Lee Brayne
May 29, 2022, 11:00 PM 
89   
England
Paul Smith
England
Stuart Tedstone
May 29, 2022, 11:00 PM 
90   
John Coton
England
Matthew Constable
May 29, 2022, 11:00 PM 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants