Saving..

Edit match video

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action
Share

Share this page

Link for sharing:

Share on:

26. September - 11. June 2017

2016/2017 Pool West 3 Derde Klasse

Add teams

Add teams

Please wait...
Starts Monday 26. September 19:31 (local time)
Schematype League 4x (8 Participants)
Handicap No handicap
Organizer Koninklijke Nederlandse Biljartbond and Pool West 3
More info
Dit is een competitie georganiseerd door de KNBB. Voor meer informatie kan men gaan naar de officiële website van de KNBB op: http://www.knbb.nl

Alle uitslagen van deze competitie worden ingevoerd en bijgehouden door de teamleiders en wedstrijdleiders. Mochten er vragen of problemen zijn, kan men hiervoor naar de helpdesk van de KNBB gaan: http://helpdeskpool.knbb.nl/

Round-robin standings Ranking method

Pos Name Represents Played Win Tie Lose fw fl fs avg Points
1 Thirston 28 19 5 4 121 47 74 0.72 0
2 Underdogs 2.0 28 18 7 3 116 52 64 0.69 0
3 Okidoki 28 16 7 5 112 56 56 0.667 0
4 Spijkenisse Stunners 28 15 5 8 94 74 20 0.56 0
5 Delft voor de helft 28 11 6 11 84 84 0 0.5 0
6 Prima Donna's 28 4 9 15 61 107 -46 0.363 0
7 De Flu(i)tketels 28 5 6 17 60 108 -48 0.357 0
8 Ladies First 28 0 3 25 24 144 -120 0.143 0
Most valuable player

Schedule

Flowchart
Show all
Waiting
Playing
Finished

Round 1

1 NetherlandsUnderdogs 2.0
NetherlandsThirston Sc Spijkenisse Tue 27.Sep 19:30    
2 NetherlandsDelft voor de helft
NetherlandsDe Flu(i)tketels Pool and Billiards Delft Wed 28.Sep 19:30    
3 NetherlandsLadies First
NetherlandsSpijkenisse Stunners Poolcafé Delfshaven Thu 29.Sep 19:30    
4 NetherlandsOkidoki
NetherlandsPrima Donna's Pool en Snookercafé Oke Mon 26.Sep 19:30    

Round 2

5 NetherlandsThirston
NetherlandsOkidoki Thurston Rotterdam Wed 5.Oct 19:30    
6 NetherlandsPrima Donna's
NetherlandsLadies First Thurston Rotterdam Tue 4.Oct 19:30    
7 NetherlandsSpijkenisse Stunners
NetherlandsDelft voor de helft Sc Spijkenisse Thu 6.Oct 19:30    
8 NetherlandsDe Flu(i)tketels
NetherlandsUnderdogs 2.0 De Ketel Thu 6.Oct 19:30    

Round 3

9 NetherlandsDe Flu(i)tketels
NetherlandsThirston De Ketel Thu 13.Oct 19:30    
10 NetherlandsUnderdogs 2.0
NetherlandsSpijkenisse Stunners Sc Spijkenisse Tue 11.Oct 19:30    
11 NetherlandsDelft voor de helft
NetherlandsPrima Donna's Pool and Billiards Delft Wed 12.Oct 19:30    
12 NetherlandsLadies First
NetherlandsOkidoki Poolcafé Delfshaven Thu 13.Oct 19:30    

Round 4

13 NetherlandsThirston
NetherlandsLadies First Thurston Rotterdam Wed 26.Oct 19:30    
14 NetherlandsOkidoki
NetherlandsDelft voor de helft Pool en Snookercafé Oke Mon 24.Oct 19:30    
15 NetherlandsPrima Donna's
NetherlandsUnderdogs 2.0 Thurston Rotterdam Tue 25.Oct 19:30    
16 NetherlandsSpijkenisse Stunners
NetherlandsDe Flu(i)tketels Sc Spijkenisse Thu 27.Oct 19:30    

Round 5

17 NetherlandsSpijkenisse Stunners
NetherlandsThirston Sc Spijkenisse Thu 3.Nov 19:30    
18 NetherlandsDe Flu(i)tketels
NetherlandsPrima Donna's De Ketel Thu 3.Nov 19:30    
19 NetherlandsUnderdogs 2.0
NetherlandsOkidoki Sc Spijkenisse Tue 1.Nov 19:30    
20 NetherlandsDelft voor de helft
NetherlandsLadies First Pool and Billiards Delft Wed 2.Nov 19:30    

Round 6

21 NetherlandsThirston
NetherlandsDelft voor de helft Thurston Rotterdam Wed 9.Nov 19:30    
22 NetherlandsLadies First
NetherlandsUnderdogs 2.0 Poolcafé Delfshaven Thu 10.Nov 19:30    
23 NetherlandsOkidoki
NetherlandsDe Flu(i)tketels Pool en Snookercafé Oke Mon 7.Nov 19:30    
24 NetherlandsPrima Donna's
NetherlandsSpijkenisse Stunners Thurston Rotterdam Tue 8.Nov 19:30    

Round 7

25 NetherlandsThirston
NetherlandsPrima Donna's Thurston Rotterdam Wed 16.Nov 19:30    
26 NetherlandsSpijkenisse Stunners
NetherlandsOkidoki Sc Spijkenisse Thu 17.Nov 19:30    
27 NetherlandsDe Flu(i)tketels
NetherlandsLadies First De Ketel Thu 17.Nov 19:30    
28 NetherlandsUnderdogs 2.0
NetherlandsDelft voor de helft Sc Spijkenisse Tue 15.Nov 19:30    

Round 8

29 NetherlandsThirston
NetherlandsUnderdogs 2.0 Thurston Rotterdam Wed 23.Nov 19:30    
30 NetherlandsDe Flu(i)tketels
NetherlandsDelft voor de helft De Ketel Thu 24.Nov 19:30    
31 NetherlandsSpijkenisse Stunners
NetherlandsLadies First Sc Spijkenisse Thu 20.Oct 19:30    
32 NetherlandsPrima Donna's
NetherlandsOkidoki Thurston Rotterdam Tue 22.Nov 19:30    

Round 9

33 NetherlandsOkidoki
NetherlandsThirston Pool en Snookercafé Oke Mon 28.Nov 19:30    
34 NetherlandsLadies First
NetherlandsPrima Donna's Poolcafé Delfshaven Thu 1.Dec 19:30    
35 NetherlandsDelft voor de helft
NetherlandsSpijkenisse Stunners Pool and Billiards Delft Wed 30.Nov 19:30    
36 NetherlandsUnderdogs 2.0
NetherlandsDe Flu(i)tketels Sc Spijkenisse Tue 29.Nov 19:30    

Round 10

37 NetherlandsThirston
NetherlandsDe Flu(i)tketels Thurston Rotterdam Wed 7.Dec 19:30    
38 NetherlandsSpijkenisse Stunners
NetherlandsUnderdogs 2.0 Sc Spijkenisse Tue 6.Dec 19:30    
39 NetherlandsPrima Donna's
NetherlandsDelft voor de helft Thurston Rotterdam Tue 6.Dec 19:30    
40 NetherlandsOkidoki
NetherlandsLadies First Pool en Snookercafé Oke Mon 5.Dec 19:30    

Round 11

41 NetherlandsLadies First
NetherlandsThirston Poolcafé Delfshaven Thu 15.Dec 19:30    
42 NetherlandsDelft voor de helft
NetherlandsOkidoki Pool and Billiards Delft Wed 14.Dec 19:30    
43 NetherlandsUnderdogs 2.0
NetherlandsPrima Donna's Sc Spijkenisse Tue 13.Dec 19:30    
44 NetherlandsDe Flu(i)tketels
NetherlandsSpijkenisse Stunners De Ketel Thu 15.Dec 19:30    

Round 12

45 NetherlandsThirston
NetherlandsSpijkenisse Stunners Thurston Rotterdam Wed 21.Dec 19:30    
46 NetherlandsPrima Donna's
NetherlandsDe Flu(i)tketels Thurston Rotterdam Tue 20.Dec 19:30    
47 NetherlandsOkidoki
NetherlandsUnderdogs 2.0 Pool en Snookercafé Oke Mon 19.Dec 19:30    
48 NetherlandsLadies First
NetherlandsDelft voor de helft Poolcafé Delfshaven Thu 22.Dec 19:30    

Round 13

49 NetherlandsDelft voor de helft
NetherlandsThirston Pool and Billiards Delft Wed 11.Jan 19:30    
50 NetherlandsUnderdogs 2.0
NetherlandsLadies First Sc Spijkenisse Tue 10.Jan 19:30    
51 NetherlandsDe Flu(i)tketels
NetherlandsOkidoki De Ketel Thu 12.Jan 19:30    
52 NetherlandsSpijkenisse Stunners
NetherlandsPrima Donna's Sc Spijkenisse Thu 12.Jan 19:30    

Round 14

53 NetherlandsPrima Donna's
NetherlandsThirston Thurston Rotterdam Tue 17.Jan 19:30    
54 NetherlandsOkidoki
NetherlandsSpijkenisse Stunners Pool en Snookercafé Oke Mon 16.Jan 19:30    
55 NetherlandsLadies First
NetherlandsDe Flu(i)tketels Poolcafé Delfshaven Thu 19.Jan 19:30    
56 NetherlandsDelft voor de helft
NetherlandsUnderdogs 2.0 Pool and Billiards Delft Mon 6.Feb 19:30    

Round 15

57 NetherlandsUnderdogs 2.0
NetherlandsThirston Sc Spijkenisse Tue 24.Jan 19:30    
58 NetherlandsDelft voor de helft
NetherlandsDe Flu(i)tketels Pool and Billiards Delft Wed 25.Jan 19:30    
59 NetherlandsLadies First
NetherlandsSpijkenisse Stunners Poolcafé Delfshaven Thu 26.Jan 19:30    
60 NetherlandsOkidoki
NetherlandsPrima Donna's Pool en Snookercafé Oke Mon 23.Jan 19:30    

Round 16

61 NetherlandsThirston
NetherlandsOkidoki Thurston Rotterdam Wed 1.Feb 19:30    
62 NetherlandsPrima Donna's
NetherlandsLadies First Thurston Rotterdam Tue 31.Jan 19:30    
63 NetherlandsSpijkenisse Stunners
NetherlandsDelft voor de helft Sc Spijkenisse Thu 2.Feb 19:30    
64 NetherlandsDe Flu(i)tketels
NetherlandsUnderdogs 2.0 De Ketel Thu 2.Feb 19:30    

Round 17

65 NetherlandsDe Flu(i)tketels
NetherlandsThirston De Ketel Thu 9.Feb 19:30    
66 NetherlandsUnderdogs 2.0
NetherlandsSpijkenisse Stunners Sc Spijkenisse Tue 7.Feb 19:30    
67 NetherlandsDelft voor de helft
NetherlandsPrima Donna's Pool and Billiards Delft Wed 8.Feb 19:30    
68 NetherlandsLadies First
NetherlandsOkidoki Poolcafé Delfshaven Thu 23.Feb 19:30    

Round 18

69 NetherlandsThirston
NetherlandsLadies First Thurston Rotterdam Wed 15.Feb 19:30    
70 NetherlandsOkidoki
NetherlandsDelft voor de helft Pool en Snookercafé Oke Mon 13.Feb 19:30    
71 NetherlandsPrima Donna's
NetherlandsUnderdogs 2.0 Thurston Rotterdam Tue 14.Feb 19:30    
72 NetherlandsSpijkenisse Stunners
NetherlandsDe Flu(i)tketels Sc Spijkenisse Thu 16.Feb 19:30    

Round 19

73 NetherlandsSpijkenisse Stunners
NetherlandsThirston Sc Spijkenisse Thu 9.Mar 19:30    
74 NetherlandsDe Flu(i)tketels
NetherlandsPrima Donna's De Ketel Thu 9.Mar 19:30    
75 NetherlandsUnderdogs 2.0
NetherlandsOkidoki Sc Spijkenisse Tue 7.Mar 19:30    
76 NetherlandsDelft voor de helft
NetherlandsLadies First Pool and Billiards Delft Wed 8.Mar 19:30    

Round 20

77 NetherlandsThirston
NetherlandsDelft voor de helft Thurston Rotterdam Wed 15.Mar 19:30    
78 NetherlandsLadies First
NetherlandsUnderdogs 2.0 Poolcafé Delfshaven Thu 20.Apr 19:30    
79 NetherlandsOkidoki
NetherlandsDe Flu(i)tketels Pool en Snookercafé Oke Mon 24.Apr 19:30    
80 NetherlandsPrima Donna's
NetherlandsSpijkenisse Stunners Thurston Rotterdam Tue 14.Mar 19:30    

Round 21

81 NetherlandsThirston
NetherlandsPrima Donna's Thurston Rotterdam Wed 22.Mar 19:30    
82 NetherlandsSpijkenisse Stunners
NetherlandsOkidoki Sc Spijkenisse Thu 23.Mar 19:30    
83 NetherlandsDe Flu(i)tketels
NetherlandsLadies First De Ketel Thu 23.Mar 19:30    
84 NetherlandsUnderdogs 2.0
NetherlandsDelft voor de helft Sc Spijkenisse Tue 21.Mar 19:30    

Round 22

85 NetherlandsThirston
NetherlandsUnderdogs 2.0 Thurston Rotterdam Wed 29.Mar 19:30    
86 NetherlandsDe Flu(i)tketels
NetherlandsDelft voor de helft De Ketel Thu 20.Apr 19:30    
87 NetherlandsSpijkenisse Stunners
NetherlandsLadies First Sc Spijkenisse Thu 30.Mar 19:30    
88 NetherlandsPrima Donna's
NetherlandsOkidoki Thurston Rotterdam Tue 28.Mar 19:30    

Round 23

89 NetherlandsOkidoki
NetherlandsThirston Pool en Snookercafé Oke Mon 3.Apr 19:30    
90 NetherlandsLadies First
NetherlandsPrima Donna's Poolcafé Delfshaven Thu 4.May 19:30    
91 NetherlandsDelft voor de helft
NetherlandsSpijkenisse Stunners Pool and Billiards Delft Wed 5.Apr 19:30    
92 NetherlandsUnderdogs 2.0
NetherlandsDe Flu(i)tketels Sc Spijkenisse Tue 4.Apr 19:30    

Round 24

93 NetherlandsThirston
NetherlandsDe Flu(i)tketels Thurston Rotterdam Wed 12.Apr 19:30    
94 NetherlandsSpijkenisse Stunners
NetherlandsUnderdogs 2.0 Sc Spijkenisse Thu 13.Apr 19:30    
95 NetherlandsPrima Donna's
NetherlandsDelft voor de helft Thurston Rotterdam Tue 11.Apr 19:30    
96 NetherlandsOkidoki
NetherlandsLadies First Pool en Snookercafé Oke Mon 10.Apr 19:30    

Round 25

97 NetherlandsLadies First
NetherlandsThirston Poolcafé Delfshaven Thu 11.May 19:30    
98 NetherlandsDelft voor de helft
NetherlandsOkidoki Pool and Billiards Delft Wed 10.May 19:30    
99 NetherlandsUnderdogs 2.0
NetherlandsPrima Donna's Sc Spijkenisse Mon 22.May 19:30    
100 NetherlandsDe Flu(i)tketels
NetherlandsSpijkenisse Stunners De Ketel Thu 11.May 19:30    

Round 26

101 NetherlandsThirston
NetherlandsSpijkenisse Stunners Thurston Rotterdam Wed 17.May 19:30    
102 NetherlandsPrima Donna's
NetherlandsDe Flu(i)tketels Thurston Rotterdam Tue 16.May 19:30    
103 NetherlandsOkidoki
NetherlandsUnderdogs 2.0 Pool en Snookercafé Oke Mon 15.May 19:30    
104 NetherlandsLadies First
NetherlandsDelft voor de helft Poolcafé Delfshaven Wed 24.May 19:30    

Round 27

105 NetherlandsDelft voor de helft
NetherlandsThirston Pool and Billiards Delft Wed 31.May 19:30    
106 NetherlandsUnderdogs 2.0
NetherlandsLadies First Sc Spijkenisse Tue 30.May 19:30    
107 NetherlandsDe Flu(i)tketels
NetherlandsOkidoki De Ketel Thu 1.Jun 19:30    
108 NetherlandsSpijkenisse Stunners
NetherlandsPrima Donna's Sc Spijkenisse Thu 1.Jun 19:30    

Round 28

109 NetherlandsPrima Donna's
NetherlandsThirston SPC Capelle Sat 10.Jun 13:00  Table 26 SC    
110 NetherlandsOkidoki
NetherlandsSpijkenisse Stunners SPC Capelle Sat 10.Jun 13:00  Table 26 SC    
111 NetherlandsLadies First
NetherlandsDe Flu(i)tketels SPC Capelle Sat 10.Jun 13:00  Table 26 SC    
112 NetherlandsDelft voor de helft
NetherlandsUnderdogs 2.0 SPC Capelle Sat 10.Jun 13:00  Table 26 SC    

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment