Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

January 15, 2022

Laxå HT21/VT22 HallCup 7/16

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Peter Eriksson
Old Fellows Billiard Club
5 (5/0) 93 (50/43)
54%
1000
2 Freddy Jansson
Biljardklubben Stars - Laxå
5 (3/2) 90 (47/43)
52%
699
3 Morgan Skogmo
5 (3/2) 94 (47/47)
50%
599
3 Johan Gabrielsson
Biljardklubben Stars - Laxå
3 (2/1) 55 (28/27)
51%
599
5 Andreas Walter
3 (2/1) 55 (27/28)
49%
399
5 Ylva Åstrand - E
3 (1/2) 56 (27/29)
48%
399
5 Mats-Åke Lindberg
Biljardklubben Stars - Laxå
3 (2/1) 56 (29/27)
52%
399
5 Elin Bard - E (8)
3 (1/2) 52 (27/25)
52%
399
9 Frida Lindblad
2 (0/2) 38 (18/20)
47%
199
9 Peter Gustafson
Biljardklubben Stars - Laxå
2 (0/2) 34 (14/20)
41%
199
9 Jerry Holm - E (8)
2 (0/2) 38 (18/20)
47%
199
13 Per Gillberg
Biljardklubben Stars - Laxå
2 (0/2) 37 (17/20)
46%
199
8880 Michael C. Bergström
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
0
Entry deadline Jan 15, 2022, 10:00 AM (local time)
Starts Jan 15, 2022, 12:00 PM (local time)
Format Double to Single elimination (13 Participants)
Race to 10
Handicap With handicap
Contact Aboud Ibrahim (aboudibrahim43@gmail.com, 0735123675)
More info
Hallcup med 16 deltävlingar plus ett slutspel för endast de topp 16 rankade i rankinglistan..
Halva potten går till 1:an och 2:an

**Extra pott till slutspelet**
20kr/deltagare/deltävling och summan går till 1:an, 2:an och 3:orna i slutspelet..

**Extra Bonus**
5kr/deltagare/deltävling och summan går till 2st av de topp 4 rankade i rankinglistan, innan slutspelet (lottodragning sker)

- Hallen öppnar kl11:30 för uppvärmning.
- Matchbollen (sista 9:an) ska sänkas sist, behöver inte annonseras.
- Avgörande om det är gruppspel:
Poäng, Vunna matcher, Inbördes, Partier(+\-), Vunna partier
- Avgörande mellan samma placeringar i olika grupper:
SNITT

- Startavgift 200kr i kontant.

Välkomna..!

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 10
1   
Sweden
Peter Gustafson
Walk Over
 
2   
Sweden
Ylva Åstrand - E
8
Sweden
Peter Eriksson
-1
Sat 10:53 
3   
Sweden
Freddy Jansson
5
Sweden
Morgan Skogmo
7
Sat 10:53 
4   
Sweden
Per Gillberg
8
Sweden
Mats-Åke Lindberg
4
Sat 10:53 
5   
Sweden
Johan Gabrielsson
Walk Over
 
6   
Sweden
Frida Lindblad
8
Sweden
Michael C. Bergström
6
Sat 10:53 
7   
Sweden
Elin Bard - E (8)
Sweden
Andreas Walter
7
Sat 10:53 
8   
Walk Over
Sweden
Jerry Holm - E (8)
 

Winners qualification

Race to 10
9   
Sweden
Peter Gustafson
4
Sweden
Peter Eriksson
-1
Sat 13:31 
10   
Sweden
Freddy Jansson
5
Sweden
Mats-Åke Lindberg
4
Sat 13:19 
11   
Sweden
Johan Gabrielsson
6
Sweden
Frida Lindblad
8
Sat 12:17 
12   
Sweden
Andreas Walter
7
Sweden
Jerry Holm - E (8)
Sat 12:55 

Loser round 1

Race to 10
13   
Walk Over
Sweden
Ylva Åstrand - E
 
14   
Sweden
Morgan Skogmo
7
Sweden
Per Gillberg
8
Sat 13:22 
15   
Walk Over
Walk Over
 
16   
Sweden
Elin Bard - E (8)
Walk Over
 

Losers qualification

Race to 10
17   
Sweden
Ylva Åstrand - E
8
Sweden
Jerry Holm - E (8)
Sat 13:33 
18   
Sweden
Morgan Skogmo
7
Sweden
Frida Lindblad
8
Sat 13:57 
19   
Walk Over
Sweden
Freddy Jansson
 
20   
Sweden
Elin Bard - E (8)
Sweden
Peter Gustafson
4
Sat 14:58 

Quarter final

Race to 10
21   
Sweden
Peter Eriksson
-1
Sweden
Elin Bard - E (8)
Sat 15:39 
22   
Sweden
Mats-Åke Lindberg
4
Sweden
Morgan Skogmo
7
Sat 15:39 
23   
Sweden
Johan Gabrielsson
6
Sweden
Ylva Åstrand - E
8
Sat 15:39 
24   
Sweden
Andreas Walter
7
Sweden
Freddy Jansson
5
Sat 15:39 

Semi final

Race to 10
25   
Sweden
Peter Eriksson
-1
Sweden
Morgan Skogmo
7
Sat 16:47 
26   
Sweden
Johan Gabrielsson
6
Sweden
Freddy Jansson
5
Sat 16:47 

Final

Race to 10
27   
Sweden
Peter Eriksson
-1
Sweden
Freddy Jansson
5
Sat 17:49 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants