Saving..

Edit match video

Write a comment

Banner
Share

Share this page

Link for sharing:

Share on:

26. September - 11. June 2017

Pool Derde Klasse West 3 2016/2017

Add teams

Add teams

Please wait...
Starts Monday 26. September 19:31 (local time)
Schematype League 4x (8 Participants)
Handicap No handicap
More info
Dit is een competitie georganiseerd door de KNBB. Voor meer informatie kan men gaan naar de officiële website van de KNBB op: http://www.knbb.nl

Alle uitslagen van deze competitie worden ingevoerd en bijgehouden door de teamleiders en wedstrijdleiders. Mochten er vragen of problemen zijn, kan men hiervoor naar de helpdesk van de KNBB gaan: http://helpdeskpool.knbb.nl/

Round-robin standings

Pos Name Club Played Win Tie Lose fw fl fs avg score
1 Thirston 26 17 5 4 113 43 70 5.381 17
2 Underdogs 2.0 25 16 7 2 106 44 62 5.889 16
3 Okidoki 26 14 7 5 101 55 46 5.316 14
4 Spijkenisse Stunners 26 14 5 7 90 66 24 4.286 14
5 Delft voor de helft 26 10 6 10 78 78 0 3.9 10
6 De Flu(i)tketels 26 5 5 16 56 100 -44 2.667 5
7 Prima Donna's 25 4 9 12 55 95 -40 3.438 4
8 Ladies First 26 0 2 24 19 137 -118 0.792 0
Most valuable player

Schedule

Flowchart
Show all
Waiting
Playing
Finished

Round 1

1-A NetherlandsUnderdogs 2.0
NetherlandsThirston Sc Spijkenisse Tue 27.Sep 19:30    
2-A NetherlandsDelft voor de helft
NetherlandsDe Flu(i)tketels Pool and Billiards Delft Wed 28.Sep 19:30    
3-A NetherlandsLadies First
NetherlandsSpijkenisse Stunners Poolcafé Delfshaven Thu 29.Sep 19:30    
4-A NetherlandsOkidoki
NetherlandsPrima Donna's Pool en Snookercafé Oke Mon 26.Sep 19:30    

Round 2

5-A NetherlandsThirston
NetherlandsOkidoki Thurston Rotterdam Wed 5.Oct 19:30    
6-A NetherlandsPrima Donna's
NetherlandsLadies First Thurston Rotterdam Tue 4.Oct 19:30    
7-A NetherlandsSpijkenisse Stunners
NetherlandsDelft voor de helft Sc Spijkenisse Thu 6.Oct 19:30    
8-A NetherlandsDe Flu(i)tketels
NetherlandsUnderdogs 2.0 De Ketel Thu 6.Oct 19:30    

Round 3

9-A NetherlandsDe Flu(i)tketels
NetherlandsThirston De Ketel Thu 13.Oct 19:30    
10-A NetherlandsUnderdogs 2.0
NetherlandsSpijkenisse Stunners Sc Spijkenisse Tue 11.Oct 19:30    
11-A NetherlandsDelft voor de helft
NetherlandsPrima Donna's Pool and Billiards Delft Wed 12.Oct 19:30    
12-A NetherlandsLadies First
NetherlandsOkidoki Poolcafé Delfshaven Thu 13.Oct 19:30    

Round 4

13-A NetherlandsThirston
NetherlandsLadies First Thurston Rotterdam Wed 26.Oct 19:30    
14-A NetherlandsOkidoki
NetherlandsDelft voor de helft Pool en Snookercafé Oke Mon 24.Oct 19:30    
15-A NetherlandsPrima Donna's
NetherlandsUnderdogs 2.0 Thurston Rotterdam Tue 25.Oct 19:30    
16-A NetherlandsSpijkenisse Stunners
NetherlandsDe Flu(i)tketels Sc Spijkenisse Thu 27.Oct 19:30    

Round 5

17-A NetherlandsSpijkenisse Stunners
NetherlandsThirston Sc Spijkenisse Thu 3.Nov 19:30    
18-A NetherlandsDe Flu(i)tketels
NetherlandsPrima Donna's De Ketel Thu 3.Nov 19:30    
19-A NetherlandsUnderdogs 2.0
NetherlandsOkidoki Sc Spijkenisse Tue 1.Nov 19:30    
20-A NetherlandsDelft voor de helft
NetherlandsLadies First Pool and Billiards Delft Wed 2.Nov 19:30    

Round 6

21-A NetherlandsThirston
NetherlandsDelft voor de helft Thurston Rotterdam Wed 9.Nov 19:30    
22-A NetherlandsLadies First
NetherlandsUnderdogs 2.0 Poolcafé Delfshaven Thu 10.Nov 19:30    
23-A NetherlandsOkidoki
NetherlandsDe Flu(i)tketels Pool en Snookercafé Oke Mon 7.Nov 19:30    
24-A NetherlandsPrima Donna's
NetherlandsSpijkenisse Stunners Thurston Rotterdam Tue 8.Nov 19:30    

Round 7

25-A NetherlandsThirston
NetherlandsPrima Donna's Thurston Rotterdam Wed 16.Nov 19:30    
26-A NetherlandsSpijkenisse Stunners
NetherlandsOkidoki Sc Spijkenisse Thu 17.Nov 19:30    
27-A NetherlandsDe Flu(i)tketels
NetherlandsLadies First De Ketel Thu 17.Nov 19:30    
28-A NetherlandsUnderdogs 2.0
NetherlandsDelft voor de helft Sc Spijkenisse Tue 15.Nov 19:30    

Round 8

29-A NetherlandsThirston
NetherlandsUnderdogs 2.0 Thurston Rotterdam Wed 23.Nov 19:30    
30-A NetherlandsDe Flu(i)tketels
NetherlandsDelft voor de helft De Ketel Thu 24.Nov 19:30    
31-A NetherlandsSpijkenisse Stunners
NetherlandsLadies First Sc Spijkenisse Thu 20.Oct 19:30    
32-A NetherlandsPrima Donna's
NetherlandsOkidoki Thurston Rotterdam Tue 22.Nov 19:30    

Round 9

33-A NetherlandsOkidoki
NetherlandsThirston Pool en Snookercafé Oke Mon 28.Nov 19:30    
34-A NetherlandsLadies First
NetherlandsPrima Donna's Poolcafé Delfshaven Thu 1.Dec 19:30    
35-A NetherlandsDelft voor de helft
NetherlandsSpijkenisse Stunners Pool and Billiards Delft Wed 30.Nov 19:30    
36-A NetherlandsUnderdogs 2.0
NetherlandsDe Flu(i)tketels Sc Spijkenisse Tue 29.Nov 19:30    

Round 10

37-A NetherlandsThirston
NetherlandsDe Flu(i)tketels Thurston Rotterdam Wed 7.Dec 19:30    
38-A NetherlandsSpijkenisse Stunners
NetherlandsUnderdogs 2.0 Sc Spijkenisse Tue 6.Dec 19:30    
39-A NetherlandsPrima Donna's
NetherlandsDelft voor de helft Thurston Rotterdam Tue 6.Dec 19:30    
40-A NetherlandsOkidoki
NetherlandsLadies First Pool en Snookercafé Oke Mon 5.Dec 19:30    

Round 11

41-A NetherlandsLadies First
NetherlandsThirston Poolcafé Delfshaven Thu 15.Dec 19:30    
42-A NetherlandsDelft voor de helft
NetherlandsOkidoki Pool and Billiards Delft Wed 14.Dec 19:30    
43-A NetherlandsUnderdogs 2.0
NetherlandsPrima Donna's Sc Spijkenisse Tue 13.Dec 19:30    
44-A NetherlandsDe Flu(i)tketels
NetherlandsSpijkenisse Stunners De Ketel Thu 15.Dec 19:30    

Round 12

45-A NetherlandsThirston
NetherlandsSpijkenisse Stunners Thurston Rotterdam Wed 21.Dec 19:30    
46-A NetherlandsPrima Donna's
NetherlandsDe Flu(i)tketels Thurston Rotterdam Tue 20.Dec 19:30    
47-A NetherlandsOkidoki
NetherlandsUnderdogs 2.0 Pool en Snookercafé Oke Mon 19.Dec 19:30    
48-A NetherlandsLadies First
NetherlandsDelft voor de helft Poolcafé Delfshaven Thu 22.Dec 19:30    

Round 13

49-A NetherlandsDelft voor de helft
NetherlandsThirston Pool and Billiards Delft Wed 11.Jan 19:30    
50-A NetherlandsUnderdogs 2.0
NetherlandsLadies First Sc Spijkenisse Tue 10.Jan 19:30    
51-A NetherlandsDe Flu(i)tketels
NetherlandsOkidoki De Ketel Thu 12.Jan 19:30    
52-A NetherlandsSpijkenisse Stunners
NetherlandsPrima Donna's Sc Spijkenisse Thu 12.Jan 19:30    

Round 14

53-A NetherlandsPrima Donna's
NetherlandsThirston Thurston Rotterdam Tue 17.Jan 19:30    
54-A NetherlandsOkidoki
NetherlandsSpijkenisse Stunners Pool en Snookercafé Oke Mon 16.Jan 19:30    
55-A NetherlandsLadies First
NetherlandsDe Flu(i)tketels Poolcafé Delfshaven Thu 19.Jan 19:30    
56-A NetherlandsDelft voor de helft
NetherlandsUnderdogs 2.0 Pool and Billiards Delft Mon 6.Feb 19:30    

Round 15

57-A NetherlandsUnderdogs 2.0
NetherlandsThirston Sc Spijkenisse Tue 24.Jan 19:30    
58-A NetherlandsDelft voor de helft
NetherlandsDe Flu(i)tketels Pool and Billiards Delft Wed 25.Jan 19:30    
59-A NetherlandsLadies First
NetherlandsSpijkenisse Stunners Poolcafé Delfshaven Thu 26.Jan 19:30    
60-A NetherlandsOkidoki
NetherlandsPrima Donna's Pool en Snookercafé Oke Mon 23.Jan 19:30    

Round 16

61-A NetherlandsThirston
NetherlandsOkidoki Thurston Rotterdam Wed 1.Feb 19:30    
62-A NetherlandsPrima Donna's
NetherlandsLadies First Thurston Rotterdam Tue 31.Jan 19:30    
63-A NetherlandsSpijkenisse Stunners
NetherlandsDelft voor de helft Sc Spijkenisse Thu 2.Feb 19:30    
64-A NetherlandsDe Flu(i)tketels
NetherlandsUnderdogs 2.0 De Ketel Thu 2.Feb 19:30    

Round 17

65-A NetherlandsDe Flu(i)tketels
NetherlandsThirston De Ketel Thu 9.Feb 19:30    
66-A NetherlandsUnderdogs 2.0
NetherlandsSpijkenisse Stunners Sc Spijkenisse Tue 7.Feb 19:30    
67-A NetherlandsDelft voor de helft
NetherlandsPrima Donna's Pool and Billiards Delft Wed 8.Feb 19:30    
68-A NetherlandsLadies First
NetherlandsOkidoki Poolcafé Delfshaven Thu 23.Feb 19:30    

Round 18

69-A NetherlandsThirston
NetherlandsLadies First Thurston Rotterdam Wed 15.Feb 19:30    
70-A NetherlandsOkidoki
NetherlandsDelft voor de helft Pool en Snookercafé Oke Mon 13.Feb 19:30    
71-A NetherlandsPrima Donna's
NetherlandsUnderdogs 2.0 Thurston Rotterdam Tue 14.Feb 19:30    
72-A NetherlandsSpijkenisse Stunners
NetherlandsDe Flu(i)tketels Sc Spijkenisse Thu 16.Feb 19:30    

Round 19

73-A NetherlandsSpijkenisse Stunners
NetherlandsThirston Sc Spijkenisse Thu 9.Mar 19:30    
74-A NetherlandsDe Flu(i)tketels
NetherlandsPrima Donna's De Ketel Thu 9.Mar 19:30    
75-A NetherlandsUnderdogs 2.0
NetherlandsOkidoki Sc Spijkenisse Tue 7.Mar 19:30    
76-A NetherlandsDelft voor de helft
NetherlandsLadies First Pool and Billiards Delft Wed 8.Mar 19:30    

Round 20

77-A NetherlandsThirston
NetherlandsDelft voor de helft Thurston Rotterdam Wed 15.Mar 19:30    
78-A NetherlandsLadies First
NetherlandsUnderdogs 2.0 Poolcafé Delfshaven Thu 20.Apr 19:30    
79-A NetherlandsOkidoki
NetherlandsDe Flu(i)tketels Pool en Snookercafé Oke Mon 24.Apr 19:30    
80-A NetherlandsPrima Donna's
NetherlandsSpijkenisse Stunners Thurston Rotterdam Tue 14.Mar 19:30    

Round 21

81-A NetherlandsThirston
NetherlandsPrima Donna's Thurston Rotterdam Wed 22.Mar 19:30    
82-A NetherlandsSpijkenisse Stunners
NetherlandsOkidoki Sc Spijkenisse Thu 23.Mar 19:30    
83-A NetherlandsDe Flu(i)tketels
NetherlandsLadies First De Ketel Thu 23.Mar 19:30    
84-A NetherlandsUnderdogs 2.0
NetherlandsDelft voor de helft Sc Spijkenisse Tue 21.Mar 19:30    

Round 22

85-A NetherlandsThirston
NetherlandsUnderdogs 2.0 Thurston Rotterdam Wed 29.Mar 19:30    
86-A NetherlandsDe Flu(i)tketels
NetherlandsDelft voor de helft De Ketel Thu 20.Apr 19:30    
87-A NetherlandsSpijkenisse Stunners
NetherlandsLadies First Sc Spijkenisse Thu 30.Mar 19:30    
88-A NetherlandsPrima Donna's
NetherlandsOkidoki Thurston Rotterdam Tue 28.Mar 19:30    

Round 23

89-A NetherlandsOkidoki
NetherlandsThirston Pool en Snookercafé Oke Mon 3.Apr 19:30    
90-A NetherlandsLadies First
NetherlandsPrima Donna's Poolcafé Delfshaven Thu 4.May 19:30    
91-A NetherlandsDelft voor de helft
NetherlandsSpijkenisse Stunners Pool and Billiards Delft Wed 5.Apr 19:30    
92-A NetherlandsUnderdogs 2.0
NetherlandsDe Flu(i)tketels Sc Spijkenisse Tue 4.Apr 19:30    

Round 24

93-A NetherlandsThirston
NetherlandsDe Flu(i)tketels Thurston Rotterdam Wed 12.Apr 19:30    
94-A NetherlandsSpijkenisse Stunners
NetherlandsUnderdogs 2.0 Sc Spijkenisse Thu 13.Apr 19:30    
95-A NetherlandsPrima Donna's
NetherlandsDelft voor de helft Thurston Rotterdam Tue 11.Apr 19:30    
96-A NetherlandsOkidoki
NetherlandsLadies First Pool en Snookercafé Oke Mon 10.Apr 19:30    

Round 25

97-A NetherlandsLadies First
NetherlandsThirston Poolcafé Delfshaven Thu 11.May 19:30    
98-A NetherlandsDelft voor de helft
NetherlandsOkidoki Pool and Billiards Delft Wed 10.May 19:30    
99-A NetherlandsUnderdogs 2.0
NetherlandsPrima Donna's Sc Spijkenisse Mon 22.May 19:30    
100-A NetherlandsDe Flu(i)tketels
NetherlandsSpijkenisse Stunners De Ketel Thu 11.May 19:30    

Round 26

101-A NetherlandsThirston
NetherlandsSpijkenisse Stunners Thurston Rotterdam Wed 17.May 19:30    
102-A NetherlandsPrima Donna's
NetherlandsDe Flu(i)tketels Thurston Rotterdam Tue 16.May 19:30    
103-A NetherlandsOkidoki
NetherlandsUnderdogs 2.0 Pool en Snookercafé Oke Mon 15.May 19:30    
104-A NetherlandsLadies First
NetherlandsDelft voor de helft Poolcafé Delfshaven Wed 24.May 19:30    

Round 27

105-A NetherlandsDelft voor de helft
NetherlandsThirston Pool and Billiards Delft Wed 31.May 19:30    
106-A NetherlandsUnderdogs 2.0
NetherlandsLadies First Sc Spijkenisse Tue 30.May 19:30    
107-A NetherlandsDe Flu(i)tketels
NetherlandsOkidoki De Ketel Thu 1.Jun 19:30    
108-A NetherlandsSpijkenisse Stunners
NetherlandsPrima Donna's Sc Spijkenisse Thu 1.Jun 19:30    

Round 28

109-A NetherlandsPrima Donna's
NetherlandsThirston SPC Capelle Sat 10.Jun 13:00  Table 26 SC    
110-A NetherlandsOkidoki
NetherlandsSpijkenisse Stunners SPC Capelle Sat 10.Jun 13:00  Table 26 SC    
111-A NetherlandsLadies First
NetherlandsDe Flu(i)tketels SPC Capelle Sat 10.Jun 13:00  Table 26 SC    
112-A NetherlandsDelft voor de helft
NetherlandsUnderdogs 2.0 SPC Capelle Sat 10.Jun 13:00  Table 26 SC    

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment