Saving..

Edit match video

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action
Share

Share this page

October 28, 2018

Regionale Ranking Pool Haaglanden (West2) #1

Add players

Please wait...
8-Ball

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Davy Piergiovanni
7 (6/1) 46 (31/15)
67%
250
2 Milen Pan
7 (5/2) 41 (22/19)
54%
180
3 Christos Tsekos
5 (3/2) 29 (16/13)
55%
140
3 Bob Worku
5 (4/1) 29 (20/9)
69%
140
5 Hugo Hecht
4 (3/1) 22 (14/8)
64%
100
5 Erik Algera
3 (2/1) 18 (11/7)
61%
100
5 Adrie van Delft
4 (3/1) 22 (14/8)
64%
100
5 Charles Palomar
4 (2/2) 25 (13/12)
52%
100
9 Mervin Saib
5 (3/2) 21 (11/10)
52%
60
Show more
9 Danny van Soest
4 (2/2) 19 (9/10)
47%
60
9 William (Billy) Kelly
4 (2/2) 23 (12/11)
52%
60
9 Maaike Dent
4 (2/2) 20 (9/11)
45%
60
13 Anand Sjambar
3 (1/2) 15 (7/8)
47%
55
13 John Koot
Pool West 2
3 (1/2) 14 (6/8)
43%
55
13 Ben Zaza
4 (2/2) 17 (9/8)
53%
55
13 Frans van Tatenhove
3 (1/2) 11 (4/7)
36%
55
17 Robert Binaku
2 (0/2) 9 (2/7)
22%
50
17 Arlo van Egmond
3 (1/2) 14 (6/8)
43%
50
17 Robbie van Soest
2 (0/2) 8 (1/7)
13%
50
17 Karin Roijen
3 (1/2) 14 (5/9)
36%
50
17 Roy Al Ayoubi
2 (0/2) 7 (0/7)
0%
50
17 Roy de Bruijn
2 (0/2) 7 (0/7)
0%
50
17 Rick Telehala
2 (0/2) 11 (4/7)
36%
50
17 Ricardo Agapito
3 (1/2) 16 (6/10)
38%
50
25 Tara Verharen
2 (0/2) 8 (1/7)
13%
40
Entry deadline Oct 28, 2018, 2:30 PM (local time)
Starts Oct 28, 2018, 1:30 PM (local time)
Schematype Double elimination 32-8 (25 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap
Rankings Pool Ranking Nederland and 2018/2019 Pool Haaglanden Regionale Ranking
Organizer Koninklijke Nederlandse Biljartbond and Pool Regio 3
More info
Zaal open 13.00 uur en start om 13.30
Inschrijfgeld bedraagt € 10,00
75% wordt op de dag zelf uitgekeerd en de rest wordt opgespaard voor de masters aan het einde van de reeks van 6 toernooien.

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1
Netherlands
Anand Sjambar
Walk Over
    
2
United Kingdom
Maaike Dent
Netherlands
Frans van Tatenhove
Sun 13:50    
3
Netherlands
Arlo van Egmond
Netherlands
Karin Roijen
Sun 13:50    
4
Netherlands
Tara Verharen
Netherlands
Bob Worku
Sun 13:51    
5
Netherlands
Rick Telehala
Walk Over
    
6
Netherlands
Milen Pan
Netherlands
Adrie van Delft
Sun 13:51    
7
Netherlands
John Koot
Netherlands
Ben Zaza
Sun 13:51    
8
Walk Over
Greece
Christos Tsekos
    
9
Netherlands
Robbie van Soest
Walk Over
    
10
Italy
Davy Piergiovanni
Netherlands
Roy Al Ayoubi
Sun 13:51    
11
Ricardo Agapito
Ireland
William (Billy) Kelly
Sun 13:51    
12
Walk Over
Netherlands
Erik Algera
    
13
Philippines
Charles Palomar
Walk Over
    
14
Netherlands
Mervin Saib
Netherlands
Danny van Soest
Sun 13:51    
15
Netherlands
Hugo Hecht
Netherlands
Robert Binaku
Sun 13:51    
16
Walk Over
Netherlands
Roy de Bruijn
    

Winner round 1

Race to 4
17
Netherlands
Anand Sjambar
United Kingdom
Maaike Dent
Sun 14:19    
18
Netherlands
Karin Roijen
Netherlands
Bob Worku
Sun 14:46    
19
Netherlands
Rick Telehala
Netherlands
Adrie van Delft
Sun 14:19    
20
Netherlands
Ben Zaza
Greece
Christos Tsekos
Sun 14:30    
21
Netherlands
Robbie van Soest
Italy
Davy Piergiovanni
Sun 14:30    
22
Ricardo Agapito
Netherlands
Erik Algera
Sun 14:39    
23
Philippines
Charles Palomar
Netherlands
Mervin Saib
Sun 14:39    
24
Netherlands
Hugo Hecht
Netherlands
Roy de Bruijn
Sun 14:33    

Loser round 1

Race to 3
25
Walk Over
Netherlands
Frans van Tatenhove
    
26
Netherlands
Arlo van Egmond
Netherlands
Tara Verharen
Sun 14:46    
27
Walk Over
Netherlands
Milen Pan
    
28
Netherlands
John Koot
Walk Over
    
29
Walk Over
Netherlands
Roy Al Ayoubi
    
30
Ireland
William (Billy) Kelly
Walk Over
    
31
Walk Over
Netherlands
Danny van Soest
    
32
Netherlands
Robert Binaku
Walk Over
    

Loser round 2

Race to 3
33
Netherlands
Frans van Tatenhove
Netherlands
Roy de Bruijn
Sun 15:12    
34
Netherlands
Arlo van Egmond
Netherlands
Mervin Saib
Sun 15:28    
35
Netherlands
Milen Pan
Ricardo Agapito
Sun 15:16    
36
Netherlands
John Koot
Netherlands
Robbie van Soest
Sun 15:12    
37
Netherlands
Roy Al Ayoubi
Netherlands
Ben Zaza
Sun 15:13    
38
Ireland
William (Billy) Kelly
Netherlands
Rick Telehala
Sun 15:01    
39
Netherlands
Danny van Soest
Netherlands
Karin Roijen
Sun 15:29    
40
Netherlands
Robert Binaku
Netherlands
Anand Sjambar
Sun 15:29    

Winners qualification

Race to 4
41
United Kingdom
Maaike Dent
Netherlands
Bob Worku
Sun 15:51    
42
Netherlands
Adrie van Delft
Greece
Christos Tsekos
Sun 15:34    
43
Italy
Davy Piergiovanni
Netherlands
Erik Algera
Sun 15:37    
44
Philippines
Charles Palomar
Netherlands
Hugo Hecht
Sun 15:41    

Loser round 3

Race to 3
45
Netherlands
Frans van Tatenhove
Netherlands
Mervin Saib
Sun 15:53    
46
Netherlands
Milen Pan
Netherlands
John Koot
Sun 16:03    
47
Netherlands
Ben Zaza
Ireland
William (Billy) Kelly
Sun 15:52    
48
Netherlands
Danny van Soest
Netherlands
Anand Sjambar
Sun 16:08    

Losers qualification

Race to 4
49
Netherlands
Mervin Saib
Greece
Christos Tsekos
Sun 16:36    
50
Netherlands
Milen Pan
United Kingdom
Maaike Dent
Sun 16:47    
51
Ireland
William (Billy) Kelly
Philippines
Charles Palomar
Sun 16:44    
52
Netherlands
Danny van Soest
Italy
Davy Piergiovanni
Sun 16:58    

Quarter final

Race to 4
53
Netherlands
Bob Worku
Philippines
Charles Palomar
Sun 17:48    
54
Netherlands
Adrie van Delft
Italy
Davy Piergiovanni
Sun 18:02    
55
Netherlands
Erik Algera
Greece
Christos Tsekos
Sun 17:08    
56
Netherlands
Hugo Hecht
Netherlands
Milen Pan
Sun 17:24    

Semi final

Race to 5
57
Netherlands
Bob Worku
Italy
Davy Piergiovanni
Sun 18:55    
58
Greece
Christos Tsekos
Netherlands
Milen Pan
Sun 18:10    

Final

Race to 6
59
Italy
Davy Piergiovanni
Netherlands
Milen Pan
Sun 20:37    

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment