Shopping cart

147 Break 9ball Open 2020 (6): Podsumowanie

I miejsce: Paweł Krysiński II miejsce: Sebastian Szymkowski

Dawno, dawno temu... w częściowo odmrożonej galaktyce... udało nam się rozegrać szósty i ostatni turniej rankingowy cyklu 147 Break Zamieniecka 9-ball Open 2020.

Tym razem zaczniemy od końca 😉

Bezapelacyjnym zwycięzcą i jedynym niepokonanym zawodnikiem turnieju z 12 grudnia 2020 był Paweł Krysiński, który w finale pokonał 7:3 Sebastiana Szymkowskiego. Jak na amatorski turniej przystało w finale spotkało się dwóch Mistrzów Polski Amatorów 😉

Na podium stanęli również: Daniel Szymczak, który ostatecznie zajął III miejsce w rankingu sezonu rozdzielając w nim finalistów turnieju oraz Kacper Kielmans, który wszystkie mecze fazy pucharowej kończył w "deciderach" i sprawił bodajże największą niespodziankę zawodów eliminując w walce o ćwierćfinał Wojtka Szewczyka... który parę dni później zdobył dwa złote medale Mistrzostw Polski oraz zwyciężył bezapelacyjnie w krajowym rankingu.

Tym razem tuż za podium uplasowali się zawodnicy z różnych stron Polski: Paweł Błachowski, Maciej Trudnowski, Wiktor Zieliński oraz Rafał Olbromski.

Na fazie Last16 zakończył również, oprócz najlepszego zawodnika 2020 roku w Polsce, bezapelacyjny zwycięzca rankingu Zamienieckiej: Roman Wasilewski, a także ekipy łódzko-zgierskie: Kamil Podębski, Jacek Czerepiński i Konrad Słoma oraz poznańskie: Michał Berkec i Szymon Duda, a najlepsi kielczanie: Jeremi Nowak i Piotr Kucharski odpadli rundę wcześniej.

W finale snookerowego turnieju pocieszenia Michał Bilski pokonał Mistrza Polski 50+ w snookerze, Jacka Wrzosa.

W sumie na turnieju gościliśmy 61 osób, a w całym zeszłorocznym cyklu sklasyfikowanych zostało 191 zawodniczek i zawodników.

Turniej Masters planowaliśmy na styczeń, ale pandemia i związane z nią obostrzenia bardzo nam popsuły plany tegoroczne. W końcu jednak klub 147 Break Zamieniecka jest otwarty i możemy zaprosić, zgodnie z regulaminem cyklu, wszystkich, którzy wzięli udział w minimum 2 turniejach, na zamknięcie zeszłorocznego sezonu i turniej o największe nagrody, który odbędzie się 3 lipca 2021 roku (zgłoszenia najpóźniej do 26 czerwca).