Saving..

Edit match video

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action
Share

Share this page

Link for sharing:

Share on:

18. September - 30. June 2018

2017/2018 Pool West 3 Derde Klasse

Add teams

Add teams

Please wait...
Entry deadline Sunday 03. September 23:59 (local time)
Starts Monday 18. September 19:45 (local time)
Schematype League 3x (10 Participants)
Handicap No handicap
Organizer Koninklijke Nederlandse Biljartbond and Pool West 3
Contact Awin Sewgobind (asewgobind@gmail.com, +31 0641377929)
More info
Dit is een competitie georganiseerd door de KNBB, district West 3. Voor meer informatie kan men gaan naar de officiële website van de KNBB op: http://www.knbb.nl en de website van Pool district West 3: http://www.poolwest3.nl.

Alle uitslagen van deze competitie worden ingevoerd en bijgehouden door de teamleiders en wedstrijdleiders. Mochten er vragen of problemen zijn, kan men hiervoor naar de helpdesk van de KNBB gaan: http://helpdeskpool.knbb.nl/

Westrijdformulier: http://www.poolwest3.nl/wp-content/uploads/2015/07/Wedstrijdformulier-3e-klasse-vanaf-2014-2015.pdf

Round-robin standings Ranking method

Pos Name Represents Played Win Tie Lose fw fl fs avg Points
1 PowerShots 4 4 0 0 22 2 20 0.917 0
2 Delft voor de helft 4 3 0 1 19 5 14 0.792 0
3 MLGB 4 3 1 0 18 6 12 0.75 0
4 Okidoki 4 2 2 0 16 8 8 0.667 0
5 De Flu(i)tketels 4 2 0 2 12 12 0 0.5 0
5 Delft Defenders 4 2 0 2 12 12 0 0.5 0
6 Haringkoppen 4 1 0 3 9 15 -6 0.375 0
6 DeadPool 4 1 1 2 9 15 -6 0.375 0
7 Prima Donna's 4 0 0 4 3 21 -18 0.125 0
8 Ladies First 4 0 0 4 0 24 -24 0 0
Most valuable player

Schedule

Flowchart
Show all
Waiting
Playing
Finished

Round 1

1 NetherlandsDelft voor de helft
NetherlandsHaringkoppen Pool and Billiards Delft Wed 20.Sep 23:34    
2 NetherlandsDelft Defenders
NetherlandsPowerShots Pool and Billiards Delft Thu 21.Sep 20:00    
3 NetherlandsPrima Donna's
NetherlandsDe Flu(i)tketels Thurston Rotterdam Tue 19.Sep 20:00    
4 NetherlandsLadies First
NetherlandsOkidoki Poolcafé Delfshaven Thu 21.Sep 20:00    
5 NetherlandsDeadPool
NetherlandsMLGB Sc Spijkenisse Thu 21.Sep 20:00    

Round 2

6 NetherlandsHaringkoppen
NetherlandsMLGB Snookercafe Vlaardingen Tue 26.Sep 20:00    
7 NetherlandsOkidoki
NetherlandsDeadPool Pool en Snookercafé Oke Mon 25.Sep 20:00    
8 NetherlandsDe Flu(i)tketels
NetherlandsLadies First De Ketel Thu 28.Sep 20:00    
9 NetherlandsPowerShots
NetherlandsPrima Donna's SPC Capelle Mon 25.Sep 20:00    
10 NetherlandsDelft voor de helft
NetherlandsDelft Defenders Pool and Billiards Delft Wed 27.Sep 20:00    

Round 3

11 NetherlandsDelft Defenders
NetherlandsHaringkoppen Pool and Billiards Delft Thu 5.Oct 20:00    
12 NetherlandsPrima Donna's
NetherlandsDelft voor de helft Thurston Rotterdam Tue 3.Oct 20:00    
13 NetherlandsLadies First
NetherlandsPowerShots Poolcafé Delfshaven Thu 5.Oct 20:00    
14 NetherlandsDeadPool
NetherlandsDe Flu(i)tketels Sc Spijkenisse Thu 5.Oct 20:00    
15 NetherlandsMLGB
NetherlandsOkidoki Thurston Rotterdam Tue 17.Oct 20:00    

Round 4

16 NetherlandsHaringkoppen
NetherlandsOkidoki Snookercafe Vlaardingen Tue 10.Oct 20:00    
17 NetherlandsDe Flu(i)tketels
NetherlandsMLGB De Ketel Tue 10.Oct 20:00    
18 NetherlandsPowerShots
NetherlandsDeadPool SPC Capelle Mon 9.Oct 20:00    
19 NetherlandsDelft voor de helft
NetherlandsLadies First Pool and Billiards Delft Wed 11.Oct 20:00    
20 NetherlandsDelft Defenders
NetherlandsPrima Donna's Pool and Billiards Delft Thu 12.Oct 20:00    

Round 5

21 NetherlandsPrima Donna's
NetherlandsHaringkoppen Thurston Rotterdam Tue 24.Oct 20:00    
22 NetherlandsLadies First
NetherlandsDelft Defenders Poolcafé Delfshaven Thu 26.Oct 20:00    
23 NetherlandsDeadPool
NetherlandsDelft voor de helft Sc Spijkenisse Wed 8.Nov 20:00    
24 NetherlandsMLGB
NetherlandsPowerShots Thurston Rotterdam Tue 24.Oct 20:00    
25 NetherlandsOkidoki
NetherlandsDe Flu(i)tketels Pool en Snookercafé Oke Mon 23.Oct 20:00    

Round 6

26 NetherlandsHaringkoppen
NetherlandsDe Flu(i)tketels Snookercafe Vlaardingen Tue 31.Oct 20:00    
27 NetherlandsPowerShots
NetherlandsOkidoki SPC Capelle Mon 30.Oct 20:00    
28 NetherlandsDelft voor de helft
NetherlandsMLGB Pool and Billiards Delft Wed 1.Nov 20:00    
29 NetherlandsDelft Defenders
NetherlandsDeadPool Pool and Billiards Delft Thu 2.Nov 20:00    
30 NetherlandsPrima Donna's
NetherlandsLadies First Thurston Rotterdam Tue 31.Oct 20:00    

Round 7

31 NetherlandsLadies First
NetherlandsHaringkoppen Poolcafé Delfshaven Thu 9.Nov 20:00    
32 NetherlandsDeadPool
NetherlandsPrima Donna's Sc Spijkenisse Thu 9.Nov 20:00    
33 NetherlandsMLGB
NetherlandsDelft Defenders Thurston Rotterdam Tue 7.Nov 20:00    
34 NetherlandsOkidoki
NetherlandsDelft voor de helft Pool en Snookercafé Oke Mon 6.Nov 20:00    
35 NetherlandsDe Flu(i)tketels
NetherlandsPowerShots De Ketel Tue 7.Nov 20:00    

Round 8

36 NetherlandsHaringkoppen
NetherlandsPowerShots Snookercafe Vlaardingen Tue 21.Nov 20:00    
37 NetherlandsDelft voor de helft
NetherlandsDe Flu(i)tketels Pool and Billiards Delft Wed 22.Nov 20:00    
38 NetherlandsDelft Defenders
NetherlandsOkidoki Pool and Billiards Delft Thu 23.Nov 20:00    
39 NetherlandsPrima Donna's
NetherlandsMLGB Thurston Rotterdam Tue 21.Nov 20:00    
40 NetherlandsLadies First
NetherlandsDeadPool Poolcafé Delfshaven Mon 20.Nov 20:00    

Round 9

41 NetherlandsDeadPool
NetherlandsHaringkoppen Sc Spijkenisse Thu 30.Nov 20:00    
42 NetherlandsMLGB
NetherlandsLadies First Thurston Rotterdam Tue 28.Nov 20:00    
43 NetherlandsOkidoki
NetherlandsPrima Donna's Pool en Snookercafé Oke Mon 27.Nov 20:00    
44 NetherlandsDe Flu(i)tketels
NetherlandsDelft Defenders De Ketel Tue 28.Nov 20:00    
45 NetherlandsPowerShots
NetherlandsDelft voor de helft SPC Capelle Mon 27.Nov 20:00    

Round 10

46 NetherlandsHaringkoppen
NetherlandsDelft voor de helft Snookercafe Vlaardingen Tue 5.Dec 20:00    
47 NetherlandsPowerShots
NetherlandsDelft Defenders SPC Capelle Mon 4.Dec 20:00    
48 NetherlandsDe Flu(i)tketels
NetherlandsPrima Donna's De Ketel Tue 5.Dec 20:00    
49 NetherlandsOkidoki
NetherlandsLadies First Pool en Snookercafé Oke Mon 4.Dec 20:00    
50 NetherlandsMLGB
NetherlandsDeadPool Thurston Rotterdam Tue 5.Dec 20:00    

Round 11

51 NetherlandsMLGB
NetherlandsHaringkoppen Thurston Rotterdam Tue 12.Dec 20:00    
52 NetherlandsDeadPool
NetherlandsOkidoki Sc Spijkenisse Thu 14.Dec 20:00    
53 NetherlandsLadies First
NetherlandsDe Flu(i)tketels Poolcafé Delfshaven Thu 14.Dec 20:00    
54 NetherlandsPrima Donna's
NetherlandsPowerShots Thurston Rotterdam Tue 12.Dec 20:00    
55 NetherlandsDelft Defenders
NetherlandsDelft voor de helft Pool and Billiards Delft Thu 14.Dec 20:00    

Round 12

56 NetherlandsHaringkoppen
NetherlandsDelft Defenders Snookercafe Vlaardingen Tue 9.Jan 20:00    
57 NetherlandsDelft voor de helft
NetherlandsPrima Donna's Pool and Billiards Delft Wed 10.Jan 20:00    
58 NetherlandsPowerShots
NetherlandsLadies First SPC Capelle Mon 8.Jan 20:00    
59 NetherlandsDe Flu(i)tketels
NetherlandsDeadPool De Ketel Tue 9.Jan 20:00    
60 NetherlandsOkidoki
NetherlandsMLGB Pool en Snookercafé Oke Mon 8.Jan 20:00    

Round 13

61 NetherlandsOkidoki
NetherlandsHaringkoppen Pool en Snookercafé Oke Mon 15.Jan 20:00    
62 NetherlandsMLGB
NetherlandsDe Flu(i)tketels Thurston Rotterdam Tue 16.Jan 20:00    
63 NetherlandsDeadPool
NetherlandsPowerShots Sc Spijkenisse Thu 18.Jan 20:00    
64 NetherlandsLadies First
NetherlandsDelft voor de helft Poolcafé Delfshaven Thu 18.Jan 20:00    
65 NetherlandsPrima Donna's
NetherlandsDelft Defenders Thurston Rotterdam Tue 16.Jan 20:00    

Round 14

66 NetherlandsHaringkoppen
NetherlandsPrima Donna's Snookercafe Vlaardingen Tue 23.Jan 20:00    
67 NetherlandsDelft Defenders
NetherlandsLadies First Pool and Billiards Delft Thu 25.Jan 20:00    
68 NetherlandsDelft voor de helft
NetherlandsDeadPool Pool and Billiards Delft Wed 24.Jan 20:00    
69 NetherlandsPowerShots
NetherlandsMLGB SPC Capelle Mon 22.Jan 20:00    
70 NetherlandsDe Flu(i)tketels
NetherlandsOkidoki De Ketel Tue 23.Jan 20:00    

Round 15

71 NetherlandsDe Flu(i)tketels
NetherlandsHaringkoppen De Ketel Tue 30.Jan 20:00    
72 NetherlandsOkidoki
NetherlandsPowerShots Pool en Snookercafé Oke Mon 29.Jan 20:00    
73 NetherlandsMLGB
NetherlandsDelft voor de helft Thurston Rotterdam Tue 30.Jan 20:00    
74 NetherlandsDeadPool
NetherlandsDelft Defenders Sc Spijkenisse Thu 1.Feb 20:00    
75 NetherlandsLadies First
NetherlandsPrima Donna's Poolcafé Delfshaven Thu 1.Feb 20:00    

Round 16

76 NetherlandsHaringkoppen
NetherlandsLadies First Snookercafe Vlaardingen Tue 6.Feb 20:00    
77 NetherlandsPrima Donna's
NetherlandsDeadPool Thurston Rotterdam Tue 6.Feb 20:00    
78 NetherlandsDelft Defenders
NetherlandsMLGB Pool and Billiards Delft Thu 8.Feb 20:00    
79 NetherlandsDelft voor de helft
NetherlandsOkidoki Pool and Billiards Delft Wed 7.Feb 20:00    
80 NetherlandsPowerShots
NetherlandsDe Flu(i)tketels SPC Capelle Mon 5.Feb 20:00    

Round 17

81 NetherlandsPowerShots
NetherlandsHaringkoppen SPC Capelle Mon 12.Feb 20:00    
82 NetherlandsDe Flu(i)tketels
NetherlandsDelft voor de helft De Ketel Tue 13.Feb 20:00    
83 NetherlandsOkidoki
NetherlandsDelft Defenders Pool en Snookercafé Oke Mon 12.Feb 20:00    
84 NetherlandsMLGB
NetherlandsPrima Donna's Thurston Rotterdam Tue 13.Feb 20:00    
85 NetherlandsDeadPool
NetherlandsLadies First Sc Spijkenisse Thu 15.Feb 20:00    

Round 18

86 NetherlandsHaringkoppen
NetherlandsDeadPool Snookercafe Vlaardingen Tue 6.Mar 20:00    
87 NetherlandsLadies First
NetherlandsMLGB Poolcafé Delfshaven Thu 8.Mar 20:00    
88 NetherlandsPrima Donna's
NetherlandsOkidoki Thurston Rotterdam Tue 6.Mar 20:00    
89 NetherlandsDelft Defenders
NetherlandsDe Flu(i)tketels Pool and Billiards Delft Thu 8.Mar 20:00    
90 NetherlandsDelft voor de helft
NetherlandsPowerShots Pool and Billiards Delft Wed 7.Mar 20:00    

Round 19

91 NetherlandsDelft voor de helft
NetherlandsHaringkoppen Pool and Billiards Delft Wed 14.Mar 20:00    
92 NetherlandsDelft Defenders
NetherlandsPowerShots Pool and Billiards Delft Thu 15.Mar 20:00    
93 NetherlandsPrima Donna's
NetherlandsDe Flu(i)tketels Thurston Rotterdam Tue 13.Mar 20:00    
94 NetherlandsLadies First
NetherlandsOkidoki Poolcafé Delfshaven Thu 15.Mar 20:00    
95 NetherlandsDeadPool
NetherlandsMLGB Sc Spijkenisse Thu 15.Mar 20:00    

Round 20

96 NetherlandsHaringkoppen
NetherlandsMLGB Snookercafe Vlaardingen Tue 20.Mar 20:00    
97 NetherlandsOkidoki
NetherlandsDeadPool Pool en Snookercafé Oke Mon 19.Mar 20:00    
98 NetherlandsDe Flu(i)tketels
NetherlandsLadies First De Ketel Tue 20.Mar 20:00    
99 NetherlandsPowerShots
NetherlandsPrima Donna's SPC Capelle Mon 19.Mar 20:00    
100 NetherlandsDelft voor de helft
NetherlandsDelft Defenders Pool and Billiards Delft Wed 21.Mar 20:00    

Round 21

101 NetherlandsDelft Defenders
NetherlandsHaringkoppen Pool and Billiards Delft Thu 29.Mar 20:00    
102 NetherlandsPrima Donna's
NetherlandsDelft voor de helft Thurston Rotterdam Tue 27.Mar 20:00    
103 NetherlandsLadies First
NetherlandsPowerShots Poolcafé Delfshaven Thu 29.Mar 20:00    
104 NetherlandsDeadPool
NetherlandsDe Flu(i)tketels Sc Spijkenisse Thu 29.Mar 20:00    
105 NetherlandsMLGB
NetherlandsOkidoki Thurston Rotterdam Tue 27.Mar 20:00    

Round 22

106 NetherlandsHaringkoppen
NetherlandsOkidoki Snookercafe Vlaardingen Tue 10.Apr 20:00    
107 NetherlandsDe Flu(i)tketels
NetherlandsMLGB De Ketel Tue 10.Apr 20:00    
108 NetherlandsPowerShots
NetherlandsDeadPool SPC Capelle Mon 9.Apr 20:00    
109 NetherlandsDelft voor de helft
NetherlandsLadies First Pool and Billiards Delft Wed 11.Apr 20:00    
110 NetherlandsDelft Defenders
NetherlandsPrima Donna's Pool and Billiards Delft Thu 12.Apr 20:00    

Round 23

111 NetherlandsPrima Donna's
NetherlandsHaringkoppen Thurston Rotterdam Tue 17.Apr 20:00    
112 NetherlandsLadies First
NetherlandsDelft Defenders Poolcafé Delfshaven Thu 19.Apr 20:00    
113 NetherlandsDeadPool
NetherlandsDelft voor de helft Sc Spijkenisse Thu 19.Apr 20:00    
114 NetherlandsMLGB
NetherlandsPowerShots Thurston Rotterdam Tue 17.Apr 20:00    
115 NetherlandsOkidoki
NetherlandsDe Flu(i)tketels Pool en Snookercafé Oke Mon 16.Apr 20:00    

Round 24

116 NetherlandsHaringkoppen
NetherlandsDe Flu(i)tketels Snookercafe Vlaardingen Tue 15.May 20:00    
117 NetherlandsPowerShots
NetherlandsOkidoki SPC Capelle Mon 14.May 20:00    
118 NetherlandsDelft voor de helft
NetherlandsMLGB Pool and Billiards Delft Wed 16.May 20:00    
119 NetherlandsDelft Defenders
NetherlandsDeadPool Pool and Billiards Delft Thu 17.May 20:00    
120 NetherlandsPrima Donna's
NetherlandsLadies First Thurston Rotterdam Tue 15.May 20:00    

Round 25

121 NetherlandsLadies First
NetherlandsHaringkoppen Poolcafé Delfshaven Thu 31.May 20:00    
122 NetherlandsDeadPool
NetherlandsPrima Donna's Sc Spijkenisse Thu 31.May 20:00    
123 NetherlandsMLGB
NetherlandsDelft Defenders Thurston Rotterdam Tue 29.May 20:00    
124 NetherlandsOkidoki
NetherlandsDelft voor de helft Pool en Snookercafé Oke Mon 28.May 20:00    
125 NetherlandsDe Flu(i)tketels
NetherlandsPowerShots De Ketel Tue 29.May 20:00    

Round 26

126 NetherlandsHaringkoppen
NetherlandsPowerShots Snookercafe Vlaardingen Tue 5.Jun 20:00    
127 NetherlandsDelft voor de helft
NetherlandsDe Flu(i)tketels Pool and Billiards Delft Wed 6.Jun 20:00    
128 NetherlandsDelft Defenders
NetherlandsOkidoki Pool and Billiards Delft Thu 7.Jun 20:00    
129 NetherlandsPrima Donna's
NetherlandsMLGB Thurston Rotterdam Tue 5.Jun 20:00    
130 NetherlandsLadies First
NetherlandsDeadPool Poolcafé Delfshaven Thu 7.Jun 20:00    

Round 27

131 NetherlandsDeadPool
NetherlandsHaringkoppen SPC Capelle Sat 16.Jun 13:00  Table 26 SC    
132 NetherlandsMLGB
NetherlandsLadies First SPC Capelle Sat 16.Jun 13:00  Table 9 SC    
133 NetherlandsOkidoki
NetherlandsPrima Donna's SPC Capelle Sat 16.Jun 13:00  Table 12 SC    
134 NetherlandsDe Flu(i)tketels
NetherlandsDelft Defenders SPC Capelle Sat 16.Jun 13:00  Table 11 SC    
135 NetherlandsPowerShots
NetherlandsDelft voor de helft SPC Capelle Sat 16.Jun 13:00  Table 13 SC    

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment